Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

KONKURSS: Grāmata kā muzejs

Lai popularizētu nacionālo un starptautisko atzinību guvušo vēstures ekspozīciju “Sirdsapziņas ugunskurs”, izdevniecība “Latvijas mediji” izdevusi grāmatu “Sirdsapziņas ugunskurs: 1939-1957”, kas tapusi sadarbībā ar ekspozīcijas veidotājiem. Tas ir stāsts par cilvēku likteņiem, kas bija nonākuši kādreizējā milicijas un čekas īslaicīgās aizturēšanas izolatorā Cēsīs. Ne tikai par tiem, kas pretojās okupācijas varām, bet arī kāda tipiska čekista stāsts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Grāmata nudien ir kā muzejs. Ar lielu interesi es vēru vaļā tās vākus un izbaudīju katru lapaspusēs iespiesto tekstu un krāšņās galerijas. Īsta bauda, kaut reti esmu apmeklējis muzejus un konkrētas ekspozīcijas. Šoreiz uzdrošinājos doties šajā piedzīvojumā un esmu sajūsmā,” teikts mājaslapā “Gramatasirmanilabakiedraugi.wordpress.com”.

Grāmata ļaus lasītājam iejusties stāstos ar atmosfēriski ietilpīgām Anša Starka fotogrāfijām no izstādes un īpašā dizaineru Kristas un Reiņa Dzudzilo mākslinieciskajā iekārtojumā. Grāmata ir godalgotās vēstures ekspozīcijas “Sirdsapziņas ugunskurs” turpinājums un veltījums pretošanās kustībai Cēsu apriņķī (1939-1957). Grāmatas sastādītāja ir izstādes kuratore Elīna Kalniņa.

Izstādes projektu rosināja veidot Latvijas politiski represēto Cēsu biedrība, faktu noskaidrošanā piedalījās vēsturnieki Inese Dreimane, Zigmārs Turčinskis, Ainars Bambals un citi. Izdevums tapis ar Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “Kultūrelpa”, Konrāda Adenauera fonda, Cēsu pašvaldības aģentūras “Cēsu Kultūras un tūrisma centrs” finansiālu atbalstu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atbildi pareizi…

… un, iespējams, laimēsi grāmatu “Sirdsapziņas ugunskurs: 1939-1957”.

1. Kad Cēsīs tika atklāta pastāvīga vēstures ekspozīcija “Sirdsapziņas ugunskurs”?

a) 2020. gada 23. augustā,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

b) 2019. gada 23. augustā,

c) 2018. gada 23. augustā.

2. Kādu apbalvojumu par darbu pie ekspozīcijas izveides saņēma kuratore Elīna Kalniņa?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

a) Atzinības rakstu,

b) Triju Zvaigžņu ordeni.

c) Viestura ordenis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

3. sauc vīrieti uz grāmatas vāka?

a) Kārlis Zariņš,

b) Jānis Zariņš,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

c) Jēkabs Zariņš.

Sūti atbildes līdz 6.februārim uz e-pastu “laime@dzirkstele.lv” vai īsziņā uz tālruni 26415659, norādot vārdu, uzvārdu un tālruņa numuru!

Konkursa atbildes

25.janvārī laikrakstā “Dzirkstele” izsludinātā konkursa atbildes: 1. a) Eve Hietamies savu pirmo romānu izdeva 22 gadu vecumā; 2. b) mammu sauc Laila Hirvisāri; 3. b) mamma izdevusi 44 grāmatas. Eves Hietamies grāmatu “Tētis skolā” laimējis Valtis Krauklis. Balvu var saņemt redakcijā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.