Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Pūpolsvētdienā Gulbenē – radošā darbnīca “Ceļā uz dziesmusvētkiem”

Foto: Gatis Bogdanovs.

Pagājušajās brīvdienās Latvijā jau 15.reizi norisinājās pasākums “Satiec savu meistaru!”, kad amatnieki aicina apgūt dažādas prasmes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbenes kultūras centrā Tautas lietišķās mākslas studijā “Sagša” notika radošā darbnīca “Ceļā uz dziesmusvētkiem”, kurā bija iespējams iegūt priekšstatu par aušanas amata prasmēm, skatīt tautisko jostu izstādi, kā arī noaust grāmatzīmi “Svētku prieks”. Studijas vadītāja Biruta Akmentiņa laikrakstam pauda, ka interese par darbošanos lietišķās mākslas jomā ir, taču tā nav liela.

“Jau iepriekš no Gulbenes novada vidusskolas pie mums mācību stundu ietvaros viesojās trīs septītās klases. Uzzinot par pasākumu “Satiec savu meistaru!”, pieteicās ne tikai vairākas jaunietes, bet arī divi puiši. Studijā bija izveidota vienas dienas programma “Grāmatzīmes aušana”, ko arī visi jaunieši īstenoja. Bija priecīgi par paveikto, un, kā jau tas mūsdienās ierasts, galvenais bija fotosesija ar savu grāmatzīmi. Mani pārsteidza viens no puišiem, kuram bija vēlme noaust otru grāmatzīmi konkrētai grāmatai, kuru viņš bija paņēmis līdzi. Šim darbam piegājām radoši, ņemot vērā gan saturu, gan diegu toņus, un rezultāts tiešām bija atbilstošs,” stāsta B.Akmentiņa.

Pēc šāgada dziesmu un deju svētku nolikuma, kas attiecas uz lietišķo mākslu, par dalībniekiem var kļūt tie, kuri ar saviem darbiem piedalās lielajā lietišķās mākslas darbu izstādē “Mēs” Rīgā.

“Šajā izstādē no mūsu studijas piedalīsies 13 meistari, bet svētku gājienā iesim mēs visi – 20 dalībnieki,” skaidro B.Akmentiņa.

Gulbenes Tautas lietišķās mākslas studijas “Sagša” vadītājas Birutas Akmentiņas vadībā pie savas grāmatzīmes darināšanas ķērusies jaungulbeniete Viktorija Štokņa. Foto: Gatis Bogdanovs.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.