Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada vokālajiem ansambļiem skate ir kā atskaites punkts

ULDIS KOKARS PAR “PIESKĀRIENA” UZSTĀŠANOS: “Jaudīgi!” Uzstāšanās laikā tiek izmantoti sievietēm tik ierastie “darbarīki”. Foto: Gatis Bogdanovs

PAGĀJUŠĀS NEDĒĻAS NOGALĒ izskanēja Gulbenes novada vokālo ansambļu skate.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ingas Zomerovskas vadītais Galgauskas jauktais vokālais ansamblis “Veišu muzikanti” skatē ieguva 1.pakāpi. I.Zomerovska “Dzirkstelei” saka: “Droši vien tāpat kā Rīga nekad nav gatava, arī mums vienmēr ir, ko uzlabot. Arī šoreiz skatē uztraukums darīja savu, un februāris ir nepateicīgs mēnesis skatēm, tāpēc ar organizatoriem jau tika izrunāts, ka nākamgad skate notiks tuvāk pavasarim. Šie faktori ietekmē uzstāšanos, bet mēs esam ļoti priecīgi, ka esam pietiekami labi novērtēti, jo tas dod stimulu tālāk darboties un sagatavot programmas, kas priecē klausītājus,” saka I.Zomerovska un piebilst, lai arī skatē ir iegūta 1.pakāpe, vēl daudz pie kā jāpiestrādā.

“Šogad punkti ansambļiem publiski netika izpausti. Tas arī labi. Katrs zinām, cik labi esam startējuši un ko mums vajag palabot. Ar katru kolektīvu tiek pārrunāts, pie kā jāpiestrādā, kas jāuzlabo. No Ulda Kokara “Veišu muzikanti” saņēma patīkamu atziņu. Viņš teica, ka ansamblis dzīvo un sagatavo repertuāru, kas patīk tautai. Šādi vārdi ir ļoti patīkami, jo tas ir ļoti nopietns un atbildīgs moments – izvēlēties dziesmu, kas derētu pašam ansamblim, ko var nodziedāt un kas patīk pašiem dalībniekiem un skatītājiem, un kas liekas atbilstošs arī žūrijai. Liela pateicība maniem dziedātājiem! Esam visi kopā un vienoti 20 gadus. Sastāvs nedaudz pamainās, bet kodols vēl ir no pašiem sākumiem. Esam kā maza ģimene. “Veišu muzikantiem” jāturpina gatavoties savai 20 gadu jubilejai, kas notiks maijā,” stāsta I.Zomerovska un saka arī sirsnīgu paldies sava otra ansambļa – “Tirzmalieši” – dziedātājām.

Skatē piedalās 14 ansambļi

Gulbenes novada kultūras centra vadītāja vietniece amatiermākslā Ieva Mūrmane “Dzirksteli” informē, ka Gulbenes novadā ir 17 vokālie ansambļi – bērnu, sieviešu, vīriešu, senioru. Tie darbojas 11 pagastos un un Gulbenē. Ņemot vērā dažādus apstākļus, šajā skatē piedalījās 14 ansambļi. Šogad Latvijas Nacionālais kultūras centrs nav plānojis skati reģiona līmenī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kolektīvu sniegumu skatē vērtēja Alūksnes, Gulbenes un Balvu koru apriņķa virsdiriģents Uldis Kokars, jauktā kora “Cesvaine”, Madonas Valsts ģimnāzijas jauniešu kora diriģents Oskars Jeske, mūziķe Megija Krista Strautmane.

U.Kokars “Dzirkstelei” saka, ka augstākā pakāpe netika piešķirta nevienam kolektīvam ne Gulbenes novadā, ne arī apriņķī. Vokālie ansambļi ieguva 1. un 2.pakāpi. U.Kokars pēc skates atzinīgi novērtēja, ka var redzēt un dzirdēt jaunas vēsmas, parādās bērnu kolektīvi.

Gribas redzēt jaunus dziedātājus

U.Kokars “Dzirkstelei” uzsver, ka skates notika arī Balvos un Alūksnē un Gulbene kopumā uz šī fona ir ļoti labā līmenī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Bet, ja pērn kopējais līmenis labāks bija Gulbenē, tad šogad – Alūksnē. Tajā pašā laikā spilgtāki priekšnesumi noteikti bija Gulbenē. Lejasciema “Akcents” nepiedalījās skatē Gulbenē, bet gan Alūksnē un bija labākais ansamblis. Tā var darīt, galvenais, lai katrs ansamblis piedalās. Piemēram, no Balviem četri ansambļi arī brauks uz citu novadu, lai piedalītos skatē. Gulbenes novadā skatē piedalījās visvairāk ansambļu nekā kaimiņu novados. Un Gulbenē uz kaimiņu novadu fona bija visvairāk senioru ansambļu. Bija arī bērnu ansambļi, un tā ir mūsu nākotne, un ir ļoti labi, ka jaunie nāk. Bērni bija brīnišķīgi! Turpinām iet pareizo ceļu.

