Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Kultūras nozare Gulbenes novadā - reorganizācijas gaidās

Deputāti diskutē, vai iedzīvotāji sapratīs un būs apmierināti

Uzklausīti, bet vai sadzirdēti? Kalnienas iedzīvotāji 15.novembrī pie sevis bija izsaukuši novada pašvaldības vadību, lai aizstāvētu savu tautas namu un tā vadītāju Marinu Nagli. Tomēr Gulbenes novada kultūras centra vadītāja Sarmīte Zdanovska (priekšplānā) palika pie viedokļa, ka pagasta abi tautas nami jāapvieno. Foto: Gatis Bogdanovs

Stāmerienas pagasta Kalnienas ciema vietējās kopienas fenomens, kur tautas nams ir vairāk nekā kultūras iestāde un kur iedzīvotāji prasa pašvaldībai saglabāt pilnu amata likmi tautas nama vadītājai (nevis 0,4 likmes, kā plānots ar 1.janvāri), raisa diskusiju. Vai viss ir kārtībā ar pašvaldības veidoto struktūru kultūras un sporta nozarē?

Kalnienā tautas nama vadītāja organizē arī sporta norises, kaut viņai par to nemaksā. Arī Stāmerienas tautas nama vadītāja amata algai ar 1.janvāri paredzētas vien 0,8 likmes tagadējās pilnās likmes vietā. To publiski ir paudusi Gulbenes novada kultūras centra vadītāja Sarmīte Zdanovska. Viņas viedoklis – Stāmerienas pagastam saglabājami abi tautas nami, kuri jāvada vienam darbiniekam. “Nevienā brīdī nav ienācis prātā, ka tāpēc kaut kas mainīsies iedzīvotājiem,” viņa sacīja Kalnienā 15.novembrī, kur tikties ar iedzīvotajiem bija uzaicināti pašvaldības darbinieki.

“Nosacījums ir, ka katrā pagastā ir kultūras darbinieks. Un tāds nosacījums, es ļoti ceru, būs arī nākotnē: katrā pagastā ir cilvēks, kurš zina vislabāk savas kopienas intereses; spēj strādāt ar pašu pamatu kultūrā, kas ir amatiermāksla; organizē gadskārtu svētku svinēšanu,” sacīja S.Zdanovska.

Noprotams, ka ne tikai Stāmerienas pagastā, bet arī citos novada kultūras un tautas namos tiek pārskatīta katra vadītāja amata algas likme. Tātad par to pašu darba apjomu esošie darbinieki daudzviet saņems mazāk.

Nepietiek sazīmēt shēmas, kā tam vajadzētu būt
Deputāte Guna Pūcīte 15.novembrī piedalījās Kalnienas iedzīvotāju rīkotajā sanāksmē, uz kuru bija uzaicināti ierasties pašvaldības pārstāvji. Viņai šajā sakarā ir savi secinājumi: “Derīgi ir piedalīties tādā sapulcē, kāda bija Kalnienā. Tur dzirdi, ko patiešām domā cilvēki. Nepietiek pašvaldībā tikai salikt visu uz papīra, sazīmēt shēmas, kā tam vajadzētu būt. Reti sakrīt ar dzīvi. Kalniena to pierāda. Klausoties Kalnienas cilvēkos, sadzirdēju, ka varbūt sporta organizatoram ir jāņem nost daļa likmes un jāpieliek Marinai Naglei – Kalnienas tautas nama vadītājai, ja jau viņa ciemā dara visu gan kultūras, gan sporta jomā. Pašvaldībai ir vajadzīga māksla salāgot to, kas rakstīts dokumentos, ar to, kā tas realizējas dzīvē. Marinas priekšā – cepuri nost! Viņa patiešām ir Kalnienas dvēsele, kas iet un dara, un pavelk līdzi citus. Taču Stāmerienas pagasts kopumā ir liels. Šobrīd Lizuma kultūras nama vadītājai ir tāda pati alga kā Kalnienas tautas nama vadītājai, bet Lizumā ir vairāk nekā 10 tautas mākslas kolektīvi (kuri var pretendēt uz dalību lielajos dziesmu un deju svētkos; Kalnienā nav neviena tāda kolektīva, ir tikai interešu pulciņi – red.). Nevar salīdzināt! Iespējams, Kalnienas tautas nams kā struktūrvienība ir jālikvidē un vietā jārada tas, ko ciema cilvēkiem reāli vajag. Tas ir sporta un atpūtas centrs.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Guna Pūcīte

