Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Trīs novadu — Gulbenes, Balvu un Alūksnes — kori dāvā skaistu un emocionāli koncertu Alūksnes luterāņu baznīcā

Jaungulbenes tautas nama koris “Liede”, kuram pievienojās arī dziedātājas no kora “Tirzmalietes”. Foto: Laura Felša (“Alūksnes un Malienas Ziņas”)

Godinot Bībeles tulkotāju Ernstu Gliku 370.gadskārtā un svinot Bībeles tulkojumam 330 gadus, Alūksne pagājušās nedēļas nogalē aicināja uz Glika dienām. Šajā pasākumā piedalījās arī Gulbenes, Balvu un Alūksnes novada kori, kuri E.Glika piemiņai veltītā koncertā “Svētīts lai top Tavs vārds” izpildīja latviešu un pasaules autoru garīgās dziesmas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbenes novada kultūras centra vadītāja Sarmīte Zdanovska “Dzirkstelei” stāsta, ka E.Glika dienās piedalījās Gulbenes novada kultūras centra koris “Harmonija”, Lizuma kultūras nama koris, Lejasciema kultūras nama koris “Kaprīze”, Jaungulbenes tautas nama koris “Liede”, kuram pievienojās arī dziedātājas no kora “Tirzmalietes”.

Koncerta mākslinieciskais vadītājs – Uldis Kokars.

Garīgais repertuārs dod ļoti lielu spēku

“Parasti pēc dziesmu svētkiem ir Glika dienas, un šogad sanāk arī jubilejas gads. Arī pirms pieciem gadiem šādi dziedājām Alūksnes luterāņu baznīcā. Tas bija kā atskaites koncerts koriem. Bez vērtējumiem. Dziedājām garīgās dziesmas. Es pati dziedu kora “Liede” sastāvā. Garīgais repertuārs iedod ļoti lielu spēku. Protams, ka baznīcā skanējums ir pilnīgi citādāks. Un jebkurā gadījumā moments, ka redzi visus reģiona korus – Gulbenes, Alūksnes, Balvu, kuri sanākuši kopā, visus satiec, un kopkora dziesmas bija ļoti skaistas! Tas bija grandiozs skanējums!” stāsta S.Z-danovska.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jaungulbenes tautas nama sieviešu kora “Liede” vadītāja un diriģente Ligita Plešanova-Jarusova “Dzirkstelei” saka, ka šis koncerts ir kā nepārtrauktība ar dziesmu svētkiem. “Bija noteikumi, ka jāgatavo divas piemērotas garīga rakstura dziesmas, dziedamas baznīcā. Mums viena dziesma bija ar pavadījumu, otra bez. Bija kori, kas abas dziesmas dziedāja bez pavadījuma. Mums piedziedāja arī Tirzas kora dziedātājas. Kā jau baznīcā – skan skaisti! Pirms mums uzstājās Lejasciema koris. Ļoti skaisti dziedāja! Nākamais koncerts mums būs Dikļos 15.jūnijā. 1864.gadā tur notika pirmie dziedāšanas svētki. Šogad ir jubilejas gads. Un tur daudz būs jādzied no dziesmu svētku repertuāra. Liela daļa mūsu novada koru dosies uz turieni. Un koris “Harmonija”, kurā es dziedu, piedalīsies arī pilsētas svētkos,” stāsta L.Plešanova-Jarusova.

Priecīgi un lepni par sevi un savu kori

Arī kora “Harmonija” vadītāja, diriģente Sabīne Krilova-Šmite laikrakstam stāsta, ka šis bija kā atskaites koncerts, kas savienots kopā ar Glika dienām Alūksnē.

““Harmonijai” veicās ļoti labi. Korī ir daudz jaunu dziedātāju, un koris ir gandrīz kā no jauna piedzimis. Mēs tikām atzinīgi vērtēti no skatītājiem ar milzu aplausiem. Mums bija latviešu komponista Andra Dzenīša pirmatskaņojums skaņdarbam “Miers ar dzīvām acīm” ar Knuta Skujenieka dzeju. Gan teksts, gan mūzika tik ļoti aizkustināja cilvēkus, ka nodiriģējot, pagriežoties un paklanoties, daudzu cilvēku acīs bija asaras. Man šķiet, ka mums izdevās aizkustināt cilvēkus. Otrs skaņdarbs – “Ave Maria” arī bija skaists! Varam būt priecīgi un lepni par sevi un savu kori! Mēs brīnišķīgi spējam uzstāties un sevi parādīt kā labu, skaistu kolektīvu. Savukārt kopkoris – tas bija brīnišķīgi! Dziedājām “Manai katedrālei”, “Man palīdzi” un lūgšanu “Mūsu tēvs debesīs”. Tas bija aizkustinoši!” stāsta S.Krilova-Šmite.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Koris “Harmonija” bija padomājis arī par tērpiem, un dalībnieku tērpu aksesuāru dizainere ir Ineta Sidorova-Raga. “Tas mums ir jaunums. Prieks, ka mums ir tapuši jauni akcenti tērpiem,” uzsver kora vadītāja un piebilst, ka tagad koris “Harmonija” gatavojas Dikļu dziesmu svētkiem.

“Un vēl viens īpašs un liels notikums, uz kuru aicinu visus gulbeniešus, ir 25.jūlijā Gulbenes pilsētas svētku lielais atklāšanas koncerts luterāņu baznīcā, kurā kā galvenais kodols būs koris “Harmonija” ar īpašiem viesiem. Tas arī man pašai ir izaicinājums, jo tas būs manis režisēts un muzikāli vadīts liels notikums. Un tas noteikti būs ļoti skaisti!” sola S.Krilova-Šmite.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.