Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Jauns Gulbenes novada skaļās lasīšanas čempions ir atrasts

Par labāko skaļo lasītāju tika atzīts Linards Sabulis no Gulbenes novada vidusskolas, labāko trijniekā iekļuva arī Kate Tīna Melberde no Gulbenes novada vidusskolas un Estere Biteniece no Lizuma vidusskolas. Bērnus vērtēja Edīte Siļķēna, Sabīne Jefimova, Edijs Frīdenbergs un Atis Barinskis. Foto: Egita Garā.

Gulbenes novada bibliotēkā 13.maijā notika skaļās lasīšanas čempionāts, kurā uzvarēja Linards Sabulis no Gulbenes novada vidusskolas 5.l klases. Iegūtā uzvara Linardam paver iespēju piedalīties Nacionālās skaļās lasīšanas sacensībās, kas septembrī noritēs Rīgā un kopā pulcēs labākos no visas Latvijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sacensībās kopā izskanēja divpadsmit dažādu bērnu grāmatu fragmenti, kurus lasīja skolēni no Lizuma, Lejasciema un Gulbenes novada vidusskolas. Otrajā vietā ierindojās Kate Tīna Melberde no Gulbenes novada vidusskolas 5.g klases, trešajā vietā – Lizuma vidusskolas 5.klases skolniece Estere Biteniece.

Šogad jau ir piektā reize, kad visā Latvijā skolēni piedalās Nacionālās skaļās lasīšanas sacensībās, kas ir konkurss 11-12 gadus veciem 5.klašu skolēniem, kura rezultātā tiek noskaidrots lasīšanas čempions. Konkurss notiek trīs posmos: vispirms tās sacensības skolā vai vietējā bibliotēkā, tad seko reģionālais fināls un valsts fināls LNB. Sacensību mērķis ir pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru skaļai lasīšanai, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasītprieku.

LNB Bērnu literatūras centra pārstāve Silvija Tretjakova stāsta, ka konkursa metodika ir pārņemta no Holandes, kur šāda veida sacensības notiek jau vairāk nekā 20 gadus, iesaistot ap miljonu bērnu. Galvenās prasmes, ko žūrijas locekļi vērtē skaļās lasīšanas konkursā, ir dikcija, temps un intonācija, prasme emocionāli aizraut klausītājus, fragmenta izvēle un iemaņas pastāstīt par grāmatas izvēli un sevi kā lasītāju.

– Viktorija Slavinska-Kostigova

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.