Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Vidzemes inovāciju nedēļā ciemos aicina “Dzelzceļš un Tvaiks” Gulbenē

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Vidzemes inovāciju nedēļas laikā 23.februārī no pulksten 10.00 līdz 18.00 uz atvērto durvju dienu aicina izglītojošais un interaktīvais centrs “Dzelzceļš un Tvaiks”. Par to “Dzirksteli” informē pašvaldības aģentūra “Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Apmeklējot centru “Dzelzceļš un Tvaiks” 23.februārī, ikvienam būs iespēja izzināt dzelzceļa nozari ar interaktīvo ierīču palīdzību, satikties ar centra darbiniekiem – profesionāliem un zinošiem nozares speciālistiem, iepazīt Gulbenes dzelzceļa staciju un izpētīt tās arhitektūru.

“Dzelzceļš un Tvaiks” atrodas Gulbenes dzelzceļa stacijas ēkā (uzcelta 1926.gadā, arhitekts Pēters Feders). Centrs tika atvērts 2018.gada septembrī. Tajā ir izvietotas 30 interaktīvas ierīces, ar kuru palīdzību var iepazīt dzelzceļa darbību, vēsturi un attīstību. Centrs paredzēts dažāda vecuma mērķauditorijai.

2019.gadā centrs tika papildināts ar septiņām jaunām ierīcēm, kuru izgatavošanā iesaistījās gan vietējie amatnieki, galdnieki, gan augstskolu studenti. Centra piedāvājums tika papildināts ar trīs tematiskajām nodarbībām, kuras tika iekļautas gan skolēnu mācību programmās, gan arī dažādos kultūras pasākumos, sasaistot tos ar dzelzceļa nozari.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2020.gadā centrā tika izveidota izlaušanās istabas spēle “Perons 13”, kas ļauj sajust dzelzceļnieku dzīves senatni. Tā ir aizraujoša piedzīvojumu spēle, kas paredz vienas stundas laikā atrisināt dažādus āķīgus jautājumus, atslēgt vairākas atslēgas, lai nokļūtu līdz galvenajai, kas atslēgs izlaušanās istabas durvis.

2021.gadā centrā, ņemot vērā pieprasījumu, tika izstādīti eksponāti, kas liecina par dzelzceļa vēstures attīstību Gulbenē un Latvijā. Sadarbojoties ar Gulbenes novada pašvaldības pedagogiem, centra piedāvājumā tika papildināts tematisko nodarbību klāsts, akcentējot kompetenču pieeju izglītībā.

2021.gada nogalē “Dzelzceļš un Tvaiks” saņēma Eiropas Kultūras tūrisma tīkla apbalvojumu konkursā “Ilgtspējīgs kultūras tūrisma galamērķis” kategorijā “Dzelzceļa mantojums kultūras tūrismā”, kas ir augsts starptautiskas novērtējums kopējam darbam.

– Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.