Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Uz Rīgu caur Liteni. Uldis Kokars: “Litenē būs šī lieliskā iespēja satikt un redzēt visus Gulbenes novada kolektīvus.”

Foto: no “Dzirksteles” arhīva

Līdz lielajiem dziesmu un deju svētkiem atlicis vien nedaudz vairāk par mēnesi, tādēļ Gulbenes novada amatiermākslas kolektīvi likuši spēkus kopā, lai piedāvātu svētkus arī pašu mājās. 27.maijā novada amatiermākslas kolektīvi aicina uz svētkiem “Ceļā uz svētkiem – uz Rīgu caur Liteni”. Par to “Dzirksteli” informē Gulbenes novada Kultūras pārvaldes projektu vadītāja Irita Antoņeviča.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

27.maijā no pulksten 14.00 Litenes muižas parkā apmeklētājus gaidīs plaša programma ar aktivitātēm visām gaumēm un paaudzēm. Dienas gaitā varēs redzēt gan tos kolektīvus, kuri šogad pārstāvēs novadu Rīgā, gan daudzus citus amatiermākslas kustības dalībniekus.

Piedalās visi kolektīvi

I.Antoņeviča stāsta, ka pasākums “Ceļā uz svētkiem – uz Rīgu caur Liteni” ir par brīvu, jo tā ir pašvaldības un novada amatiermākslas kolektīvu dāvana iedzīvotājiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Koncertā piedalās visi kolektīvi, kas brauc uz Rīgu, izņemot Gulbenes novada vidusskolas jauniešu kori “Silver.” Kopējais dalībnieku skaits – 656.

“Tā kā ir daudz dziesmu un daudz deju, ko atlasījuši svētku virsdiriģents Uldis Kokars un deju virsvadītāja Zaiga Mangusa, koncerta scenārijs apzināti veidots, lai divarpus stundu laikā varētu sajust dziesmu un deju svētku burvību. Tāpat laiks estrādē ir ierobežots, jo jau pulksten 22.00 sāksies balles sadaļa ar grupu “Rolise”,” saka I.Antoņeviča.

Svētku virsdiriģents U.Kokars “Dzirkstelei” stāsta, ka kopumā tiks nodziedātas 14 vai 15 dziesmas, starp kurām būs arī dziesma, kas tikko tika izņemta no dziesmu un deju svētku repertuāra, – komponista Zigmara Liepiņa dziesma “Svētī debesīs šo zemi”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Zigmars Liepiņš izņēma šo dziesmu no svētku repertuāra, bet mēs to dziedāsim Litenē. Dziedāsim dziesmas, kuras cilvēkiem vienmēr ir paticis klausīties, piemēram, “Gaismas pili”. Cilvēku, kas netiek uz svētkiem Rīgā, ir ļoti daudz, bet Litenē būs lieliska iespēja satikt un redzēt visus Gulbenes novada kolektīvus,” uzsver U.Kokars.

Pasākuma režisores Jaungulbenes tautas nama vadītājas Sarmītes Zdanovskas lielākais izaicinājums šajos svētkos bija, lai koru un deju kolektīvu dalībnieki atrod laiku būt svētkos. Šī ideja nāca diezgan vēlu, tāpēc kādam noteikti kaut kas bija saplānots šajā sestdienā. Taču visi kolektīvi ir gatavi priecēt novada ļaudis. Visā Latvijā novados, pilsētās šobrīd tiek organizēti dziesmu un deju svētku ieskaņas koncerti. Arī šajā nedēļas nogalē kopā ar Gulbenes novada ieskaņas koncertu vienlaikus pasākumi būs Jēkabpilī, Jaunjelgavā, Ludzā, Jelgavā, Iecavā.

