Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Ir piešķirts finansējums literāro projektu realizēšanai Gulbenes novadā

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Valsts kultūrkapitāla fonda 1.projektu konkursā gūts finansējums 1730 eiro divu literāro projektu realizēšanai. Viens projekts tiks realizēts Gulbenes novada bibliotēkā un otrs – sadarbojoties Beļavas un Galgauskas pagasta bibliotēkām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbenes novada bibliotēkas direktore Sabīne Jefimova “Dzirkstelei” stāsta, ka viens ir pilsētas bibliotēkas projekts “Pastāsti par stāstu”.

“Latviešu literatūrā ir rakstnieki, kuri izvēlējušies stāstu par savu izpausmes veidu, raksta tos ļoti labi un ir lasītāju atzīti, taču stāstus joprojām lasa mazāk nekā citus literatūras žanrus. To uzskatāmi pierāda bibliotēkas izsniegumu statistika. Nereti pat no regulāriem bibliotēkas apmeklētājiem/lasītājiem ir dzirdēts teikums: “Es stāstus nelasu!” Tas rada vēlmi uzzināt, kādēļ tā ir, kā arī popularizēt stāstus, iepazīstināt ar autoriem, lai tie kļūtu tuvāki lasītājiem un tiktu lasīti vairāk nekā šobrīd. Iespējams, iepazīstot autorus tuvāk, dzirdot viņu dzīves un radošos stāstus, šī žanra lasītāju kļūtu vairāk. Tādēļ Gulbenes novada bibliotēkā piedāvāsim lasītājiem piecas tikšanās ar stāstu autoriem: Janu Egli, Dženu Andersoni, Ruti Kārkliņu, Baibu Zīli un Kristīni Ilziņu,” stāsta S.Jefimova.

Otrs ir Beļavas un Galgauskas pagastu bibliotēku sadarbības projekts “Sekojot detektīviem”. Projekta iecere ir popularizēt latviešu autorus, kuri raksta detektīvžanra darbus, tādēļ uz tikšanos ar lasītājiem tiks aicināti Guntis Tālers, Inguna Dimante un Aija Mikele. Šie autori piedāvā spilgtus stāstus ar noslēpumiem, pārsteigumiem un piedzīvojumiem, kas aizrauj lasītājus un sniedz iespēju izsekot dotajiem pavedieniem, lai atrisinātu noslēpumu. Uzaicinātie trīs autori vienā dienā ar lasītājiem tiksies abās pagastu bibliotēkās.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.