Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

KONKURSS: Aicina doties īpašā ekskursijā-pastaigā gida pavadībā pa Viestura ielu Gulbenē

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Sestdien, 22.jūlijā, ikviens ir aicināts izzināt dzelzceļa mezglu un neparasto Viestura ielu Gulbenē. Par to informē Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tieši šogad aprit 120 gadi, kopš uzbūvēta šaursliežu dzelzceļa līnija Pļaviņas-Gulbene-Alūksne-Valka, attīstot vienu no Gulbenes vēsturiskajiem centriem dzelzceļa tuvumā. Dzelzceļam pilsētas attīstībā un izaugsmē ir bijusi liela nozīme, tādēļ Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs aicina doties īpašās ekskursijās-pastaigās gida pavadībā, izzinot Gulbenes dzelzceļa mezgla un Viestura ielas stāstus un aplūkojot industriālā mantojuma liecības.

Ekskursijas-pastaigas laikā būs iespēja izpētīt interesanto arhitektūru, apskatīt vēsturiskās celtnes, industriālo mantojumu un gūt atbildes uz dažādiem jautājumiem par šo Gulbenes vēsturisko centru. Būs iespēja apskatīt pirmo stacijas ēku, kas saglabājusies joprojām, arī Tējas namiņu, kas tika izmantots kā uzgaidāmās telpas pasažieriem. Nozīmīgas vēstures liecības glabā sešas ievērojamā latviešu arhitekta Paula Kundziņa nacionālā romantisma stilā projektētās dzīvojamās mājas. Viestura ielā mājvieta ir arī Gulbenes lepnumam – bānītim, kas ir Baltijā vienīgais joprojām ritošais šaursliežu vilciens. Pastaigu pavadīs zinoša gida stāstījums, ielūkojoties vēsturē un atklājot dažādas vēstures liecības.

Ekskursijas sākums – pulksten 11.30 Gulbenes dzelzceļa stacijā. Ekskursijām lūgums obligāti pieteikties iepriekš pa tālruni 26557582. Dalības maksa – 4 eiro pieaugušajiem, 2 eiro skolēniem, pensionāriem, personām ar invaliditāti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atbildi pareizi…

… un, iespējams, saņemsi iespēju bez maksas doties ekskursijā-pārgājienā pa Viestura ielu 22.jūlijā.

1. Dzelzceļa līnijas apkārtējā teritorijā jeb tā sauktajā Bānīša zemē izveidoti arī vairāki velomaršruti. Kā saucas velomaršruts Nr. 166?

a) “Bānīša zemes līklocis”;

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

b) “Bānīša zemes aplis”;

c) “Bānīša zemes cilpa”.

2. Lielākām velotūristu grupām, iepriekš piesakoties, velosipēdu pārvadāšanai bānītim piekabina šim nolūkam pielāgotu kravas vagonu. Cik liela var būt velotūristu grupa?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

a) līdz 30 cilvēkiem,

b) līdz 35 cilvēkiem,

c) līdz 40 cilvēkiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

3. 1903.gadā atklāto šaursliežu dzelzceļa līniju laika gaitā saīsināja. Kopš kura gada vilciens kursē tikai posmā Gulbene-Alūksne?

a) kopš 1970.gada,

b) kopš 1973.gada,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

c) kopš 1975.gada.

Sūti atbildes līdz 20.jūlijam uz e-pastu info@dzirkstele.lvar norādi “Konkursam” vai īsziņā uz tālruni 26415659, norādot vārdu, uzvārdu un tālruņa numuru!

Atbildes

11.jūlija laikrakstā “Dzirkstele” publicētā konkursa atbildes: 1. b) Edvīna Raupa īstais vārds ir Edvīns Struka; 2. c) projektu sauc “Bērnu Eiropa”; 3. b) Otrajā pasaules karā gāja bojā 60-72 miljoni cilvēku. Žuzē Žorži Letrijas un Andrē Letrijas grāmatu “Karš” saņems Antons Skudra. Grāmata jāizņem redakcijā mēneša laikā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.