G.Pūcīte izteicās arī par sporta nozari: “Ar sporta darba organizatoriem (kuri katrs atbild vienlaikus par vairākiem pagastiem – red.) nedarbojas tā sistēma.” Un vienlaikus viņa pauda, ka, salīdzinot ar citiem Latvijas novadiem, Gulbenes novada cilvēkiem ir saglabāta daudz plašāka dažādu pakalpojumu, aktivitāšu, norišu, pulcēšanās vietu struktūra.

Var ātri norakt cilvēku motivāciju darīt
“Vai gribam pieturēties pie sistēmas, nevis izvērtēt, kā ir konkrēti uz vietas, kāds ir cilvēku ieguldījums? Ar tādu pieeju ātri var pazaudēt to, kas ir. Uzskatu, ka tādiem cilvēkiem kā Kalnienas tautas nama vadītāja ir jāļauj turpināt darboties savā vietā ar pilnu amata algas likmi. Ir jāpiemeklē šim tautas namam vieta pašvaldības struktūrā. Kalnienas tautas namā ir kultūra, ir sports, ir atpūtas pasākumi. Lai tā turpinās, nevajag to iznīcināt!” teica deputāts Intars Liepiņš.

Intars Liepiņš

Viņš uzskata, ka deputāti var atrisināt jautājumu. “Nevajag izmantot sistēmisko domāšanu, lai aizbildinātos. Ja sistēma neatbilst faktiskajai situācijai, tad ir jāpārorientējas. Galvenais, lai strādāt gribošiem cilvēkiem netiktu atņemta motivācija darīt. Samazinot algu, ātri var norakt motivāciju, norakt cilvēku. Lai cilvēki darbojas!” sacīja deputāts.

Nomales novadā varbūt ir dzīvojušas pa savam
“Kultūras darbs novadā ir jāveido saskaņā ar Kultūras centru likumu,” sacīja deputāts Atis Jencītis. “Kultūra novadā ir jāvada novada kultūras centram.”

Atis Jencītits

Bet par Kalnienas fenomenu viņa domas ir: “Nomales novadā varbūt ir dzīvojušas pa savam, apvienojoties ar cilvēku, kurš visu vada, dara. Ir bijusi dota tāda iespēja. Cik to cilvēku ciemā ir, tik arī apmeklē savu tautas namu. Un visā iesaistās. Par to ir tas stāsts. Cilvēki, kuri ciemā pavada visu savu dzīvi, protams, centīsies aizstāvēt to, kas tur ir un kā tur ir. Bet tautas namu Kalnienā jau neviens netaisās slēgt. Vienkārši ir runa par atlīdzības sakārtošanu (ne tikai Kalnienas un Stāmerienas tautas namos, bet arī citos novada kultūras namos un tautas namos – red.). Ja tagad vienam cilvēkam jāvada abi tautas nami Stāmerienas pagastā, tas ir padarāms par vienu pilnu amata likmi. Protams, attiecīgi arī nosakot pildāmos amata pienākumus. Ja vadītājs dara vairāk nekā pienākas, tas tiks ņemts vērā pie ikgadējās novērtēšanas. Iespējams, par to tiks noteikts bonuss pie atvaļinājuma pabalsta. Vai arī tiks noteikta lielāka piemaksa pie pamata amata algas. Tie var būt ne tikai 10 vai 20 eiro, bet, iespējams, pat līdz 100 eiro gada griezumā. Piemēram, tas ir apsveicami, ja tautas nama vadītāja pati spēja nolakot grīdu.”

