Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Meklē risinājumu, lai īstenotu Gulbenes novada pašvaldības ieceres un saglabātu kultūras mantojumu

Gulbenes novada pašvaldības plānos ir nākamgad tikt pie augstas gatavības projekta, lai varētu jau uzsākt reālus būvdarbus Sarkanās pils iekštelpu pārveidē. Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Gulbenes novada domes vadības un Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes vadības tikšanās notika sakarā ar kultūras pieminekļa Sarkanā pils pārbūves restaurācijas projekta izstrādi un Beļavas muižas apsekošanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Linda Zonne-Zumberga “Dzirkstelei” stāsta, ka saistībā ar Sarkano pili pašvaldība paudusi vēlmi atjaunot ēku, bet, iedziļinoties plānotajā nākotnes funkcijā, tas nebija savienojams ar Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes izvirzītajām prasībām un ierobežojumiem.

L.Zonne-Zumberga stāsta, ka ar mērķi rast risinājumu, lai īstenotu gan pašvaldības ieceres, gan saglabātu kultūras mantojumu, pārvaldes speciālisti devās apsekot objektu klātienē. Detalizēti iepazīstoties ar apstākļiem, risinājums tika rasts. “Viena no prasībām bija skursteņu un krāšņu saglabāšana, iedziļinoties detalizēti un izpētot vēsturiskumu, tika precizēts, kas ir jāsaglabā, kas nav obligāti jāsaglabā. Otra vēlme bija veidot balkonu, tika izpētīti apstākļi un atrasts pamatojums, kāpēc to var īstenot,” skaidro L.Zonne-Zumberga.

Savukārt saistībā ar Beļavas muižu pašvaldība bija uzdevusi jautājumu par iespēju sadalīt objektu. “Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde kopumā iebilst pret muižu sadalīšanu, taču iespējami izņēmumi, kur sadale var notikt, ja tā ir kā vienīgā iespēja saglabāt kultūras pieminekli ilgtermiņā. Ja Nacionālajā kultūras mantojuma pārvaldē tiks iesniegts tāds nākotnes redzējums, kas ļaus saglabāt vēstures vērtības, sadales iespēja varētu tikt izskatīta,” saka L.Zonne-Zumberga.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbenes novada pašvaldības Attīstības un iepirkumu nodaļas vadītāja Ligita Gāgane “Dzirkstelei” stāsta, ka šobrīd norit Sarkanās pils pārbūves restaurācijas būvprojekta izstrāde. “Iespējams, pēc Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes objekta apsekojuma un atzinuma saņemšanas par būvprojektu minimālā sastāvā būs veicami precizējumi un attiecīgi turpināsies būvprojekta izstrāde atbilstoši atzinumā norādītajiem pasākumiem,” saka L.Gāgane.

– Inita Savicka

“Dzirksteles” jau rakstīja ŠEIT

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (1)

  1. Vai tiešām šajā krīzes laikā nevar likt mierā tās pilis un citas izvirtības?

    8
    2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.