Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Var pieteikties izzinošai ekspedīcijai Līgo pagastā

Gulbenes novada bibliotēka sestdien, 18.jūnijā, aicina piedalīties ekspedīcijā Līgo pagastā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Kas mums zināms par Līgo pagastu? Kādu kultūrvēsturisko mantojumu tas slēpj? Līgo pagasts izveidots pēc 2. pasaules kara, atdalot šo teritoriju no Jaungulbenes pagasta. Tā kā agrāk tas dēvēts par Jaungulbenes muižas pusmuižu galu, ekspedīcijas gaitā īpašu uzmanību pievērsīsim tieši pusmuižām – tās ir Jaunā muiža, Siltā pusmuiža, Stukmaņu pusmuiža, Līgo muiža, Dravnieku pusmuiža. Apskatīsim arī agrāko Siltāju pamatskolu, kā arī uzklausīsim stāstu par vienu no senākajām viensētām – Upvidiem. Iepazīsim arī Bērziņu un Madernieku pusmuižu vēsturi. Līgo centrā paredzēts arī tradicionālais atpūtas brīdis. Ekspedīcijā dosimies Līgo pagasta novadpētniecības entuziastes, vēstures skolotājas Birutas Tropas vadībā,” stāsta Gulbenes novada bibliotēkas pārstāve Inese Kalēja.

Aptuvenais maršruta garums ir 12 kilometri, no kuriem kājām būs jāiet 6 kilometri. Izbraukšana no Gulbenes novada bibliotēkas pulksten 10.00, atgriešanās Gulbenē – ap pulksten 18.00.

Pieteikties var līdz 15.jūnijam, rakstot uz e-pastu “inese.kaleja@gulbenesbiblioteka.lv” vai zvanot uz tālruni 64471460. Lūgums norādīt dalībnieka vārdu, uzvārdu un tālruņa numuru. Vietu skaits ir ierobežots.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.