Runājot par Sporta pārvaldes darbu novadā, A.Jencītis pauda, ka “tomēr cilvēks, kurš ir uz vietas katrā pagastā, varētu daudz labāk organizēt sporta darbu”. Tagadējo sistēmu ar dažiem sporta darba organizatoriem uz vairākiem pagastiem A.Jencītis neuzskata par veiksmīgu.

Nav pietiekami izrunāts ar ciemu iedzīvotājiem
Deputāts Normunds Audzišs pauda: “Nav pietiekami izrunāts ar kalnēniešiem un stāmereniešiem. Būtu jāveic iedzīvotāju aptauja, uzdodot konkrētus jautājumus par kultūru un sportu, par katra reālo iesaistīšanos šajās jomās – cik bieži apmeklē vai piedalās, kāpēc šīs jomas ir personīgi svarīgas. Tautas nami Stāmerienā atrodas netālu viens no otra. Kas ir šķērslis tos apvienot? Kurš no abiem paliek? Vai ceļa noasfaltēšana uz Kalnienu varētu risināt šo jautājumu? Domāju, ka jā. Tāpat arī bibliotēkas – vai nu apvienot, vai Kalnienas bibliotēku pārcelt uz tautas namu, tādā veidā optimizējot līdzekļus, pieejamību un veicot modernizāciju.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Normunds Audzišs

Viņš akcentēja, ka vajadzīgi tādi deputātu lēmumi, kuri ved uz attīstību un uz saprātīgu taupīšanu. Vienlaikus N.Audzišs uzsvēra: “Iedzīvotāju skaits samazinās un pakalpojums ir jānodrošina. Izmaksas uz iedzīvotāju palielinās.”

Amatu likmes – pēc valstī noteiktiem kritērijiem
Deputāts Aivars Circens skaidroja, ka valstī ir noteikti vienoti kritēriji, kā tiek noteiktas amatu likmes. “Tie ir kritēriji, kurus pašvaldība nevar atļauties ignorēt. Tas nav pašvaldības vai domes deputātu izdomājums. Un, ja ir šis kritērijs – uz 300 cilvēkiem štata vietai tautas namā noteikt 0,4 amata algas likmes (kā Kalnienas gadījumā – red.), tur neko nevar grozīt. Pretējā gadījumā tas būs likumpārkāpums. Valsts kontrole uzreiz norādīs, pašvaldību var sodīt,” viņš teica.

Aivars Circens

A.Circens akcentēja, ka īpašos sabiedriskās aktivitātes gadījumos deputāti aicina iedzīvotājus aktivizēties biedrībām. Tas attiecas gan uz Kalnienas tautas nama darbības pilnveidi, gan uz pašvaldībai piederošo pirti Staros, kuru iedzīvotāji vēlas saglabāt.

“Rankā ir savs kultūrvēsturiskā mantojuma centrs, Druvienā ir Latviskās dzīvesziņas centrs. Šie centri darbojas uz biedrību pamata. Pašvaldība arī nāk pretim un piemaksā. Atbalsta iespēju robežās. Un tad biedrības pašas izvēlas, ko un kā, pašas raksta projektus, piesaista finansējumu,” teica A.Circens.

2023.gadā
● Atpūtas un kultūras izdevumi Gulbenes novada pašvaldības budžetā bija plānoti 11 procenti no kopējiem izdevumiem jeb 5 331 551 eiro. Salīdzinot ar 2022.gadu, izdevumu apjoms palielinājās par 31 procentu saistībā ar amatiermākslas kolektīvu dalību XXVII Vispārējos latviešu dziesmu un XXVII deju svētkos Rīgā.
● Kultūras/tautas namu vadītāju un darbinieku, amatiermākslas kolektīvu vadītāju un koncertmeistaru darba samaksai un pasākumu organizēšanai bija paredzēti 1 795 460 eiro.
Avots: ziņojums pie Gulbenes novada pašvaldības 2023.gada budžeta

