Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Litenes amatierteātris skatītāju vērtējumam nodod izrādi “Loterijas biļete”

Liteniete Diāna Skopāne lieliski apliecināja sevi, kāpjot uz teātra skatuves pirmo reizi mūžā. Citādi nevarēja būt, jo ar viņu bija uzticami kolēģi. Attēlā – kopā ar skatuves partneri Andri Kanevicu. Foto: Ilze Paidere.

Kopš Litenes pagasta amatierteātri “Nebēdnieki” vada režisore Sarmīte Zdanovska, tas piedzīvojis pārmaiņas. Uz skatuves iedrošināti kāpt jauni vietējie talanti, un repertuārā ienesta arī nopietna rakstura luga – V.Sigareva “Loterijas biļete”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Liteniešu vienotību un mīlestību pret savu pagastu un arī teātri īpaši atzīmē režisore. “Ikviens no viņiem mēģinājumu procesus uztver patiešām nopietni. Viņu attieksme ir pati svarīgākā. “Nebēdnieki” tiešām ir kolektīvs ar lielo burtu, viņiem ir gan savas tradīcijas, gan kopā būšana priekos un bēdās. Jau pirmizrādē es neslēpu, ka Litenes amatierteātris ir brīnišķīgs kolektīvs!” “Dzirkstelei” saka S.Zdanovska.

Ar Litenes aktieriem viņa darbojas jau otro gadu, un pēc ierobežojumu atcelšanas bija īpašs prieks par skatītāju pilno zāli un patiesajām klātienes emocijām.

Režisores no krievu valodas tulkotā luga “Loterijas biļete” mudina katru skatītāju izvērtēt savas attiecības ar naudu. Režisore norāda, ka interesantākais uzdevums ir skatītājam izvērtēt pašam, vai viņš šo darbu uzlūko kā komēdiju vai traģēdiju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Līdz šim šī luga Latvijā tikusi iestudēta tikai Daugavpils teātrī. Tā ir par to, kā naudas klātesamība maina attieksmi pret cilvēkiem un ģimeni. Stāsts sākas ar to, ka ģimene laimē 25 tūkstošus. Laimests tiek nosvinēts ballītē, uz kuru atnāk gan draugi, gan vīra priekšnieks. Nākamajā rītā loterijas biļete ir pazudusi. Tad sākas ikviena aizdomās turēšana,” atklāj S.Zdanovska.

Kāds ir izrādes turpinājums, to jau ikviens interesents var noskaidrot jau šosvētdien, kad izrāde piedzīvos otro došanos pie skatītājiem un būs vērojama Lejasciemā pulksten 18.00.

– Viktorija Slavinska-Kostigova

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.