Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Jaunie aktieri rāda teātra uzvedumus Gulbenē

Stāķu pamatskolas 3. līdz 4.klašu skolēni bija sagatavojuši izrādi “Kas man par to būs?”. Izrāde māca morāli, ka ne katru reizi jādomā par labuma gūšanu sev.

14.aprīlī Gulbenes novada skolēnu Teātra dienā Gulbenes kultūras centrā jaunie aktieri rādīja mācību gada veikumu – sagatavotos teātra uzvedumus.

Teātra dienā piedalījās četri teātra pulciņi: Gulbenes novada vidusskolas 1.līdz 6.klašu teātra pulciņš ar uzvedumu “Kā brālītis trusītis uzvarēja lauvu”, kā arī 7.-12.klašu teātra pulciņš ar uzvedumu “Dots devējam atdodas”. Abiem teātra pulciņiem vadītāja ir Inga Anča. Sveķu pamatskolas teātra pulciņš ar lugu “Kuram vislabākais tētis”, pulciņa vadītāja – Velga Janoviča, režisore Sanita Pavārniece-Pliskava, kā arī Stāķu pamatskolas 3. līdz 4.klašu skolēnu teātra pulciņš ar uzvedumu “Kas man par to būs?”, teātra pulciņa vadītāja – Jolanta Zirne.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Stāķu pamatskolas mazie aktieri uz skatuves jutās droši un bija labi sagatavojušies savām lomām.

Dosies uz festivālu Valmierā
Gulbenes novada Izglītības pārvaldes izglītības metodiķe Maija Skopāne “Dzirkstelei” stāsta, ka pasākuma mērķis šoreiz bija vienkārši svētki – brīdis, kad parādīt savu veikumu. “Novada skolās vēl teātra pulciņš ir Rankā un Lejasciemā, bet viņi vēl nebija gatavi savu izrādi rādīt. Lejasciema skolā gatavojas rādīt pirmizrādi Ģimenes dienā. Vēl ir Gulbenes kultūras centra jauniešu studija, arī viņu izrāde būs gatava maija vidū. Tālāk iestudējumus viņi var rādīt savās skolās un arī pēc uzaicinājumiem. Prieks, ka Gulbenes novada vidusskolas teātra pulciņš savu izrādi “Dots devējam atdodas” rādīs arī Valmierā festivālā “…un es iešu un iešu…”, kas notiks 21.aprīlī,” stāsta M.Skopāne.

Sveķu pamatskolas skolēni rādīja izrādi “Kuram vislabākais tētis”. Aktieri saņēma pozitīvas atsauksmes no žūrijas komisijas.

Viņa arī saka, ka šoreiz Teātra diena bija kā svētki bez vērtējuma pakāpēs vai punktos, bet žūrija katram kolektīvam piešķīra atbilstošāko raksturojumu, sniedza ieteikumus darba turpināšanai. Kolektīvi no žūrijas saņēma nelielas specbalvas, saistītas ar izrādē pausto vēstījumu.

Teātra pulciņu veikumu vērtēja žūrija: režisore Ilvita Kļaviņa, Gulbenes kultūras centra jauniešu teātra studijas vadītāja Ineta Krastiņa, Gulbenes novada Izglītības pārvaldes vadītāja Dace Kablukova.

Izrādes vēstījums – katram savs tētis mīļākais. To apliecināja Sveķu pamatskolas jaunie aktieri.

Uz skatuves – vienotība un komandas darbs
Gulbenes novada vidusskolas 1. līdz 6.klašu teātra pulciņa izrādē “Kā brālītis Trusītis uzvarēja lauvu” uz skatuves valdīja īsts spēles prieks, aizrautība. Aktieri un režisore I.Anča saņēma uzslavas par to, ka spējuši saliedēties kā komanda. “Kā tu, Inga, esi savākusi tik lielu kolektīvu un dabūjusi kopā visus darboties tik organiski! Visi ir kā viens kulaciņš, var redzēt tur ir kolektīvs. Fantastiski,” slavēja I.Krastiņa. Šo kolektīvu žūriju vērtēja ar atslēgas vārdiem – atraktīvi un priecīgi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Sētas bērni izrādē “Dots devējam atdodas” – Gulbenes novada vidusskolas skolnieces Luīze Paikena (no kreisās), Marta Paula Vītola, Samanta Savicka, kuras sapņo par to, kā mājas pagalmā varētu iekopt skaistu puķu dobi.

Sveķu pamatskolas skolēni rādīja izrādi “Kuram vislabākais tētis”. Skatītāji guva pārliecību, ka mums katram savs tētis ir vislabākais. Aktieri saņēma pozitīvas atsauksmes par ļoti atbilstošu cālēnu un kaķēnu kustību atdarināšanu. Jauks bija skatuves vizuālais un muzikālais noformējums. Atbilstošākie atslēgas vārdi – pozitīvi un krāsaini.

Stāķu pamatskolas 3. līdz 4.klašu skolēnu sagatavotā izrāde “Kas man par to būs?” mācīja saprast, ka atbalsts draugiem vienmēr var sniegt gandarījumu un prieku. Pozitīvas uzslavas tika saņemtas par spēju runāt tekstu skaidri, saprotami, sadzirdami, kā arī par ieguldīto darbu, gatavojot atbilstošus rekvizītus. Atslēgas vārdi – radoši un filozofiski.

Izrādē “Dots devējam atdodas” sētnieces lomā iejutās Gulbenes novada vidusskolas skolniece Dagnija Strauta. “Sētniece bija perfekts pieaugušais. Veiksmīgi nospēlēta loma. Man ne brīdi neradās sajūta, ka pieaugušo spēlē bērns. Ļoti labi atstrādāts tēls,” teica žūrijas pārstāve Ineta Krastiņa.

Gulbenes novada vidusskolas 7. līdz 12.klašu teātra pulciņa izrāde “Dots devējam atdodas” lika dziļāk izprast pieaugušo un bērnu attiecības, jo, kā izrādē tika teikts: “bērniem jau nevajag daudz – tikai laiku un uzmanību”. I.Kļaviņa uzsvēra, ka aktieri ir ļoti labi saspēlējušies, “bija liela komandas sajūta”. Savukārt I.Krastiņa, rezumējot, teica: “Bijāt jaudīgi!” Aktieri prata būt dzīvi, patiesi, iedvesmas pilni, tāpēc arī atslēgas vārdi – iedvesmojoši un interesanti.

Pasākumu vadīja Gulbenes novada vidusskolas 11. klases skolniece Liene Baumane.

— Teksts: Inita Savicka, foto: Gatis Bogdanovs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (1)

  1. Jauki.vismaz pec macibam berniem ir iespeja apmeklet teatra pulcinus un radosi izpausties…berniem patik spelet Teatri.. un tad skates var sevi paradit.

    2
    2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.