Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Muzejs vēlas Beļavas pils restaurācijas koncepciju

UNIKĀLI iekštelpu sienu gleznojumi pērn tika atklāti Gulbenes novada pašvaldībai piederošajā baroka formās būvētajā Beļavas muižas kungu mājā. FOTO: NO “DZIRKSTELES” ARHĪVA

Ideju par to, ka pašvaldībai vajadzētu idejiski parūpēties arī par Beļavas pils jeb muižas kungu mājas nākotnes perspektīvu, pauda Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeja projektu vadītāja Ilze Vanaga.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa uzstājās ar prezentāciju domes izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē, kura notika 19.jūnijā.

Neatkarīgi no tā, vai Beļavas pils perspektīvā paliks pašvaldības īpašumā vai nonāks privātās rokās, vajadzētu būt drošības sajūtai par šā objekta kultūrvēsturisko saglabāšanu. Tāpēc muzejs jau šogad plāno iesniegt projektu Beļavas muižas kungu mājas restaurācijas koncepcijas izstrādei, piesaistot finansējumu no Valsts kultūrkapitāla fonda. Tālāk secīgi tiktu plānotas konkrētas rīcības šā plāna izstrādē.

I.Vanaga atgādināja, ka runa ir par valsts nozīmes arhitektūras pieminekli, kas sevī ietver vēl 11 valsts nozīmes mākslas pieminekļus (interjera elementi). To, ka šī muiža izraisa speciālistu interesi, apliecina tas, ka 29.augustā Beļavā ieradīsies Greifsvaldes Universitātes (Vācijā) Baltijas jūras reģiona muižu pētniecības centra pārstāvis Torstens Veits.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2023.gadā ēkai tika veikta arhitektoniski mākslinieciskā izpēte, kas apstiprināja – šis ir 18.gadsimta otrās puses unikāls paraugs, ko apliecināja atklātie sienu gleznojumi, atsedzot krāsu slāņus.

Kopš 2019.gada, kad tika slēgta K.Valdemāra sākumskola, ēka stāv tukša.

Projektu “Mans pagasts, mana pilsēta” līdzfinansē “Mediju atbalsta fonds”
no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par saturu atbild “Dzirkstele”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.