Gribas vēl vairāk redzēt jaunās sejas, jaunos dziedātājus. Gulbenē ansambļi noteikti bija arī atraktīvāki, piemēram, Lizuma “Vizums”,” stāsta U.Kokars.

Gandarīta par paveikto

Vokālo ansambļu “Vizums” un “Menora” vadītāja Linda Hamfrīsa “Dzirkstelei” atzīst, ka ir gandarīta par paveikto un pateicīga saviem dziedātājiem par atbildību, centību, patīkamo sadarbību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

““Menora” pēdējā brīdi paguva apgūt repertuāru – tas manas ilgās slimības dēļ, taču spēja piedalīties un sniegt skaistu priekšnesumu.

Ar “Vizumu” bija tīrs baudījums uzstāties! Esam pilnīgi jauns kolektīvs, bet jau sasniedzām tik ļoti augstos punktus. Man pašai vienmēr ir milzīgs prieks un pagodinājums, kad izpilda manus skaņdarbus. “Vizums” to izdarīja neaptverami lieliski! Bet šajā skatē pāri visam bija draudzība un svētku sajūta. Noteikti neapstāšos pie sasniegtā. Esmu ar ansambļiem aicināta sniegt priekšnesumus pavasarī, un sāksim mācīties jaunas dziesmas. Esmu iedvesmota uzrakstīt jaunas oriģinālkompozīcijas tiem,” saka L.Hamfrīsa.

Bērni – kā prieka un miera avots

Stradu pagasta vokālo ansambļu “Pieskāriens”, “AmArillis” un “Žiperi” vadītāja Sabīne Krilova-Šmite laikrakstam stāsta, ka viņas bērnu ansambļiem šī bija debija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Man šķiet, ka vokālo ansambļu skašu vēsturē pirmo reizi startēja bērnu ansamblis. Tas savā ziņā ir vēsturisks pagrieziens. Bērni ir malači, un viņi šo uztver pavisam citādāk. Ja pieaugušie bija uztraukušies, tad bērni bija tie, kas tajā visā iedvesa lielu prieku un mieru, un varbūt arī daudziem palīdzēja tikt galā ar uztraukumu, jo viņi gāja uz skati ar tādu koncerta sajūtu. Tas iedeva tam visam citu noskaņu. Esmu lepna par bērniem, jo ziņa par skati mums nāca pēdējā brīdī. Un mums bija tikai mēnesis, pusotrs mēnesis laika, lai sagatavotos, un bērni dziedāja diezgan sarežģītu repertuāru. Arī tērpi bērniem tika radīti pusotra mēneša laikā! Paldies Inetai Sidorovai-Ragai un Rutai Salmanei, kuras radīja skaistos tērpus! Savukārt “Pieskārienam” tas bija kārtējais ķeksītis, kas bija jāizdara, jo “Pieskārienam” nav mērķa gatavoties gada skatei. Mums ir programma no programmas un skate, kas jāizdara izcili labi, un jāiet uz priekšu. Tūlīt jau būs mūsu jubilejas koncerts, un visas domas ir tikai par to. Skatē visi ansambļi ir malači! Es pati visu skati ierakstīju un noklausījos no sākuma līdz galam, un mans tāds profesionālais vērtējums – ansambļiem kopumā trūkst iedvesmas. Ir tāda sajūta, ka visi ir tādi noguruši. Jā, savu darbu izdara ļoti labi un ar prieku, bet šķiet, ka trūkst mazas, jaunas dzirkstelītes, varbūt jāmeklē kādas meistarklases, ciemošanās citur, lai pasmeltos. Varbūt ziemas klātesamība dara savu. Mums Uldis Kokars apsolīja, ka nākamā skate būs tuvāk pavasarim,” saka S.Krilova-Šmite.

U.Kokars norāda, ka skates tiek organizētas katru gadu un ir kā atskaites punkts ansambļiem.

