Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Valsts prezidenta pilī – daudz mūzikas un smieklu

Andris Keišs un Raimonds Pauls prezidenta pils Baltajā zālē iepriecina klausītājus no dažādam Latvijas malām. Foto: Dāvis Doršs (Valsts prezidenta kanceleja).

Pēc Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča iniciatīvas Rīgas pilī tika atjaunota tradīcija, kad īpašā koncertā 9.decembrī godināja dažādu nozaru cilvēkus par savu darbu Latvijai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā pirmie klausītāji tika aicinātas tās ģimenes, pie kurām Latvijas novadu apmeklējumu laikā ir viesojies Valsts prezidents un kuras nodarbojas ar uzņēmējdarbību dažādos Latvijas novados. Uz koncertu bija uzaicinātas arī Latvijas kultūras personības, kuras šogad atzīmēja nozīmīgas dzīves jubilejas, kā arī reģionālo mediju, arī “Dzirksteles”, redaktori.

Tradicionālā kopbilde kopā ar Valsts prezidentu Edgaru Rinkēviču reģionālo mediju redaktori no Aizkraukles, Jelgavas, Alūksnes, Valkas un Gulbenes. Foto: Dāvis Doršs (Valsts prezidenta kanceleja)

“Tie ir Latvijas cilvēki, par kuriem ikdienā mēs daudz nezinām, taču viņi nebaidās darīt, un viņiem arī sanāk. Tas ir sakāms, piemēram, gan par uzņēmējiem novados, gan augsti kvalificētiem speciālistiem slimnīcās, sociālās aprūpes iestādēs, gan talantīgiem pedagogiem Latvijas skolās. Tas ir sakāms arī par mūsu radošajiem cilvēkiem, kuri savu mūžu, talantu un intelektu ir veltījuši Latvijas kultūrai. Tādēļ ar muzikālu veltījumu vēlos pateikt paldies par viņu darbu, paveikto un arī viņu pienesumu Latvijai. Jo tieši uz šādiem cilvēkiem turas Latvija,” uzrunājot klātesošos, teica Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs.

Šādu muzikālu tradīciju – koncertus Rīgas pilī – Valsts prezidenta Gunta Ulmaņa laikā aizsāka komponists Raimonds Pauls. Tādēļ aktieris Andris Keišs kopā ar pašu maestro pie baltā flīģeļa Baltajā zālē atjaunoja šo tradīciju asprātīgā koncertprogrammā “Vīrieši labākajos gados”. Un šoreiz pilī skanēja daudz mūzikas un arī daudz smieklu, jo aktiera A.Keiša atdarinātāja talants skatītājiem nelika vilties, tāpat kā maestro mūzika. Asprātīgi tika parodēti gan mūziķi Jānis Grodums, Žoržs Siksna, Intars Busulis, Viktors Lapčenoks, Zigfrīds Muktupāvels, gan politiķi Aivars Lembergs, Raimonds Vējonis, gan aktieri Imants Skrastiņš un Edgars Liepiņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Uz koncertu uzaicināts arī novadnieks Valdis Zilveris. Andris Keišs viņā saskatīja līdzību ar politiķi Krišjāni Kariņu un arī steidza to apspēlēt. Foto: Dāvis Doršs (Valsts prezidenta kanceleja)

“Valstsvīru humors ir brīnišķīga lieta, tas nozīmē, ka ir pašpārliecinātība un pašapziņa,” sabiedriskajiem medijiem pēc koncerta teica aktieris A.Keišs, sakot paldies Valsts prezidentam par šādu koncertprogrammu.

Atjaunotā tradīcija turpināšoties arī nākamgad.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.