Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Staru bibliotēkā – Daukstu pagasta iedzīvotāju kāzu foto izstāde

Staru pagasta bibliotēkas vadītājai Sarmītei Stupānei radās ideja papētīt un parādīt arī citiem Daukstu pagasta cilvēku kāzu fotogrāfijas. “Citi krāj fotogrāfijas ar iemūžinātiem dabasskatiem, citi – ar ēkām, bet ģimene taču ir pats galvenais! Uz tās balstās gan pagasts, gan novads, gan visa valsts,” uzsver Sarmīte. Foto: Gatis Bogdanovs.

Staru bibliotēkā skatāma Daukstu pagasta iedzīvotāju kāzu fotogrāfiju izstāde, kurā redzami neaizmirstami un mīlestību apliecinoši mirkļi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Februāris saistās ne tikai ar sveču mēnesi, bet arī ar mīlestības mēnesi un Valentīndienu. Ideja par šo izstādi radās Staru pagasta bibliotēkas vadītājai Sarmītei Stupānei, kura par godu Valentīndienai izdomāja izveidot Daukstu pagasta cilvēku kāzu fotogrāfiju izstādi. Tie ir mirkļi, kad, viņasprāt, cilvēki ir visskaistākie.

Pašlaik bibliotēkā redzama tikai daļa no visām kāzu fotogrāfijām. “No atnestajām fotogrāfijām varam uzzināt, ka saimniece precējusies ar kalpu puisi, un tas datēts ar 1911.gadu. Izstādē redzama arī manas mammas un tēta kāzu fotogrāfija, kā arī mana vecākā, vidējā un jaunākā brāļa kāzu diena, un ir arī mana kāzu dienu fotogrāfija – visa dzimta. Izstādē aplūkojama arī Daukstu pagasta cilvēku, kuri tagad dzīvo Amerikā, kāzu fotogrāfija. Mani interesē novadpētniecība, un ir interesanti paskatīties gan tērpus, kā tie mainījušies gadu laikā, gan noskaņu, gan kāzu auto noformējumu. Kāds sākumā varbūt savu kāzu foto nevēlas dot, bet tad, kad ir apskatījis izstādi, pārdomā un uzdrošinās atnest arī savu fotogrāfiju,” priecājas Sarmīte.

Viņa aicina arī citus Daukstu pagasta iedzīvotājus iesaistīties izstādes papildināšanā ar savu, vecāku, vecvecāku kāzu fotogrāfijām. “Tas ir tik jauki – atstāt nākotnei mirkļus, kādi esam bijuši jauni un skaisti! Gaidīšu visus!” aicina Sarmīte un piebilst, ka visi laipni gaidīti apskatīt šo izstādi, jo tiešām ir, ko redzēt! Izstāde būs aplūkojama visu februāri.

– Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (1)

  1. Prieks par bibliotekāres Sarmītes radošajām idejām! Cilvēks ir īstajā vietā!

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.