Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novadu starptautiskajā folkloras festivālā “Baltica 2022” pārstāvēs četras folkloras kopas

Foto: “Gulbene.lv”.

2021./2022. gadu mijā folkloras kopām nācās pielāgoties aktuālajai epidemioloģiskajai situācijai un piedalīties virtuālajās Latvijas folkloras un etnogrāfisko ansambļu skatēs, lai pretendētu uz dalību 2022.gada starptautiskajā folkloras festivālā “Baltica 2022”. Savus video pieteikumus sagatavoja Lejasciema kultūras nama folkloras kopa “Smaržo siens” (vadītāja Sarmīte Zdanovska), Lizuma kultūras nama folkloras kopa “Āravieši” (vadītāja Aisma Valtera), Rankas kultūras nama folkloras kopa “Ramkas rakstīni” un Rankas pamatskolas folkloras kopa “Dzīpariņi” (vadītāja Aelita Medejse), Tirzas kultūras nama folkgrupa “Izkapts” (vadītājs Mārcis Mūrnieks). 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc skates žūrijas vērtējuma tiesības piedalīties festivālā un novadu dienā 9.jūlijā Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā ieguva Lejasciema “Smaržo siens”, Lizuma “Āravieši” un Rankas “Ramkas rakstīni” un “Dzīpariņi”.

Starptautiskais folkloras festivāls “Baltica 2022” norisināsies Latvijā no 6. līdz 10. jūlijam. Festivāls no 1987. gada notiek kādā no Baltijas valstīm, sadarbojoties valsts un pašvaldību institūcijām, kā arī nevalstiskajām organizācijām. Latvijā tas norisināsies jau 12. reizi un pulcēs etnogrāfiskos ansambļus, folkloras un folkloras deju kopas, tautas muzikantus, lietišķās mākslas meistarus, amatniekus un stāstniekus, kā arī dzīvā kultūras mantojuma kopējus no Baltijas valstīm.Turpinot festivāla tradīciju, norises caurvīs kopīga tēma. “Baltica 2022” tēma ir “Spēle”, akcentējot tradicionālās kultūras iespējas kalpot par prieka avotu visiem iesaistītajiem, ar mērķi pulcināt tos baltiešus, kuri vēlas un prot saspēlēties dziesmā, dejā, mūzikā un citās lokāli raksturīgās tradicionālās kultūras izpausmēs.

Vairāk informācijas par festivālu www.festivalbaltica.com

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.