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldība par saviem budžeta līdzekļiem uztur šādu kultūras jomas struktūru
Gulbenes novada kultūras centrs (vadītāja Sarmīte Zdanovska ar 2 vietniekiem, 2 projektu vadītājiem, kā arī māksliniecisko vadītāju un personāla speciālistu), kuram šobrīd ir 16 nodaļas:
● Beļavas tautas nams (vadītāja Dace Sīmane);
● Līgo kultūras nams (vadītāja Kristīne Bekmane);
● Tirzas kultūras nams (vadītāja Alda Alberte);
● Stradu pagasta kultūras darba organizatore (Liene Bodniece);
● Stāmerienas tautas nams (vakance);
● Kalnienas tautas nams (vadītāja Marina Nagle);
● Rankas kultūras nams (vadītāja Lāsma Lancmane);
● Lizuma kultūras nams (vadītāja Elita Dūte);
● Ozolkalna kultūras un sporta centrs “Zīļuks” (vadītāja Monta Biezā);
● Ekspozīcija Imantam un Gido Kokariem (vadītāja Monta Biezā);
● Litenes tautas nams (vadītāja Maija Leimane);
● Lejasciema kultūras nams (vadītāja Rita Gargažina);
● Jaungulbenes tautas nams (vadītāja Laura Jermacāne);
● Galgauskas kultūras nams (vakance);
● Druvienas kultūras nams (vadītāja Valda Putene);
● Staru kultūras nams (vadītāja Gerda Bogdanova).
Avots: Gulbenes novada pašvaldības interneta vietne

Tautas nama likteni var izlemt, ignorējot kalnēniešu vēlmes, Kalnienā savākti 90 paraksti, aizstāvot savas kultūras vietas autonomiju

Stāmerienā, kas pēc iedzīvotāju skaita tiek definēta kā “mazais pagasts”, Gulbenes novada kultūras centra vadītāja Sarmīte Zdanovska aicinājusi deputātus pagastā noteikt vienu vienotu struktūrvienību ar nosaukumu “Stāmerienas/Kalnienas tautas nams”, vadītajam nosakot pilnu viena amata algas slodzi.

22.novembrī domes izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē deputāti ilgi un emocionāli diskutēja par S.Zdanovskas priekšlikumu un tā virzīšanu apstiprināšanai novada domes 30.novembra sēdē. Komitejā deputātu balsojums bija šāds: par – 5, pret – 2. Tātad jautājums tiek virzīts galīgajai izlemšanai domes sēdē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Deputāti Ainārs Brezinskis un Ivars Kupčs gan norādīja, ka pārsteidzīgi ir izdarīt secinājumus par jautājuma virzību, jo abi bija zinoši, ka Kalnienā tiekot vākti paraksti, atbalstot sava tautas nama autonomijas saglabāšanu.

Diskusija izvērtās arī 23.novembra finanšu komitejas sēdē saistībā ar pašvaldības jaunā nolikuma projektu, kas arī tiek virzīts apstiprināšanai novada domes 30.novembra sēdē. Šajā nolikuma projektā jau ierakstīts, ka Stāmerienā pastāv vienota struktūrvienība “Stāmerienas/Kalnienas tautas nams”.

“22.novembrī domē saņēmām rakstisku iesniegumu no Kalnienas iedzīvotājiem,” informēja novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis. Kalnēniešu iesniegumu, kurā viņi lūdz saglabāt Kalnienas tautas nama autonomiju, ir parakstījuši 90 cilvēki. No komitejas sastāvā esošajiem 7 deputātiem, izņemot Normundu Audzišu, kurš nepiedalījās sēdē, balsojums bija šāds: 3 par un 3 pret to, ka uz novada domes 30.novembra sēdi apstiprināšanai tiek virzīts pašvaldības jaunā nolikuma projekts, kur cita starpā nosaukts Stāmerienas/Kalnienas tautas nams kā vienota struktūrvienība. A.Caunītis paziņoja, ka viņš konsultēsies ar juristiem, vai tomēr virzīt šo jautājumu apstiprināšanai novada domes sēdē. Domes priekšsēdētājs norādīja, ka viņam ir tādas tiesības izlemt.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Novada domes priekšsēdētāja vietniece Guna Švika teica: “Mēs paši kā deputāti esam uzdevuši speciālistiem domāt par reorganizāciju, par optimizāciju, par slodžu izvērtēšanu. Speciālisti to ir sākuši darīt.” Foto: no “Dzirksteles” arhīva

