Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

KONKURSS: Gulbenē muzicēs Haralds Sīmanis

Publicitātes foto.

Ziemas mēnesī februārī bieži vien ir apmācies un dvēsele alkst pēc gaismas un miera. Lai kliedētu drūmas domas un noskaņojumu, Gulbenes kultūras centrs piedāvā ielūkoties, ieklausīties, sajust un atpūsties no ikdienas spriedzes, kas valda visapkārt.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

28.janvārī pulksten 18.30 Gulbenes kultūras centrā notiks tikšanās ar leģendāro mūziķi Haraldu Sīmani. Atmodas laika dziesminieks, kura ieguldījums latviešu mūzikā ir neizmērojams, sākot no 70.gadu beigām, ievadot neatkarības atgūšanas laiku, līdz pat mūsdienām. Jumiķis, ērģelnieks, mūziķis, bet vislabāk viņu raksturotu vārdi – gaišums, dziļums, dzīves redzējums, kas atbalsojas arī viņa dziesmās. Sarakstīts pāri simtam dziesmu un skaņdarbu, nospēlēts neskaitāmi daudz koncertu, izdoti trīs albumi, iznākusi arī Gunas Rukšānes sarakstītā grāmata „Haralds Sīmanis. Dziesminieks”, par kuru autore raksta: “Es nekad nebūtu uzdrošinājusies grāmatu “Haralds Sīmanis. Dziesminieks” sarakstīt, ja man nebūtu tuva viņa mūzika ar savu neaptveramo dziļumu, ja gandrīz pusgadsimta garumā nepazītu viņa cilvēcisko vienkāršību un garīgo smalkumu. Šie 50 gadi ietver čekas virsvadītos padomju gadus, pirms atmodas brīvības nojausmu un jau neatkarīgo Latviju. Lai kāda ideoloģija valdītu, Haralda Sīmaņa radošās izpausmes nemainās – viņš ir patiess un nenopērkams gan cilvēciskajā, gan radošajā aspektā, kur viņš ir viens tāds savā neatkārtojamā dziedātāja un komponista pasaulē.”

Cēsnieks Haralds Sīmanis plašāku atpazīstamību ir ieguvis 1980.gadā, kad “Mikrofona dziesmu aptaujas” noslēguma koncertā izpildīja savu balādi “Ezers”. Tā ar savu skanējumu krasi atšķīrās no visa, kas līdz tam tika pārraidīts Latvijas televīzijā. 80.gados viņš darbojās profesionālajos Filharmonijas kolektīvos “Tip Top” un “Lāčplēsis”, tomēr pēc dažiem gadiem izvēlējās muzicēt individuāli, ko viņš dara līdz pat šai dienai.

Biļetes cena – 7 eiro. Biļetes var iegādāties Gulbenes kultūras centra kasē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atbildi pareizi…

… un, iespējams, laimēsi biļeti uz Haralda Sīmaņa koncertu Gulbenes kultūras centrā, kas notiks 28.janvārī pulksten 18.30.

1. Kas pēc profesijas ir Haralds Sīmanis?

a) jumiķis,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

b) galdnieks,

c) podnieks.

2. Kur dzimis Haralds Sīmanis?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

a) Madonā,

b) Cēsīs.

c) Valmierā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

3. Kurā gadā dzimis Haralds Sīmanis?

a) 1950.gadā,

b) 1951.gadā,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

c) 1952.gadā.

Sūti atbildes līdz 26.janvārim uz e-pastu “laime@dzirkstele.lv” vai īsziņā uz tālruni 26415659, norādot vārdu un uzvārdu!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.