Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Sākas starptautiskais īsfilmu festivāls “2ANNAS”

No 7. līdz 13. aprīlim Rīgā kinoteātros “Kino Bize”, “K. Suns” un kultūras centrā “M/Darbnīca” norisinās starptautiskais īsfilmu festivāls “2ANNAS”, kas ir viens no svarīgākajiem šāda veida notikumiem Baltijā. Šogad festivāls notiek jau 27. reizi, un tā galvenā tēma ir “Ķermenis un miesa”, aplūkojot cilvēka ķermeniskās robežas un maņas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Šī gada fokusa programmās vēlamies parādīt, cik daudz un dažādas izpratnes var būt par šķietami tik saprotamu tēmu kā ķermenis un miesa. Cilvēka ķermenis vēsturiski ir bijis refleksijas objekts dažādu filozofisko tradīciju ietvaros, kā arī vizuālajā mākslā. Šogad festivālā pievērsīsimies fenomenoloģiskās tradīcijas pieejā minētajam ķermenim, kur iedibinātais nošķīrums starp ķermeni un miesu paskaidro un ļauj apvienot gan izpratni par ķermeni kā ārēji novērojamu lietu, gan izpratni par miesu kā subjektīvi pieredzēto ķermeni. Šo nošķīrumu festivāla fokusa tēmā esam izvēlējušies arī tādēļ, lai aicinātu skatītāju meklēt pēc iespējams dažādākus veidus, kā lūkoties pašam uz savu ķermeni. Ļoti svarīgi uzsvērt arī mūsdienās tik ļoti būtiskās politikas un ķermeņa attiecības!” stāsta festivāla “2ANNAS” programmu direktore Laima Graždanoviča.  

Rīgas starptautiskais īsfilmu festivāls “2ANNAS” savu daudzo pastāvēšanas gadu gaitā atspoguļo ne vien neatkarīgās Latvijas un īsmetrāžas kino vēsturi, bet arī ik gadu filmu režisoriem nodrošina iespēju tikties ar industrijas pārstāvjiem, kļūstot par nozīmīgu notikumu kā vietējā, tā starptautiskā mērogā. Ik gadus “2ANNAS” īsfilmu konkursā tiek iesniegti aptuveni 3000 filmu pieteikumi no 90 valstīm, no kurām konkursa skatēs tiek demonstrētas aptuveni 60 filmas.

Festivāla fokusa programmas, filmu skates un konkursu programma tiks aizvadīta kinoteātros “Kino Bize” un “K. Suns”, vienlaikus piedāvājot festivāla apmeklētājiem iespēju doties arī ārpus ierastās telpas un satura robežām, ārpuskonkursa programmām izvēloties netipiskas norises vietas, piemēram, RSU Anatomijas muzeju, koncertu kultūrvietu–bāru “Aleponija”, Latvijas Mākslas akadēmiju, kultūras centru “M/Darbnīca” u. c.

Kā jau ierasts, festivālu “2ANNAS” būs iespējams apmeklēt gan klātienē, gan atsevišķas programmas skatīt arī tiešsaistē.
Programma: https://2annas.lv/lv/pasakumi/2annas-isff-2023

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.