Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

1.februārī Latvijā sāks darboties depozīta sistēmas dzērienu iepakojuma pieņemšanas punkti

Publicitātes foto

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

1. februārī Latvijā darbību uzsāks depozīta sistēma dzērienu iepakojumam, kas pavērs iespēju iedzīvotājiem nodot tukšos depozīta iepakojumus kādā no aptuveni 1400 depozīta punktiem visā Latvijā. Aptuveni puse no tiem būs automātiskie depozīta punkti, kur iepakojumu varēs nodot taromātos, bet vēl nepilni 700 būs manuālie depozīta punkti, kur iepakojumu pieņems veikala pārdevējs. Par to informē SIA “Depozīta Iepakojuma Operators” mediju koordinatore Dārta Katrīne Salna.

Kā darbosies šie depozīta punkti un kas jāņem vērā, dodoties nodot tukšos depozīta iepakojumus?

Veikali – depozīta sistēmas infrastruktūras balsts

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Depozīta sistēmas pamatprincips, kas sevi veiksmīgi pierādījis gan kaimiņvalstīs, gan arī pasaulē, uzsver tirdzniecības vietu lomu ērta un patīkama depozīta iepakojumu nodošanas procesa nodrošināšanā jeb “ērti nopirkt un ērti atgriezt”. Tas nozīmē, ka, iegādājoties dzērienu depozīta iepakojumā, pircējs tukšo iepakojumu vēlāk varēs nodot atpakaļ turpat veikalā. Būtiski, ka tukšo iepakojumu varēs atgriezt jebkurā depozīta punktā neatkarīgi no tā, kurā tirdzniecības vietā konkrētais depozīta produkts ir iegādāts. Interaktīvā depozīta pieņemšanas punktu karte pieejama “www.depozitapunkts.lv” sadaļā “Kur nodot?”.

Depozīta sistēmā varēs nodot stikla, plastmasas (PET) un metāla (skārdenes) iepakojumus, kuros iepildīti bezalkoholiskie, visa veida alus un citi alkoholiskie (līdz 6 %) dzērieni, bet pats iepakojums ir marķēts ar Latvijas depozīta zīmi. Nodotais iepakojums tiks pieņemts tikai tādā gadījumā, ja tas būs iztukšots un nesaplacināts, savukārt uz iepakojuma etiķetes atradīsies un būs skaidri nolasāma depozīta zīme un svītrkods.

Depozīta iepakojuma nodošana taromātā

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai nodotu tukšo depozīta iepakojumu taromātā, iepakojumu būs jāievieto tajā ar apakšējo daļu pa priekšu. Ja plānots nodot vairākus iepakojumus, tie jāievieto taromātā pa vienam. Kad visi līdzi paņemtie depozīta iepakojumi tiks nodoti, pircējam būs jāspiež uz ekrānā redzamās pogas, lai pabeigtu darbību un saņemtu depozīta kuponu par nodotajām iepakojuma vienībām – 0,10 eiro par vienību. Pirmajā iepakojumu nodošanas reizē depozīta sistēmas operators iesaka rūpīgi sekot līdzi instrukcijām uz ekrāna, kas būs pieejamas gan latviešu, gan krievu un angļu valodā.

Saņemtais depozīta kupons būs izmantojams kā maksāšanas līdzeklis jebkādu veikalā pieejamo preču iegādei. Kuponu varēs izmantot pirkuma apmaksai kuponā norādītajā veikalā, taču katrai tirdzniecības vietai ir iespēja lemt par papildu kupona izmantošanas iespējām, piemēram, sniegt iespēju atprečot kuponu pret skaidru naudu vai izmantot kuponu pirkuma apmaksai visa veikalu tīkla ietvaros. Tirdzniecības vietas savus pircējus par to informēs atsevišķi.

Depozīta iepakojuma nodošana manuālajā depozīta punktā

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai nodotu tukšo depozīta iepakojumu manuāli, pircējam būs jāvēršas pie veikala pārdevēja. Pārdevējs pārbaudīs, vai nodotais iepakojums nav būtiski bojāts un uz iepakojuma etiķetes atrodas Latvijas depozīta zīme un nolasāms svītrkods. Ja iepakojums atbildīs šīm prasībām, pārdevējs izdos skaidru naudu par nodotajām iepakojumu vienībām vai noformēs šo summu kā atlaidi pirkumam.

Manuālajos depozīta punktos pircējiem redzamā vietā plānots izvietot uzlīmi ar “Depozīta punkts” logotipu un tekstu “Šeit var nodot tukšo depozīta taru!”. Tāpat visos veikalos, kuros depozīta iepakojums nav jāpieņem obligāti, ir pienākums izvietot informāciju par tuvākā depozīta punkta atrašanās vietu un tā darba laiku.

Aktuālā informācija par depozīta sistēmu pieejama mājaslapā “www.depozitapunkts.lv”, kā arī “Depozīta punkta” “Facebook” un “Instagram” kontos.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.