Novada domes priekšsēdētāja vietniece Guna Švika teica: “Mēs paši kā deputāti esam uzdevuši speciālistiem domāt par reorganizāciju, par optimizāciju, par slodžu izvērtēšanu. Speciālisti to ir sākuši darīt.”

Viņa aicināja uzticēties pašvaldības speciālistiem un aicināja arī deputātus pret iedzīvotājiem visa novada teritorijā izturēties ar vienādu attieksmi.

“Es uzskatu, ka Sarmīte ir ļoti izvērtējusi. Tas neattiecas tikai uz Stāmerienu. Viņa ir izvērtējusi visus pagastus. Iepriekš viņa jau prezentēja deputātiem, tur bija iekļauts šis variants. Bija iekļauta arī informācija par pārējiem pagastiem. Par pārējiem kultūras/tautas namiem, par amata atalgojuma slodžu lielumiem. Un ņemsim vērā, ka pašvaldības kultūras darbinieku viens no galvenajiem uzdevumiem nekādā ziņā nav ballīšu organizēšana, bet amatiermākslas kolektīvu izveidošana un nodrošināšana.”

Projektu līdzfinansē “Mediju atbalsta fonds” no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par saturu atbild “Dzirkstele”.
#SIF_MAF2023

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (26)

  1. Vai tad domē nav kultūras nozares? Kāpēc visu izrīko kaut kāda Sarmīte no pilsētas kultūras centra?

    14
    2
  2. Galvenais tiešām nebūtu ballīšu rīkošana t/n,bet visa iedzīvotāju vecuma grupu pasākumu,nodarbību organizēšana-bērnu pulciņi, jaunieši, vidējā paaudze un cilvēki gados. Katram tak savādākas intereses. Citāci balles jauniešiem,bst tā grupa tak ir vismobilākā,kur aizbraukt patusēt. Seniori,vidējā paaudze mazāk vēlas braukāt apkārt.

    9
    1
  3. Likuma mērķis ir ar kultūras centru starpniecību veicināt kvalitatīvu kultūras pakalpojumu pieejamību visai Latvijas sabiedrībai, Latvijas kultūrvēsturiskās vides, kultūrtelpu un nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu un ilgtspējīgu attīstību, nacionālās identitātes stiprināšanu, mūžizglītības pieejamību, jaunu kultūras pakalpojumu un produktu veidošanos, kā arī kvalitatīvu kultūras procesu, kurā nodrošināta iespēja līdzdarboties visai sabiedrībai.

    6
    5
  4. Ja kultūras nams ir tikai priekš amatiermākslas kolektīviem.kuri gatavojas skatēm.tad.ko gan iegūst visi pārējie nodokļu maksātāji?

    33
    1
  5. Kāpēc novada kultūras centra vadītājai nepieciešami 2 vietnieki- pietiktu ar 1 vietnieku un vēl 2 projektu vadītāji nekādi dižie projekti nav redzēti un ko dara mākslinieciskais vadītajs ! Novada naudu varētu ieekonomēt ,

    36
  6. Ļoti pareizi.Nekas nenotiek.kaut vai nez cik liela vietnieku svīta.Varbūt paraugu radiet centrā.Nomazinat slodzes.Pēctam ķerties pie pagastiem.

