Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novads dziesmu un deju svētku gājienā dižosies ar brāļiem Kokariem, Jūliju Madernieku un Ventu ģimeni

“Dzirkstele” vienmēr iespēju robežās atspoguļo dziesmu un deju svētkus Rīgā, un arī šis gads nebūs izņēmums. Foto: Gatis Bogdanovs.

XXVII Vispārējo latviešu dziesmu un XVII deju svētku dalībnieki reģistrācija noslēgsies 31.martā, kad pēdējo reizi tiks pārskatīta visa informācija dziesmu un deju svētku sistēmā, ko iesnieguši mūsu novada kolektīvi. Par to “Dzirksteli” informē Gulbenes novada Kultūras pārvaldes vadītāja vietniece amatiermākslā Ieva Mūrmane.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

I.Mūrmane stāsta, ka pēc šī datuma tālāk tiks sāktas veidot svētku ID kartes attiecīgi pēc sniegtās informācijas. “Šobrīd varu teikt, ka mūsu novadu pārstāvēs 627 dalībnieki: 302 dejotāji, 177 koristi, 47 pūtēji, 6 muzikanti no lauku kapelas, 61 folklorists un 34 lietišķās mākslas kolektīvu pārstāvji,” saka I.Mūrmane.

Mūsu novada dejotāji un lietišķās mākslas kolektīvi dzīvos Rīgas 64.vidusskolas sākumskolā, bet koristi un pūtēji – Rīgas 64.vidusskolā.

Neatņemama svētku tradīcija ir gājiens, un tas šogad iecerēts kā novadu dižošanās. Gulbenes novads svētku gājienā dižosies ar brāļiem Kokariem, Jūliju Madernieku un Ventu ģimeni, kas ir vieni no izcilākajiem deju skolotājiem mūsu novadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vispārējie latviešu dziesmu un deju svētki norisināsies Rīgā no 30.jūnija līdz 9.jūlijam. I.Mūrmane stāsta, ka lielākā daļa Gulbenes novada dalībnieku Rīgā uzturēsies no 2. līdz 9.jūlijam. “Pašvaldība organizēs dalībnieku nokļūšanu uz svētkiem – savu iespēju robežās pašvaldība izmantos savus transportlīdzekļus, bet papildus tiek veikts iepirkums,” saka I.Mūrmane.

Izmaksas, kas saistītas ar svētkiem, sedz gan valsts, gan pašvaldība. “Valsts apmaksā ēdināšanu un naktsmītnes svētku dalībniekiem un novada koordinatoram, kā arī koordinatora palīgam. Pašvaldība apmaksā transportu, svētku gājiena vizuālo noformējumu, darba grupu uzturēšanos, medicīniskos izdevumus, kārtības uzturēšanu skolās. Gaidām budžeta apstiprināšanu, lai zinātu pašvaldības finansējuma apjomu, taču provizoriski tie varētu būt vismaz 60 tūkstoši eiro,” stāsta I.Mūrmane.

Svētku nedēļā Rīgā ieradīsies 40 000 dalībnieku no 43 Latvijas pašvaldībām, kā arī citām pasaules valstīm, kur latvieši uztur un attīsta dziesmu un deju svētku tradīciju. Desmit dienās viņi piedalīsies vairāk nekā 60 pasākumos – koru, deju, pūtēju orķestru, kokļu, tautas mūzikas, vokālo ansambļu, folkloras kopu un citās koncertprogrammās, latviešu tautas tērpu skatē, tautas lietišķās mākslas izstādē un amatierteātru izrādēs.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (4)

 1. Manuprāt dižoties var tikai ar saviem panākumiem, nevis ar svešiem.
  Godāt var novadniekus, bet dižoties….. bērnišķīgi un smieklīgi

  11
 2. Dižoties ir sinonīms vārdam “lepoties”. Un lepoties var gan ar sevi, gan ar citiem.

  3
  6
 3. Tu bieži lepojies ar svešiem panākumiem?
  Tieši kāds bija tavs pienesums tam par kuru tu tu tagad tāds lepnis?

  7
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.