Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Jaunie mākslinieki rezidencē pētīs mūsdienu mītus Gulbenes novadā

Nedēļā no 25. līdz 28. martam Gulbenē un dažādās vietās Gulbenes novadā norisināsies radošā rezidence, kurā satiksies Gulbenes novada jaunieši un Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) aktiermākslas un audiovizuālās mākslas 3. kursa studenti. Kopīgā sadarbībā rezidences laikā plānots izveidot vairākas īsfilmas, kas vēstīs par īpašām vai vēsturiski nozīmīgām vietām Gulbenes novadā un vēlāk palīdzēs novada kultūrtūrisma veicināšanā. Par to informē Latvijas Kultūras akadēmijas Komunikācijas departamenta vadītāja Aija Lūse.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rezidences laikā paredzēts attīstīt daudzveidīgas studentu prasmes, un šim mērķim rezidences formāts ir ļoti piemērots – četru dienu laikā ārpus ierastās ikdienas un vides studenti un skolēni varēs fokusēt savu uzmanību uz starpdisciplināru sadarbību. Topošajiem kinorežisoriem un operatoriem šī būs iespēja attīstīt prasmes darbā ar aktieri filmēšanas laukumā, topošajiem aktieriem – apgūt aktiermeistarību kino un iesaistīties koprades procesā filmas tapšanā, savukārt Gulbenes novada jauniešiem – iepazīt kino tapšanas aizkulises un būt klātesošiem visos filmas veidošanas posmos: sākot ar priekšizpēti – konkrēto vietu vēsturisko nostāstu, teiku un mītu apkopošanas, līdz filmas idejas radīšanai, scenārija izstrādei, filmēšanas asistēšanai, producēšanai, montāžai un noslēguma prezentācijai. Rezidences radošo un izglītojošo procesu mentorēs LKA mācībspēki – kinorežisors, profesors Dāvis Sīmanis, teātra režisors, profesors Elmārs Seņkovs un kinooperators un režisors, docents Andrejs Verhoustinskis.

Kā Gulbenes novada vietas, kuru vēsturiskie stāsti un mīti tiks pārinterpretēti mūsdienu jauniešu skatījumā, izraudzītas Galgauskas pareizticīgo baznīca, Jaungulbenes pils, Druviena (“Silmači” un Druvienas vecā skola – muzejs), Tirza (Tirzas vecā pienotava, Tirzas slēpju muzejs), Litene un Stāmeriena. Rezidences noslēgumā tapušās īsfilmas tiks nodotas Gulbenes novada pašvaldības un tās kultūras iestāžu rīcībā un varēs tikt izmantotas novada vietu popularizēšanas vajadzībām.

Līdztekus rezidences norisei Gulbenes novada kultūras centrā ikvienam interesentam divos vakaros tiks piedāvāta filmu programma “Jaunības eksperti”, kas reprezentēs pēdējo gadu LKA studentu un absolventu darbus. Daļu no darbiem veidojuši vai tajos filmējušies arī šīs rezidences dalībnieki. Filmu programmā iekļauti darbi, kas spilgti reprezentē jaunu cilvēku sajūtas, šaubas un pasaules redzējumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Otrdien, 26. martā, plkst. 19.00 būs iespējams noskatīties četras jauno režisoru īsfilmas: pieaugšanas stāstu “Jaunības experti” (rež. Betija Zvejniece), komēdiju “Balto kuģu sirdis” (rež. Edgars Kaupers), dokumentālo filmu “Ksenija” (rež. Renāte Saulīte) un laikmetīgu pasaku “Ziemeļpols” (rež. Roberts Vanags).

Trešdien, 27. martā, plkst. 19.00 tiks izrādīta Ronalda Mežmača pilnmetrāžas spēlfilma “Elpot zem ūdens”.

Ieejas biļetes uz abiem filmu vakariem iespējams iegādāties Gulbenes novada kultūras centra kasē.

Rezidenci organizē LKA Radošās darbības centrs, Stāmerienas pils un Gulbenes novada kultūras centrs. Tā top ar Latvijas Kultūras akadēmijas un Gulbenes novada pašvaldības finansiālo atbalstu.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.