Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

7., 8., 9. maijā “Eiropas eksāmens” arī ukraiņu valodā

Tiešsaistes tests “Eiropas eksāmens”, kas 7., 8., 9. maijā notiks par godu Eiropas dienai, šogad būs pieejams arī ukraiņu valodā. “Kopā no sirds kā labos, tā ne tik labos laikos!” – šī gada Eiropas dienas sauklis izceļ Eiropas Savienības vērtības – solidaritāti, demokrātiju, vienlīdzību u.c.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šobrīd Latvijas skolās mācās vairāk nekā 3000 bērni no Ukrainas, kurus mudinām piedalīties “Eiropas eksāmenā”, izzinot Eiropas Savienību tās daudzveidībā. Šogad Eiropas eksāmenā ir izveidotas divas jaunas nominācijas: “Aktīvākā valsts vai pašvaldības iestāde” un “Aktīvākais Latvijas uzņēmums, nevalstiskā organizācija”, tādējādi mudinot uz veselīgu sacensību izaicināt savus kolēģus, sadarbības partnerus un konkurentus.

Ansis Bogustovs: Eiropas Savienības miera fenomens ir nenovērtējams

Četru bērnu tēvs, žurnālists un vēstures skolotājs Ansis Bogustovs uzskata, ka par demokrātiju kā vērtību ir aktīvi jārunā un jābūt zinošiem: “Pēdējos mēnešos, stāstot par Eiropas Savienības vērtībām, tai skaitā par Eiropas eksāmenu, esmu runājis ar jauniešiem dažādās Latvijas pilsētās – no Krāslavas līdz Liepājai. Varu apgalvot, ka brīdī, kad ieminos – viņu vecuma jaunieši Ukrainā tagad karo, nevis ērtā klasē runā par demokrātiju, visas acis ir paceltas no telefonu ekrāniem. Pašsaprotamas lietas vajag izteikt skaļi, vajag salīdzināt, nedaudz sevi un citus izaicināt, lai vēlreiz un vēlreiz novērtētu esošu un nolemtu – kā es varu iesaistīties, palīdzēt un noturēt to labo, kas mums ir. Eiropas Savienība ar savu galveno ideju – Eiropas valstīm apvienoties, lai dzīvotu mierā, nevis karā, ir tiešām unikāla. Līdz tam šīs pašas valstis karoja, tagad domstarpības tiek risinātas debatēs. Tas ir milzu sasniegums visas cilvēces pastāvēšanā. Vienmēr atradīsies kāds agresors, bet miera idejai izplatoties, tas notiks arvien retāk.” Bogustovs norāda, ka tādas iniciatīvas kā “Eiropas eksāmens”, ir ērts rīks, kā uzsākt diskusiju ģimenē, skolā vai darbavietā neatkarīgi no vecuma, un, iespējams, nonākt pie svarīgām atziņām par savu lomu demokrātijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zināšanas tiks novērtētas arī ar balvām

Ņemot vērā “Eiropas eksāmenā” (EE) iegūto punktu skaitu un izpildes laiku, katrā vecuma grupā un pieaugušo līmeņos tiks noteikti 20 uzvarētāji, kuri saņems diplomu un uzvarētāja titulu. EE balvu ieguvēji tiks noskaidroti loterijā – visi 50 punktus ieguvušie katrā vecuma grupā un pieaugušo līmeņos piedalīsies izlozē, un 10 loterijas uzvarētāji saņems dāvanu karti 50 EUR vērtībā galda spēļu iegādei. Kopumā loterijā tiks izlozētas 60 balvas.
3 titula “Aktīvākā skola” ieguvēji saņems 200 EUR dāvanu karti un 3 “Aktīvākā klase” ieguvēji – 150 EUR dāvanu karti sporta inventāra iegādei. Titula “Aktīvākā valsts vai pašvaldības iestāde” un “Aktīvākais Latvijas uzņēmums, nevalstiskā organizācija” – veselīgu saldumu grozu 100 EUR vērtībā.

Kas jāzina par “Eiropas eksāmenu”?

⦁ Tas notiek 7., 8. un 9. maijā, tiešsaistē www.esmaja.lv.
⦁ Ikviens var kārtot EE sev ērtā laikā vienu reizi.
⦁ Katrai vecuma grupai ir atbilstoši jautājumi. Pieaugušie var izvēlēties sev piemērotu grūtības pakāpi vai izmēģināt spēkus abās grūtības pakāpēs (standarta un eksperta līmenis).
⦁ Ikviens dalībnieks e-pastā saņems Atzinību par dalību eksāmenā un uzzinās iegūto punktu skaitu. Aktīvākie un zinošākie pretendēs uz balvām.

“Eiropas eksāmenu” organizē Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā sadarbībā ar biedrību “Eiropas Kustība Latvijā”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (1)

  1. Kāds sakars Eiropas eksāmenam ar ukraiņu valodu?Kad būs Eiropas dalībvalsts lūdzu uz priekšu.Kāpēc jāskrien vilcienam pa priekšu.

    5
    1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.