Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Litenes un Rankas muižas un Stāmerienas pils piedalās akcijā „Apceļo Latvijas pilis un muižas 2022”

Šogad jau 10. reizi notiks akcija „Apceļo Latvijas pilis un muižas 2022”. Akciju sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA) organizē Latvijas Piļu un muižu asociācija. Akcijā piedalās 60 pilis un muižas, starp kurām ir arī 3 Gulbenes novada muižas un pilis: Litenes muiža, Rankas muiža un Stāmerienas pils. Stāmerienas pils akciju atklās līdz ar Stāmerienas muižas tirdziņu un izstādes atklāšanu 7.maijā visas dienas garumā. Litenes muiža sveicinās 28.maijā – tūrisma vasaras sezonas atklāšanas pasākumā ar tautisko deju kolektīvu piedalīšanos mājas kafejnīcā pie Litenes muižas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

„Ar šo akciju vēlamies pievērst Latvijas iedzīvotāju uzmanību mūsu kultūrvēsturiskajam mantojumam. Daudzas pilis un muižas pēdējos gados ir restaurētas un gatavas pārsteigt ilgi gaidītos viesus. Kopumā šajā akcijā var apmeklēt 60 īpašas kultūrvēsturiskas pilis un muižas visā Latvijā. Aktīvākie ceļotāji, kuri šovasar paviesosies tajās visās, jau rudenī varēs laimēt balvas, ko sarūpējušas pilis un muižas, kā arī iespēju piedalīties noslēguma ballē,” stāsta Latvijas Piļu un muižu asociācijas prezidents Jānis Lazdāns.

Latvijas piļu un muižu apceļošanas akcijas pirmsākumi ir meklējami 2000. gadu sākumā, kad Latvijas kultūras mantojumu devās iepazīt 10 tūkstoši interesentu, no kuriem tūkstotis piedalījās grandiozā sezonas noslēguma ballē Jelgavas pilī. Akcija, kas šogad notiek jau 10. reizi, norisinās no 1. maija līdz 30. septembrim.

„Latvija var būt lepna ar savām pilīm un muižām, kuras ar savu piedāvājumu spēj padarīt krāšņāku katra ceļotāja pieredzi. Tā ir iespēja izbaudīt skaisto arhitektūru un uzzināt daudz jauna par Latvijas kultūrvēsturisko mantojumu, kā arī izbaudīt Latvijas autentisko pavārmākslu. Būsim gandarīti, ja piļu un muižu apmeklējumi daudziem no mums kļūs par piedzīvojumu visas vasaras garumā,” komentē LIAA Tūrisma departamenta direktore Inese Šīrava.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijas Piļu un muižu asociācijas prezidents stāsta, ka šogad asociācija gatavo plašu izklaides programmu, lai ceļotāji ne tikai ierastos pilī vai muižā, bet arī rūpīgi iepazītos ar to, atminētu mīklu, atrastu slēptuvi un izpildītu uzdevumu, kas ļaus labāk iepazīt vietu, kur viņi ir nonākuši.

“Kultūras programma šogad ir ļoti piesātināta, tādēļ aicinām to kārtīgi izbaudīt! Vairāk informācijas par akciju meklējiet mājaslapā www.pilis.lv un atcerieties, ka pirms došanās uz kādu no pilīm vai muižām rūpīgi pārbaudiet to piedāvājumu un darba laiku, jo tajās mēdz notikt arī slēgtie pasākumi,” informē J. Lazdāns.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.