Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Latvijas Bibliotekāru biedrību vada gulbeniete

“Ir prieks no savas mazās Gulbenes pārstāvēt ne tikai novada bibliotēku, bet arī Latvijas Bibliotekāru biedrību!” saka biedrības jaunā vadītāja Rūta Bokta. Foto: Gatis Bogdanovs.

Negaidīti pašai sev par Latvijas Bibliotekāru biedrības vadītāju 17.maijā ievēlēta Rūta Bokta (31), kura pēc studiju pabeigšanas augstskolā Gulbenes novada bibliotēkā sešus gadus strādā par reģionālā mācību centra vadītāju. Biedrībā viņa darbojas gadu. Ievēlēšana sešu cilvēku valdē rezultējusies ar viņas izraudzīšanu biedrības vadītājas amatā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Dzirkstelei” R.Bokta teic – svarīga ir bibliotēku darbinieku savstarpēja pieredzes apmaiņa, izglītošanās. Biedrība to veicina. Par sava novada bibliotēku viņa saka: “Mums ir ļoti spēcīgs kolektīvs.” Bibliotēka pierāda, ka ir moderna un demokrātiska, ikvienam par brīvu pieejama iestāde ar grāmatām, periodiku, bezvadu internetu, datoriem, kultūras un izglītības pasākumiem. “Ja agrāk kādam likās, ka bibliotekāra darbs ir garlaicīgs un aprobežojas ar grāmatu izsniegšanu, tagad tā nav. Viss ir mainījies. Strādājam aktīvi un daudzpusīgi,” saka R.Bokta.

Saskaņā ar “Lursoft” datiem Latvijas Bibliotekāru biedrība ir nodibināta 1994.gadā Rīgā ar mērķi saliedēt Latvijas bibliotekārus; aizstāvēt bibliotekāru profesionālās, ekonomiskās un sociālās tiesības un likumīgās intereses; aizstāvēt visa veida informācijas pieejamību un vērsties pret jebkādu tās ierobežošanu, cenzēšanu, filtrēšanu; veicināt sakarus ar ārvalstu bibliotekāriem un nozares profesionālajām organizācijām.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (5)

 1. Vai tad? Gluži otrādi, bija prieks,ka atbildes pavisam precīzi zināja.

  4
  5
 2. Forši, man prieks par viņu.Cik būts bibliotēkā, vienmēr smaidīga.

  2
  5
 3. Es arī redzēju spēli un tiešām brīnijos,ka nezin atbildes.It kā no bibliotekas.

 4. Labāk nebūtu piedalijusies.Tā ir.kad visur mācās iekšā.

  6
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.