Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novadā viesosies rakstniece Laura Vinogradova

Laura Vinogradova. Publicitātes foto.

Gulbenes novada bibliotēka turpina realizēt projektu “(NE)Paklausīgie stāsti mazajiem”, kura mērķis ir veicināt jaunākās bērnu oriģinālliteratūras pieejamību Gulbenes novadā. Ceturtdien, 7.aprīlī, rakstniece Laura Vinogradova viesosies Stāķu pirmsskolas izglītības iestādē un Gulbenes novada bibliotēkā, kur tiksies ar sagatavošanas grupas bērniem. Par to informē Gulbenes novada bibliotēkas sabiedrisko attiecību speciāliste Egita Garā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Laura Vinogradova ir latviešu rakstniece, 2021. gada ES Literatūras balvas laureāte.
L. Vinogradova studējusi Rīgas Tehniskajā universitātē. Kopš 2020. gada strādā Rakstniecības un mūzikas muzejā. 2018. gadā piedalījusies Jauno autoru seminārā, apmeklējusi Literāro akadēmiju. Publicējusi prozas grāmatas bērniem “Snīpulītis no Snīpuļciema” (2017), “Mežpasakas. Par Meža Susuri, skudrām, Vilceni un Pūces Bērnu” (2019) un “Mežpasakas. Par Zalktēnu un stirnu meitenēm” (2019), grāmatu “Lapsa. Pasaka pieaugušajiem” (2017), stāstu krājumus “Izelpas” (2018) un “Lāču kalns” (2018), kā arī garstāstu “Upe” (2020). Jaunākā grāmata bērniem “Tētis un suns” (2021) ir izvirzīta LALIGABA kā viena no labākajām grāmatām bērniem un jaunatnei.

Garstāsts “Upe” nominēts Literatūras gada balvai kā gada labākā prozas grāmata. 2021. gada pavasarī L. Vinogradova par šo grāmatu saņēmusi ES Literatūras balvu.

Pati Laura par rakstīšanu bērniem, saka: “Mums ir jāgrib un jāprot runāt ar bērniem. Runāt par dzīvi, par pieaugšanu, par pasauli, kāda nu tā ir. Man jāatzīst, ka līdz šim esmu bērniem rakstījusi tikai par mīļumu. Man ir bijusi milzīga vēlme bērnus pasargāt no īstās dzīves, no stiprākām pļaukām un belzieniem, esmu maigi un plīvuroti aprakstījusi kādu dzīves ēnas pusi, jo doma jau laba – sargāt, nosargāt un pasargāt.”

Projekts ir guvis finansiālu atbalstu Valsts kultūrkapitāla fondā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.