Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Ieceļ vadītāju jaunajam Gulbenes novada kultūras centram

Izaugsme karjerā. Jaungulbenes tautas nama vadītāja Sarmīte Zdanovska ir pieredzējusi, izglītota un savas prasmes dzīvē jau pierādījusi kultūras darbiniece. Ceturtdien vietējie deputāti nobalsoja par viņas iecelšanu novada kultūras centra vadītājas amatā. Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Ir noslēgusies pretendentu pieteikšanās atklātajam konkursam uz Gulbenes novada pašvaldības jaunās iestādes – Gulbenes novada kultūras centra – vadītāja amatu. Līdz noteiktajam termiņam 11.jūnijā bija pieteikušies pieci pretendenti – “Dzirksteli” informē pašvaldības izpilddirektore Antra Sprudzāne.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kandidatūras ir izvērtētas, un komisijas 20.jūnijā sēdē izraudzītais pretendents tika virzīts apstiprināšanai novada domes 29.jūnija sēdē. Domes sēdē pieņemts lēmums, ka no 1.augusta Gulbenes novada pašvaldības iestādes “Gulbenes novada kultūras centrs” vadītāja amatā stāsies Sarmīte Zdanovska. Viņa šobrīd ir Jaungulbenes tautas nama vadītāja, Jaungulbenes un Litenes amatierteātru režisore.

Jau vēstīts, ka vietējie deputāti novada domes 27.aprīļa sēdē nolēma nolēma veikt Kultūras pārvaldes iekšējo reorganizāciju un nosaukuma maiņu uz “novada kultūras centrs”. Tā atrašanās vieta būs Gulbenē, O.Kalpaka iela 60, kur pašlaik atrodas pilsētas kultūras centrs, kura turpmāk vairs nebūs.

Kā liecina publiskotā informācija, novada kultūras centra vadītājam tika piedāvāts pilnas slodzes darbs, sociālās garantijas un stabils atalgojums ar mēnešalgu no 1784 līdz 2006 eiro pirms nodokļu nomaksas. Pretendentam bija nepieciešama augstākā izglītība vadības jomā vai augstākā izglītība ar vismaz triju gadu darba pieredzi kultūras nozarē. Bija vajadzīga pieredze projektu vadībā, prasme vadīt komandu, izteikt argumentēt viedokli un patstāvīgi pieņemt lēmumus. Tāpat bija nepieciešama stratēģiskā un analītiskā domāšana, organizatoriskās un komunikācijas prasmes, kā arī prasmes darbā ar “MS Office” programmām un biroja tehniku, valsts valodas prasmes augstākajā līmenī atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām. Tika prasīts derīgs Covid-19 sadarbspējīgs vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts.

Reorganizācija novada kultūras nozarē notiks sakarā ar Kultūras centru likumu, kas stājies spēkā pagājušā gada 11.oktobrī. Šis likums nosaka pašvaldībai pienākumu līdz 2023.gada beigām vismaz vienam kultūras centram savā teritorijā noteikt metodiskā kultūras centra statusu. Likums paredz, ka metodiskais kultūras centrs novadā: nodrošina informācijas un pieredzes apmaiņu; sniedz konsultatīvu un metodisku palīdzību, koordinē, popularizē darbu; nodrošina pašvaldības attīstības plānošanas dokumentos paredzēto uzdevumu pildīšanu savas kompetences ietvaros; organizē pasākumus, festivālus, izstādes, kā arī citas publiskas dažāda līmeņa aktivitātes.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (14)

 1. Nav saprotami.
  Gulbenē, O.Kalpaka iela 60, kur pašlaik atrodas pilsētas kultūras centrs, kura turpmāk vairs nebūs – turpmāk kabinetu māja? Nu nesmīdiniet ar tekstiem tautu

  19
 2. sādžā jo vairāk kabinetu, jo vairāk krēslu, jo vairāk krēslu, jo siltāk …..

  22
 3. Vislabāk man patika prasība par Covid sertifikātu. To tak vairs pat pie ārsta neprasa.

  43
  2
 4. Varbūt Gulbene turpmāk arī būs nevis vairs pilsēta, bet novada centrs… punkts kartē, ka tur kādreiz bija pilsēta Gulnene ar savu vēsturi, pat diviem vēsturiskajiem centriem, bet tagad lūk ir GULBENES NOVADA CENTRS GULBEBE.
  Kur vēl Latvijā ir pilsēta, kurai nekā nav… ne savas skolas, ne estrādes, tagad arī kultūras centra…
  Viss ir tikai NOVADA …

  27
 5. Var jau būt, ka Sarmītei neatstāja izvēles iespējas – ka jāpiekrīt un punkts. Jo amats ļoti nepateicīgs. Nu apēdīs viņu tur bez sāls, pazudīs. Un tas nav kāpiens karjerā. Tas ir kritiens, viennozīmīgi.

  14
  9
 6. Tik neizdarīgu kultūras centra vadītāju.kā iepriekšējā.jau nu noteikti pārspēs.Lai veicas.Viss ir atkarīgs no vadītāja.kā rīt kultūras nama dzīve.

  11
  2
 7. Bez kultūras centra bija arī vēl Kultūras Pārvalde… ar ko vajadzēja sastrādāties…

  6
  1
 8. Kultūras pārvalde nevis bija , bet ir un paliks kā novada kultūras centrs

  3
  2
 9. Cik žēl ka Sarmīte vairs nebūs Jaungulbene!

  1
  7
 10. šitā ziņa ir centrālā dzirkstelē jau vairāk ,kā 30 stundas citu ”centrālo ziņu ” sādžā nav

 11. Nu par to Covid 19, nu Gulbene…
  Jo tālāk, jo trakāk!
  Beidziet tak māžoties at to Covid.
  Riebjas, kur tik jocīgi cilvēki var būt!???

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.