    27
    1
  7. Ja lkultūras namā nav dziesmu svētku kolektīva tad tā ir tukša vietā ,bet cienījamie deputāti ir aizmirsuši no kā saņem algu Arī laukos dzīvo nodokļu maksātāji un viņu bērni jau mācās pilsētā jo laukos nav kur tas viss saprotams,bet ir viens bet.Vai ierēdni ir aizdomājušies kā tam lauku bērnam apmeklēt vienalga kādu no pulciņiem sportā mākslā mūzikā.Tas viss uz vecāku ādas.Tā sanāk kad ja kāds ņemās ar jaunatni itkā ir jau labi , bet tas priekš dziesmu svētkiem.Kam tika būvēti tautas nami.Un ja laukos neko nevajag tad viens citāts no kaimiņ novada “o gulbenieši sabraukuši nu jā jums jau nekā nav ,bet jums ir Alūksne blakus” Mēģinot kautko apvienot vai slēgt neaizmirstiet deputāti vēlēšanu laiks pienāks ātri,,

    16
  8. Lasot komentāru, kur citēts Kultūras centru likums, skaidrā latviešu valodā rakstīts, ka mērķis ir veicināt kultūras pakalpojumu pieejamību visiem (nu tātad arī laukos), mūžizglītības pieejamību, iespēju sabiedrībai līdzdarboties kultūras procesos utt. Tas viss jauki! Bet tad jau atbildīgās personas , pievienojot/apvienojot (beigu galā slēdzot) kultūras iestādes laukos , nonāk pretrunā ar šo iepriekš minēto. Nu nav visiem laukos dzīvojošajiem sava transporta, lai nokļūtu tur, kur ir šī kultūra pieejama. Kājām tie 8 km tā kā patālu… Un sabiedriskais transports kursē tā kā viņš kursē- ja no agra rīta dodies pilsētas virzienā (vai uz Stāmerienu), tad tikai ļoooti vēlā pēcpusdienā tiec mājās. Tā lūk! Un tā ,protams, nav tikai Kalnienas situācija. Vai ne?!!

    12
  9. Diez kur tie vietnieki ir? Cik zinu ir viens.
    Projektu vadītajs vien. Kas tie par klajiem meliem?

    1
    6
  10. Tāda slikta sajūta, lasot kas notiek novadā,visu slēdzam ciet un izslēdzam gaismu lidostā.Darītajus nenovērtē, bet tukšas runas gan.Papīrs panes visu.

    20
    1
  11. Izpilddirektore kur palikusi.Kāpēc neiesaistās reorganizācijā.Kā kaut kas jāmazina.tā Sarmīte…

    13
    1
  12. Beļavas tautas nama vadītāja ir tik bezgaumīga, nevar saprast ko viņa tur plāno un vispār, kas apstiprina un atbalsta tos murgus!

    7
    4
  13. Ei! Novadniek un citi Sarmītes aizstāvji! Švikas kundze skaidri pasaka Zdanovskas kundzes lomu- Sarmīte visu ir labi izvērtējusi. Protams, viņa nav viena autore, bet ar viņu saistīsies Latvijas lauku identitātes graušana. Skumji.

    10
    1
  14. Ko tur var jaunu Ameriku gudrot? Deputàts Circenis noràda,ka likums paredz pasvaldìbu reorganizàciju veikt atbilstosi iedzivotaju skaitam.Ja Kalniena ir 300 iedzìvotàju,tad slozes vienìba ir 0,4.Kurs pa tadu stràdàs? Tàtad jàapvieno pagasti,lai bùtu pilna slodze.Viss tàpat,kà ar skolam.

    6
    5
  15. Algu grib,bet tie 0.4 likme ir smieklīga.
    Tāpat jau tos visus pasākumus vada Kapo.
    Tas fakts ka strādā tos veču darbus un nedara to kas KN vadītājam jādara tas ir acīm redzams.
    Kādas tur sporta sacensības,tā skriešana pa dubļiem un tumsu ,lai tik ievilktu ķeksīti ka kaut kas notiek un saņem pilnu algu.Ja vēl būtu pasākumi acīm redzami un kvalitatīvi.
    Uz svētkiem izgaismo krūmus,pilnìgi garăm.
    Līgo dienā izliekot tumbas pa logu un spēlē ne jau Līgo dziesmas un pašas sēd savā KN un neiet pie cilvēkiem.
    Ne vienā ne otrā KN neviens nav pārstrādājies.Viena luņa dzīšana.
    Sākat beidzot prasīt no darbiniekiem darbu,lai beidzot par to darbu saņem nopelnīto algu un sākat vērtēt cik kurš ieliek darbu kultūras attīstībā.

