Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenietis uzvar ātrlasīšanas konkursā

Artūrs Deksnis atzīst, ka grāmatu lasīšana trenē arī ātrlasīšanas tempus. Foto: no Gulbenes novada bibliotēkas arhīva.

Pie Gulbenes Sarkanās pils Ģimenes dienas pasākumā, kas notika 14.maijā, Gulbenes bibliotēka āra aktivitātēs aicināja iesaistīties ikvienu apmeklētāju. Atraktīvs izvērtās ātrlasīšanas konkurss, kurā lasīšanas izaicinājumā piedalījās gan bērni, gan pieaugušie.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lasīt gribētāju bija pārsteidzoši daudz. Visi, kuri uzdrošinājās piedalīties, ir ar lieliskām lasīšanas prasmēm un ātru lasīšanas tempu. Ir noskaidroti ātrākie lasītāji. Pieaugušo grupā uzvarēja gulbenietis Artūrs Deksnis, savukārt bērnu grupā labākā lasītāja ir Paula Marta.

Artūrs “Dzirkstelei” stāsta, ka pasākumā bija kopā ar mammu un dēlu Danielu. “Sākumā piedalījāmies ģimeņu konkursā – sitām naglas, vilkām maisu, metām riņķus uz kociņiem, tur arī dabūjām kliņģeri. Savukārt, kad piegājām pie bibliotēkas telts un jautāju, kas te jādara, tad man izstāstīja, ka te notiek ātrlasīšanas konkurss. Bija dots teksts, un tas bija par Ģimenes dienu, proti, kad tā radās, kad svin un tā tālāk. Šis viss teksts bija jāizlasa, cik ātri var. Tekstā bija iekļauti arī gadskaitļi. Es visu tekstu izlasīju vienā minūtē un trīs sekundēs,” stāsta Artūrs, kurš bērnībā lasīt nav nemaz tik ātri iemācījies. “Atbraucām no Lietuvas uz dzīvi Latvijā, un man sākumā bija grūti ar latviešu valodu. Garumzīmes un komati – tas nāca grūti,” atzīst Artūrs.

  • Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.