Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes seniori pulcējas kopā ziemas saulgriežos

Foto: Diāna Odumiņa.

Gulbenes kultūras centrā lielā zāle otrdien bija cilvēku pilna. Visi – svinīgi saposušies, draudzīgi. Šeit seniorus kopā svinēt ziemas saulgriežus bija pulcinājusi Gulbenes pilsētas pensionāru biedrība. Pasākums notika pie galdiņiem un izgreznotas svētku eglītes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Biedrības vadītājs Aivars Circens “Dzirkstelei” teica – pasākums bija pasludināts kā atvērts un piedalīties varēja nākt ne tikai biedrības biedri, bet arī citi seniori gan no pilsētas, gan no laukiem. Atsaucība patiešām bija necerēti liela. Viņš uzskata – jo vairāk būs pasākumu apmeklētāju, jo lielāka kļūs interese par iespēju iestāties šajā biedrībā, kurā šobrīd ir vairāk nekā 70 biedru un kuru skaits regulāri papildinās.

“Mūsu biedrības statūti nosaka, ka darbojamies visu senioru labā. Domājam arī par lauku pensionāriem, arī viņiem mūsu pasākumi ir atvērti. Un mūsu biedrībā var iestāties ne tikai pilsētnieki, bet jebkurš lauku pensionārs, arī jebkura novada un jebkura reģiona pensionārs,” uzsvēra A.Circens.

Viņa vēlējums biedrības dalībniekiem jaunajā gadā – gan kopā būt, gan kopā aktīvi darboties. Tajā pašā laikā A.Circens piebilda – ne visiem senioriem veselība ļauj būt enerģiskiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Lielu grāvienu deva Covid-19. Aizvadītajos divos gados mūsu biedrība nebija apturējusi darbību. Pat pagājušajā gadā arī svinējām Ziemassvētkus, tiesa, uz pasākumu ieradās salīdzinoši mazāks senioru skaits – tikai kādi 50. Tomēr pasākums notika. Tajā pašā laikā daudzas citas biedrības pandēmijas laikā savu darbību bija apturējušas. Pēc tam iekustināt cilvēkus atsākt nākt ārā no mājām, darboties ir ļoti grūti. Cilvēki ātri pierod iesēdēties mājās. Bet vajag nākt ārā, vajag būt sabiedrībā!” sacīja A.Circens.

Svētku pasākums notika ar daudzām svinīgām uzrunām, apsveikumiem, priekšnesumiem. Vadīja svētku norisi biedrības pārstāve Mirdza Piļņikova. Uzrunas teica Gulbenes senioru draugi no tādām pašām biedrībām Alūksnē un Madonā. Ar piparkūkām un mazu simbolisku eglīti Gulbenes pilsētas pensionāru biedrību apdāvināja arī Gulbenes novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis.

Apsveikt seniorus bija ieradušies arī SIA “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība” trīs valdes locekļi – Alīda Vāne, Marģers Zeitmanis un Marika Jermaševiča.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

– Diāna Odumiņa

Fakti

* Gulbenes pilsētas pensionāru biedrība ir dibināta 2018.gadā.

* Biedrības izpildinstitūcijā ir septiņi cilvēki: Maiga Birzniece, Marta Briede, Aivars Circens, Andrejs Danefelds, Jānis Mednieks, Līga Nagle, Mirdza Piļņikova.

Avots: “Lursoft”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (3)

  1. Seniori.. priecigus jums zienasvetkus…lai sirdi priecee kopaa buusanas prieks..laba veseliba un dzivesprieks..lai daudz labu nodomu un darbu…

  2. ” Senioru ” būšana, statuss, identifikācija u.t.t., manuprāt, ir brīvprātīga segregācija ar pašlabuma meklēšanas elementiem. Saprotu, ka ir pensionāri- cilvēki, kas saņem valsts nodrošinātu naudas ekvivalentu par savu iepriekšējo darba dzīvi. Bet “seniori”- kas tas ir? Reāli ir seniori jau 30 gadu vecumā, bet ir 70 gadnieki, kurus nu nekādi nevar pieskaitīt ” senioriem” pēc šī termiņa atšifrējuma (sens, vecs, slābs, kopjams, balstāms u.t.t.)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.