    15
    3
  16. Tai pasà laikà vadosàs amatpersonas paliek malinà…. Vèlèsanas tacu nav aiz kalniem.

    10
  17. Jautājums – kāpēc vieglu roku ļauj aiziet labiem kultūras darbiniekiem, kam tas ir sirdsdarbs? Palaida Frīdenbergu, tagad gribēja palaist Nagli. Nesaceltu kalnenieši traci, arī Marinu mierīgi palaistu. Atbilde – tāpēc, ka nav vajadzīgi zinoši un pieredzējuši; vajadzīgi paklausīgi un komandas pildoši. Komanda bija samazināt, slēgt un likvidēt. Zdanovska čakli steidzas izpildīt, deputāti piebalso. Viss notiek! Uz priekšu, kungi, straujiem soļiem uz pilnīgu lauku iznīcību. Bet spītīgos un nepakļāvīgos gan iespiedīs stūrī, jo, kā rokās vara, tas arī komandē parādi. Finansējumu nomazināsim līdz minimumam, slodzes tāpat – taču tāds nolikums no augšas. Mēs domē balti un pūkaini, mēs jau gribētu, bet neko nevaram palīdzēt, tāds rīkojums. Ja godīgi, tad nelabi paliek, klausoties tās formālās standarta runas runāšanas pēc. Kuru tur patiesi interesē cilvēks laukos?

    36
    2
  18. 2023.gada 27.aprīļa Gulbenes novada domes sēdes lēmums (protokols Nr.7; 35.p) Par Gulbenes novada pašvaldības iestādes “Gulbenes novada Kultūras pārvalde” iekšējo reorganizāciju un nosaukuma maiņu uz “Gulbenes novada kultūras centrs”.

  19. Šis gadījums ar kultūras darbinieku noslodzēm un to ko realitātē dara cilvēki entuziasti atver jaunu tēmu par realitāti pagastos, nevis to kas uz papīra domes darbiniekiem uzlikts priekšā.
    Pajautājiet pagastu sporta organizatoriem paveiktos darbus 2023.gadā un tad šoku piedzīvosiet vēl lielāku!
    Darba diena ir 8 stundas. Lūdzu galdā paveiktos darbus 3 pagastos!

    21
  20. Ja jau KN.vadītājai likme veido tikai 0.4% tad jau jādara arì apkopējas darbs tad būs nodarināta asoņas stundas un saņems pilnu darba algu.
    Ja jau visu dara viena pati,tad kam tas otrs cilvēks tur vajadzīgs?

    6
    2
  21. Mani arī interesē,par kādiem darbiem sporta organizators saņem algu,ja nav uz vietas nevienā pagastā,jo nav laika,jo jādara citi darbi?Sakārtojiet sporta lietas novadā un tad ķeraties pie kultūras!!!!!!!!!Nu vienreiz ir jātiek skaidrībā ar šo bardaku!

    18
  22. Mūc no tā,kas tevi neizbēgami izsmels. Radošumam, talantam un spējai radīt kultūrvietās baudāmus pasākumus ir tava īstā vieta. Piesakies uz Stāmerienas/Kalnienas tauats nama amatu un pacelsi tur latiņu labā līmenī, no tā būs lielāks ieguvums kā iespundēt tevi kabinetos pie shēmu galdiem un izprašņāt domes sēdēs

  23. Baigā bezceriba ,šo visu lasot un zinot to situāciju kāda tā ir. Ta sajūta ,ka nu neko darit ,ka būs ra bus ,labak noteikti nebus. Bet dzivos tik nost. Depresīvi…

  24. Runa iet,ka Marinai jāpaņem klāt Stāmerienas kultūras darbs. Kur problēma?

    1
    3
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.

casibom giriş casibom bahsegel jojobet