Litene gaida ciemos!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Litenes pagasta pārvaldes vadītājs Vilnis Lapiņš “Dzirkstelei” saka, ka Litene ir gatava lielajam pasākumam. Pagastā rēķinās, ka šajā dienā būs ļoti liels cilvēku un transportlīdzekļu skaits. “Litenē nolikt transportu nekad nav bijusi problēma – ir lieli stāvlaukumi. Gaidām ciemiņus!” aicina V.Lapiņš.

Vietas pietiks visiem, bet, protams, uz koncertu var paņemt līdzi savus saliekamos krēslu vai kādu sedziņu un atrast piemērotāko vietu. “Uz soliem var satilpt pusotrs tūkstotis,” saka V.Lapiņš.

Litenes tautas nama vadītāja Maija Leimane laikrakstam stāsta, ka veicamo darbu, gatavojoties svētkiem, ir daudz: pļaušana; solu labošana; pakaramo statīvu gatavošana, lai dejotājiem ir, kur tērpus pakārt; noformējuma gatavošana. Pagastā cenšas tikt galā ar saviem spēkiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Būs labi, visu izdarīsim!” apņēmīgi saka M.Leimane un piebilst, ka svētku programma ir interesanta, galvenais, lai šajā dienā mūs lutina laika apstākļi. Uz stāvlaukumiem būs norādes. “Pie muižas piebraukt nevarēs līdz ballei, jo tur būs dienas pasākumi, bet līdz ar koncerta sākumu mēs jau atbrīvosim iebraukšanu arī pie muižas. Būs trīs stāvlaukumi – jāseko norādēm, nekādi kilometri kājām nebūs jāiet, jo viss tuvu. Iesakām nodrošināties arī ar pretodu līdzekļiem, jo odu laiks ir sācies,” uzsver M.Leimane.

Pasākums “Ceļā uz svētkiem – uz Rīgu caur Liteni”

– No pulksten 14.00 līdz 17.00 pie Litenes muižas – amatnieku, mājražotāju tirdziņš; Gulbenes lietišķās mākslas kolektīvu darbu izstāde; Gulbenes novada vokālo ansambļu koncerts; jauniešu centra “Bāze” lielformāta spēles; radošās darbnīcas: aušana, keramika, koka stabulīšu un spēlīšu izgatavošana.

– No pulksten 14.00 līdz 17.00 pie Litenes pagasta pārvades – sporta aktivitātes: umurkumurs, deju zābaka mešana, pletīzera turēšana un citas aktivitātes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

– No pulksten 14.00 Litenes muižas šķūnī – Gunāra Cigļa seno spēkratu izstāde.

Tirgu un sporta sadaļu vadīs Latvijas Nacionālā teātra aktieris Ainārs Ančevskis.

– No pulksten 14.00 līdz 17.00 Litenes tautas namā: pulksten 14.00 – Litenes amatierteātra “Nebēdnieki” izrāde: Lelde Jaujas “Nelegālais koris” Sarmītes Zdanovskas režijā; pulksten 15.00 – Lejasciema amatierteātra “Paradokss” izrāde: Hermaņa Paukša “Ar spaini pa galvu” Inetas Krastiņas režijā; pulksten 17.00 – Līgo amatierteātra “Vieglu garu” izrāde: Ritas Missūnes “Padomi pirmajam randiņam” Kristīnes Bekmanes režijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

– No pulksten 14.00 līdz 16.00 pie tējas namiņa – spēles un sadziedāšanās kopā ar novada folkloras kopām.

– Pulksten 18.00 – Gulbenes novada amatiermākslas kolektīvu svētku gājiens no Litenes pagasta

pārvaldes uz Litenes estrādi.

– Pulksten 18.30 Litenes estrādē – XXVII Vispārējo latviešu dziesmu un XVII deju svētku repertuāra koncerts “Ceļā uz svētkiem – uz Rīgu caur Liteni”.

Avots: Gulbenes novada Kultūras pārvalde

Projektu līdzfinansē “Mediju atbalsta fonds” no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par saturu atbild “Dzirkstele”.

#SIF_MAF2023

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.