Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Novada svētku Līgo pagastā tomēr, visticamāk, nebūs

2014.gadā novada svētki notika Litenē. Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

30.novembrī, piedaloties Gulbenes novada domes kārtējā sēdē, pašvaldības izpilddirektore Antra Sprudzāne ziņoja, ka izveidota darba grupa 2024.gada novada svētkiem, kas notikšot Līgo pagastā. Taču novada domes priekšsēdētāja vietniece Guna Švika 20.decembra tautsaimniecības un attīstības komitejas sēdē publiski pauda, ka laikam būs jāatsakās no novada svētkiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

G.Švika skaidroja, ka, skatot cauri pašvaldības 2024.gada budžetu, redzams milzīgs pieaugums tieši pedagogu un bērnudārzu darbinieku algām. Par atteikšanos no novada svētku rīkošanas pašvaldība darbinieki pagaidām gan vēl tikai “neformāli runājuši”. G.Švika arī teica, ka akcents tiks likts uz Gulbenes pilsētas svētkiem 26. un 27.jūlijā, kuros aicinās arī pagastus ar savām programmām. Neformāli pašvaldībā vienojušies, ka 2024.gadā jāpaliek pie vieniem lielajiem svētkiem novadā – pie pilsētas svētkiem. “Divus (gan novada, gan pilsētas svētkus – red.) laikam nevarēsim šajā gadā finansiāli pacelt,” teica G.Švika.

Jau vēstīts, ka novada svētki bija iecienīta ikgadēja tradīcija, kas tika ieviesta līdz ar Gulbenes novada pašvaldības izveidi. Taču finansiālu apsvērumu un organizatorisku iemeslu, kā arī pandēmijas dēļ regularitāte tika zaudēta. Pēdējie novada svētki bija Gulbenē 2020.gadā. Vēl šodien iedzīvotājiem ir sirsnīgas atmiņas par novada svētkiem, kas bijuši sevišķi iespaidīgi: 2011.gadā Druvienā; 2012.gadā Stāmerienā; 2013.gadā Tirzā; 2014.gadā Litenē; 2015.gadā Lejasciemā, 2016.gadā Jaungulbenē; 2017.gadā Gulbenē.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (9)

 1. Neatkarīgi no tā, kuri svētki būs un kuri nebūs, ja pilsētas svētku muzikālie un citi pasākumi būs par lielām ieejas maksām, tad novads atkal paliks zaudētājos, jo nevienam neinteresē dārgi pasākumi, kas citviet apmeklējami par krietni zemākām izmaksām vai vispār bez maksas.

  29
  2
 2. Labāk jau būtu novada svētki nevis pilsētas svētki. Un piekrītu par maksām uz pasākumiem, ja būs pārāk dārgi cilvēki neapmeklēs pasākumus.

  23
  4
 3. Kuru tur pilsētā interesē pagasti, nevienu. Uz pilsētu var atbraukt tikai daļa laucinieku,sabiedriskais transports jau netiks pieskaņots,lai no Druvienas,Beļavas,Rēveļiem kāds tiktu uz svētkiem Gulbenē. Vatbūt interesangāk būtu svētkus pagastā,lai pilsētas cilvēki atbrauc kādu pagastu apskatīt?

  8
  3
 4. Intiņ, ja no Rēveļiem līdz Gulbenei nevari tikt, tad kā uz Līgo nokļūsi 🤔

  12
  3
 5. Švika mazāk lai brauc komandējumos uzreiz parādīsies nauda svētkiem

  6
  3
 6. kāpēc pilsētas svētkiem nauda vienmēr ir, bet novada svētkiem tās nav?

  4
  2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.