Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

1.aprīlī stāsies spēkā izmaiņas vadīšanas eksāmenā; turpmāk figūras būs jāveic ceļu satiksmē

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

1.aprīlī stāsies spēkā izmaiņas VAS “Ceļu satiksmes drošības direkcija” (CSDD) vieglo automobiļu vadīšanas eksāmenā, kas paredz, ka turpmāk figūras jeb speciālie manevri tiks veikti reālā ceļu satiksmē, nevis norobežotā laukumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ieviestās izmaiņas eksaminācijas inspektoram ļaus daudz labāk pārliecināties par topošā vadītāja gatavību patstāvīgi vadīt transportlīdzekli”, uzsver CSDD Kvalifikācijas departamenta vadītājs Juris Teteris. “Veicot figūras eksāmenu laukumā, jaunie vadītāji bieži vien brauca, orientējoties pēc stabiņiem, bez dziļākas izpratnes par pareizu manevrēšanu, tomēr dzīvē šis paradums ir nederīgs un pat bīstams.”

Līdz šim vadīšanas eksāmenā personām iemaņas figūru izpildē bija jāveic speciāli izveidotā eksaminēšanas laukumā. Lai arī, veicot figūras ar noteiktu kustību skaitu, tika demonstrētas transportlīdzekļa kontrolēšanas pamatiemaņas, tomēr praksē daudzos gadījumos vadītāja sagatavošanās posmā tās reālā ceļu satiksmē pat netika mācītas, un, nonākot ceļu satiksmē, jaunie vadītāji bieži vien nemāk raiti, nekavējot citus, novietot transportlīdzekli stāvvietā vai veikt citus manevrus.

Kopumā ir pieci manevri, no kuriem topošajam autovadītājam eksāmenā tiks izvēlēti divi:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
  • Stāvvieta paralēli braukšanas virzienam;
  • Iebraukšana stāvvietā perpendikulāri brauktuves malai;
  • Apgriešanās braukšanai pretējā virzienā;
  • Bremzēšana precīzi apstājoties (avārijas bremzēšana);
  • Intervāla kontrolēšana piebraucot pie kases automāta vai tml.

CSDD automobiļi, kuri tiek izmantoti eksaminācijas procesā ir aprīkoti ar visiem mūsdienās pieejamajiem drošības sensoriem, kas palīdzēs speciālos manevrus veikt droši. Turklāt nepieciešamības gadījumā eksaminācijas inspektors varēs pārņemt transportlīdzekļa vadību, tādejādi speciālo manevru izpilde ceļu satiksmē neradīs draudus satiksmes drošībai, kā arī atpakaļgaitas manevri tiks veikti mazāk intensīvā satiksmē. Arī eksāmena laiks tiks izmantots pilnvērtīgāk, jo līdz šim vairākos CSDD klientu apkalpošanas centros bija jābrauc līdz eksāmenu laukumam.

Pirms izmaiņu stāšanās spēkā ir noritējis sagatavošanās posms, tajā skaitā, autoskolu un apmācāmo personu informēšana un eksaminācijā iesaistīto CSDD darbinieku apmācība. Jaunā vadīšanas eksāmenu pieņemšanas kārtība stāsies spēkā ar šo piektdienu, 1.aprīli.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.