“Ir ansambļi, kuri nevēlas sacensties, un ir, kas vēlas sacensties, bet skate tomēr mazliet stimulē un vairāk piespiež pastrādāt. Atskaites punktam ir jābūt, lai redzam, kas notiek ar ansambļiem, mēģinām konsultēt, lai būtu vēl labāk. Pēc skates ansambļi turpinās darboties savā brīvajā laikā un koncertēs iespēju robežās,” saka U.Kokars.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Skatē piedalījās

● Staru senioru jauktais vokālais ansamblis “Sonora”,

● Tirzas sieviešu vokālais ansamblis “Tirzmalieši”,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

● Lejasciema senioru jauktais vokālais ansamblis “Satekas”,

● Stradu pagasta meiteņu vokālais ansamblis “AmArillis”,

● Stradu pagasta puišu vokālais ansamblis “Žiperi”,

● Stradu pagasta senioru sieviešu vokālais ansamblis “Baltābele”,

● Gulbenes senioru vīru vokālais ansamblis “Namejs”,

● Rankas sieviešu vokālais ansamblis “Menora”,

● Stāmerienas senioru sieviešu vokālais ansamblis “Vakarvējš”,

● Gulbenes senioru sieviešu vokālais ansamblis “Dzīvotprieks”,

● Lizuma jauktais vokālais ansamblis “Vizums”,

● Galgauskas jauktais vokālais ansamblis “Veišu muzikanti”,

● Stradu pagasta sieviešu vokālais ansamblis “Pieskāriens”,

● Druvienas sieviešu vokālais ansamblis.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (9)

 1. Pagājušajā gadā dzirkstele, gan punktus , gan arī pakāpes nopubliskoja, šogad nē, jo Pieskāriens palika otrie aiz Vizuma. Redzēs, ko darīs nākamgad:)

  12
  4
 2. Tu rakstu izlasīji? Tur rakstīts, ka šogad žūrija punktus nepubliskoja. Ka tikai ko nejauku uzrakstīt.

  7
  5
 3. Kā tad, “Dzirkstele” rīkoja, Dzirkstele vērtēja un punktus nepublicēja. Pārsmieties var, tak prasi kultūras direktorei Zdanovskai vai vēl kaut kam tajā Kultūras pārvaldē un publicē augšā soc. tīklos, gan jau Dzirkstele pārpublicēs.

 4. Mums ļoti patīk,ka beidzot punktus publiski neliek. Tas nav ētiski.
  Paldies,ka beidzot mūs uzklausījāt.
  Tiešām kaitina šī publiskā apspriešana.

  3
  1
 5. Jocīgi viss uz diplomiem ir pakāpes un punkti,bet nopublicēt nevar. Kaut gan sociālajos tīklos jau bildes saliktas. Žēl pat skolā ir vērtējumi un vietas sacensībās ar laiku vai iegūtajiem punktiem vai procentiem. Kas tur neētisks nesaprotu? Tad rīkojiet parastu atskaites koncertu bez punktiem. Jau iepriekš pasakiet,ka neviens kolektīvs nav līmenī. Vairāk negāciju un komentāru ir par to,ko slēpj un nenopublicē.

  4
  2
 6. Ai, nu mīļās dziedātājas, ja šitā jāņemas, tad taisiet ciet to bodi, būs ietaupījums pašvaldiɓai😀

  10
  4
 7. Punkti nav slēpti. Vairāki kolektīvi tos ir publicējuši savos sociālo kontu profilos. Būsim godīgi, ne jau punkti nosaka kādā līmenī ir kolektīvs, bet gan koncertdzīve/sasniegumi gada garumā. Žūrijas vērtējums ir subjektīvs-patīk/nepatīk. Vairāk iesim uz koncertiem un atbalstīsim tos kuri dara.

  10
 8. Kur nu jūs komentētāji, vai tiešām jums vienmēr vajag “gāzt žulti”.
  Bija tā kā bija. Mūsu novada ansambļu skates līmeni paceļ visi – gan dalībnieki, gan žūrija, gan skatītāji, bet ne jau anonīmie komentētāji…
  Ir kolektīvi, kuri centīgi strādā un savā sastāvā “nepielasa” pusi profesionāļus vai dalībniekus ar augstākajām, muzikālajām izglitībāmām 1-2 nedēļas pirms skates. Citi kolektīvi pastāv tikai prieka un socializēšanās domas pēc…satikties un padziedāt.
  Kolektīvus nevar pat salīdzināt, kur nu vēl punktus.

 9. Jocīgi gan… Vizums “norāva jumtu”, bet tas šeit knapi pieminēts, pat kopbildes nav.
  Punktu publicēšana tomēr ir atskaites punkts vērtējumam. Citadi nerodas no šī raksta neatkarīgs ieskats pasākumā, patiesībā tas pat ir maldinošs šoreiz.

  4
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.