Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Līdz 14.janvārim var nobalsot par būtiskākajiem kultūras virzieniem reģionā

2021.gada augustā arī Gulbenē varēja izdejoties sarīkojumā „Četras skanīgas pieturas” kopā ar grupu “Tranzīts”. Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

2021. gada nogalē noslēdzās Valsts kultūrkapitāla fonda un akciju sabiedrības “Latvijas valsts meži” atbalstītās “Vidzemes kultūras programmas 2021” projektu realizācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Jau četrpadsmito gadu Vidzemes plānošanas reģions administrēja dažādus kultūras pasākumus, kurus organizēja Vidzemes kultūrvēsturiskā novada kultūras jomas speciālisti. Arī 2021. gadā, tāpat kā iepriekšējos gados, “Vidzemes kultūras programmas” (VKP) mērķis bija nodrošināt līdzsvarotu, daudzveidīgu un kvalitatīvu kultūras procesu un tā pieejamību Vidzemē, saglabājot un attīstot Vidzemes novadam raksturīgās vērtības, tradīcijas un kultūrvidi,” saka Vidzemes kultūras programmas koordinatore Dace Laiva.

Īstenotie VKP 2021 projekti

Pērnajā gadā konkursam tika iesniegti pavisam 182 projektu pieteikumi par kopējo pieprasītā finansējuma summu – 762391,37 eiro. No pieteiktajiem projektiem atbalstu guva 54 projekti, to realizācijai tika sadalīti 141000,00 eiro. Projekta finansējumu, neskatoties uz pandēmijas situācijas radītajiem ierobežojumiem, prasmīgi izmantoja visi atbalstīto projektu ieviesēji, un visi projekti tika veiksmīgi īstenoti. Jau otro gadu projektu ieceres bija nedaudz mainījušās un vairāk pielāgojušās jaunajiem apstākļiem. Tā kā cilvēkiem mazāk bija iespējams tikties klātienē, tad plānotajos un īstenotajos projektos finansējums tika pieprasīts pētījumiem, informācijas apkopošanai, digitalizēšanai, izstāžu sagatavošanai un pasākumiem ar nelielu apmeklētāju skaitu. Ar īstenotajiem projektiem varat iepazīties šeit.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

VKP 2021 skaitļos: 

  • 54 projekti;
  • 233 dažādi pasākumi:

meistardarbnīcas, meistarklases, nodarbības, lekcijas (15 projektos); semināri, diskusijas (5 projektos); koncerti, koncertuzvedumi (13 projektos); izstādes (10 projektos); festivāli (3 projektos); plenērs (1 projektā); pārgājieni, ekskursijas, izzinoši stendi, ekskursiju maršruti, ceļotāju diena, maršruts, karte (10 projektos); vides objekti (1 projektā); grāmata, grāmatas manuskripts, nošu krājums, danču burtnīca, dziesmu krājums (5 projektos); animācijas filmas (2 projektos); izrādes, kino seanss, smilšu kino, dramaturģija, mūzikas režija, koncertlekcija, kompozīcija (8 projektos); koncertu un izrādes video ieraksti (4 projektos); nometnes, konkurss, pasākumi, izpēte (8 projektos); video digitalizācija (1 projektā); tehniskā projekta izstrāde muzeja ekspozīcijai (1 projektā);

  • 1066 dalībnieki, kas strādājuši, lai īstenotu projektus;
  • 140144 apmeklētāji, kas piedalījušies VKP projektu pasākumos.

“Vidzemes plānošanas reģions ir gandarīts par aizvadītajā gadā sasniegto, jo kopā ir paveikts ļoti daudz, un lepojas ar visiem projektu īstenotājiem. Mēs aicinām ikvienu kultūras projektu realizētāju stāstīt par saviem labajiem darbiem!” saka D.Laiva.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

VKP 2021 projekti Gulbenes novadā

Interesanti VKP projekti realizēti arī Gulbenes novadā. Divus skaistus notikumus piedzīvojusi Stāmerienas pils. Tie bija Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centra rīkotās “Ķekatas Stāmerienas pilī”, kuru laikā radīta jauna dramaturģija un izrādes mūzikas režija , kā arī “AP Sound” rīkotais koncerts – muzikāla pastaiga „Pārfrāzējot pagātni”. Arī Gulbenes bibliotēka īstenojusi divus nozīmīgus projektus. Pirmais no tiem – ceļojoša izstāde un atmiņu stāsti ar nosaukumu „Laimes bērni. Kokariem 100”, atzīmējot izcilo meistaru – diriģentu Imanta un Gido Kokaru simtgadi. Otrs projekts – „Izzinošas ekspedīcijas”. Tā ietvaros radīts jauns ekspedīciju maršruts, karte un izstāde. Bet Gulbenes mūzikas skola, spītējot dažādiem šķēršļiem, kā iecerēts, sagatavoja komponista Jāņa Porieša piemiņai veltīto koncertierakstu. Ne tikai Gulbenē un Lejasciemā, bet arī Smiltenē un Madonā varēja kārtīgi izdejoties sarīkojumā „Četras skanīgas pieturas” kopā ar grupu “Tranzīts”. Savukārt, Gulbenes pašdarbniekiem bija iespēja papildināt savas zināšanas un iegūt jaunas mākslinieciskās prasmes atbalstītajā Gulbenes pašvaldības projektā „Amatiermākslas akadēmija”.

Aicina paust viedokli par būtiskākajiem kultūras virzieniem reģionā

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau šobrīd Valsts kultūrkapitāla fonds ir izsludinājis pieteikšanos uz tiesībām administrēt reģionu kultūras programmas, un Vidzemes plānošanas reģions gatavo pieteikumu 2022. gada konkursam. “Vēl tikai līdz 14. janvārim vidzemnieki var nobalsot par būtiskākajiem kultūras virzieniem reģionā, kuros būs iespējams saņemt finansējumu projektu realizēšanai konkursa “Vidzemes kultūras programma 2022” ietvaros! Mēs ceram, ka Vidzemes plānošanas reģions būs šīs programmas īstenotājs arī šajā gadā,” saka D.Laiva..

Saite uz aptauju: https://ej.uz/kulturavidzeme

Papildu informācija par balsošanu: http://www.vidzeme.lv/lv/projekti/lidzdalibas_budzeta_procesa_attistiba_baltijas_juras_regiona_empaci/sakas_sabiedribas_balsojums_par_vidzemes_kulturas_prioritatem_2022_gada/

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.