Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Noskaidrotas Gulbenes novada skaļākās lasītājas

Foto: Gulbenes bērnu bibliotēka

Skaļās lasīšanas sacensība Latvijā notiek jau sesto gadu, un visus gadus Gulbenes novada jaunie lasītāji ir tajā aktīvi piedalījušies. Gulbeniete Annija Iļjenko 2020.gadā kļuva par Latvijas čempioni Skaļās lasīšanas sacensībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Skaļās lasīšanas sacensības pulcē lasītājus no piektajām klasēm un mudina viņus lasīt skaļi priekšā savu mīļāko grāmatu. Mērķis ir pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru skaļai lasīšanai, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasītprieku.

“Šajā gadā sacensībās iesaistījās četras novada skolas – Gulbenes novada vidusskola, Lejasciema, Rankas un Tirzas pamatskola. Kopumā uz reģionālo finālu ir izvirzīti 10 skolēni no 5.klasēm. 18.maijāreģionālais fināls notika Gulbenes bērnu bibliotēkā. Jaunos lasītājus vērtēja kompetenta žūrija – Edīte Siļķēna, Dace Kablukova un Andis Caunītis. Īpašs paldies Edītei Siļķēnai – viņa Skaļās lasīšanas sacensības žūrijā jau ir sesto gadu! Pārējie žūrijas locekļi katru gadu mainās, šajā gadā tajā labprāt piekrita piedalīties Dace Kablukova un Andis Caunītis. Abi jaunie žūrijas dalībnieki pirms sacensībām Gulbenes novada bibliotēkas “Facebook” kontā ielasīja arī savu mīļāko bērnības grāmatu. Aicinu paskatīties!” saka Gulbenes bērnu bibliotēkas vadītāja Solvita Lībere.

Foto: Gulbenes bērnu bibliotēka

Viņa stāsta, ka skaļos lasītājus starpbrīdī priecēja Gulbenes jaunais mūziķis un savu dziesmu komponists Sandis Abakoks, bet sacensību gaitu vadīja Ilvita Kļaviņa, kuras pavadībā skolēni gan ievingrināja savu balsi, gan minēja grāmatu nosaukumus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Prieks par pašu bērnu izvēlētajām grāmatām un to fragmentiem, kuras klausījāmies – bija gan smieklīgi atgadījumi, gan kārtīga fantāzijas deva, gan detektīvintriga un palaidnības,” saka S.Lībere.

Žūrijas vērtējumā godpilno trešo vietu ieguva Katrīna Brūniņa no Gulbenes novada vidusskolas 5.l klases, kura lasīja fragmentu no Dz.Tilaka grāmatas “Šausmiņa”.

Otrajā vietā ierindojās Made Vanaga no Lejasciema pamatskolas. “Made mūs sasmīdināja ar fragmentu no I.Skrastiņas grāmatas “Lieliskā dzīve bez Zoom”” saka S.Lībere.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmo vietu un Skaļās lasīšanas sacensības Gulbenes reģiona čempiones titulu ieguva Alise Hanzena no Gulbenes novada vidusskolas 5.b klases. “Alise visus klausītājus un žūriju aizrāva ar fragmentu no M.Lundes grāmatas “Pasaulē foršākie bērni”. Alise kopā ar savu klasi septembra beigās dosies uz Rīgu, uz Latvijas nacionālo bibliotēku, kur piedalīsies Nacionālajā Skaļās lasīšanas sacensības finālā kopā ar citu novadu skaļajiem lasītājiem. Veiksmi un izdošanos Alisei!” teic S.Lībere.

Viņa saka īpašu paldies par balvām godalgotajiem lasītājiem: “Zvaigznes ABC” grāmatnīcai, īpaši Baibai Supei, un grāmatnīcai “Latvijas grāmata”, īpaši Ilonai Pastarei, kafejnīcai “Gardums”, īpaši Inesei Veismanei.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.