Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Vēlas attīstīt pievilcīgu ārvidi Gulbenes dzelzceļa mezglā

Gulbenes dzelzceļa mezglā arī šogad bānīša svētkos centās attīstīt kultūrtelpu. Interesenti varēja noskatīties izrādi par kādu braucienu vilcienā “Ōl inklūziv”. Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Kārtējā Gulbenes novada domes sēdē, kas notika septembra beigās, deputāti atbalstīja dalību projektā “Gulbenes dzelzceļa mezgla kā pievilcīga ārvides un kultūrtelpas attīstīšana” un līdzfinansējuma nodrošināšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbenes novada pašvaldības aģentūra “Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs” ar potenciālajiem partneriem SIA “Gulbenes-Alūksnes bānītis” un biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas “RISEBA” Arhitektūras un dizaina fakultāti plāno iesniegt projekta pieteikumu “Gulbenes dzelzceļa mezgla kā pievilcīgas ārvides un kultūrtelpas attīstīšana”, kas sniedz iespēju veidot ilgtspējīgu, skaistu un iekļaujošu publisko ārvidi un nodrošināt vietējo kopienu līdzdarbību kultūras norisē un kultūrtelpas attīstībā.

Projekta mērķis ir sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmijas Metāla dizaina katedras un augstskolas “RISEBA” Arhitektūras un dizaina fakultātes studentiem realizēt Gulbenes dzelzceļa mezgla un SIA “Gulbenes-Alūksnes bānītis” depo apkārtnes papildināšanu ar ārtelpas objektiem un tās piemērošanu sezonālu kultūras pasākumu norisei, sekojot mūsdienu tendencēm pilsētvides attīstībā, kā resursu jaunradei izmantojot dzelzceļa industrijā savu laiku nokalpojušos materiālus un koprades procesā iesaistot Gulbenes iedzīvotājus.

Projektā plānots realizēt divus vides objektus sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju – “Skaņu pirts” un dažādi kombinējamus solus un galdus – čemodānus no koksnes un metāla, vilciena platformas pielāgošana brīvdabas skatuves vajadzībām sadarbībā ar augstskolas “RISEBA” arhitektūras studentiem un Gulbenes iedzīvotājiem publisku tematisko darbnīcu formātā, kultūras aktivitāšu programmu nākamā gada vasaras sezonā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aģentūras “Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs” vadītāja Simona Sniķe domes sēdē informēja, ka sākotnēji šī ideja jau bija izvirzīta, gatavojoties bānīša svētkiem. Proti, sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju bija vēlme pie bānīša depo izvietot ārvides objektus, kas papildinātu teritoriju un radītu interesi par to gan iedzīvotājiem gan tūristiem, bet diemžēl laika un finansējuma resursu trūkuma dēļ šī ideja netika īstenota līdz bānīša svētkiem.

“Uzzinot par šo projektu, tika pieņemts lēmums šo ideju realizēt. Ja tiek saņemts pozitīvs apstiprinājums, tad projekts realizējams nākamajā gadā 11 mēnešu laikā,” saka S.Sniķe.

Projektu plānots īstenot laika posmā no nākamā gada februāra līdz decembrim. Projekta kopējās izmaksas plānotas 35 420 eiro, no tām 75 % jeb 26 565 eiro ir projekta programmas finansējums un 25 % jeb 8855 eiro pašvaldības finansējums.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.