Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Aicina lauksaimniekus piedalīties aptaujā par izmantotā iepakojuma apsaimniekošanu

Vēl līdz 24.janvārim lauksaimnieki no visas Latvijas tiek aicināti piedalīties aptaujā un paust viedokli par lauksaimniecībā izmantotā iepakojuma apsaimniekošanu. Aptauju īsteno biedrība “Zemnieku saeima”, Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome (LOSP) sadarbībā ar vides apsaimniekošanas uzņēmumu SIA “Eco Baltia vide” un Latvijas Zaļo punktu ar mērķi definēt galvenos problēmjautājumus, kas palīdzētu veicināt iepakojuma savākšanu un pārstrādi Latvijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Arvien vairāk Eiropas zaļais kurss un klimatneitralitātes mērķi rada izaicinājumus lauksaimniecības nozarei – nākas ieviest jaunus procesus, lai saimniekotu ilgtspējīgāk un videi draudzīgāk, pievēršot uzmanību arī iepakojumam, kas rodas pēc lauku darbiem. Tādēļ, lai veicinātu pilnvērtīgu izlietoto iepakojumu apsaimniekošanu, aicinām lauksaimniekus būt aktīviem un izteikt viedokli, kas mums ļaus precīzāk noteikt risinājumus efektīvai iepakojuma savākšanai un novirzīšanai pārstrādē,” pauž biedrības “Zemnieku saeima” valdes priekšsēdētājs Juris Lazdiņš.

Aptaujā aicināti piedalīties lauksaimnieki , kuru saimnieciskās darbības rezultātā rodas dažāda veida iepakojumi, tostarp ruļļu plēves, agroplēves, lielmaisi jeb “Big Bag”, plastmasas kanniņas un cita veida materiāli.

“Esam novērojuši, ka Latvijā vairs nav daudz oficiālo komersantu, kas sniedz pakalpojumus šo materiālu savākšanai. Vienlaikus daudzi saimnieki pie mums vēršas ar vēlmi lauku darbos izlietoto iepakojumu apsaimniekot atbilstoši vides ilgtspējas prasībām. Tāpēc esam salikuši galvas kopā ar vides apsaimniekošanas nozares dalībniekiem, lai, pirmkārt, saprastu saimnieku redzējumu, otrkārt – izvērtētu labākos veidus, kā veicināt pakalpojumu pieejamību visā Latvijā,” skaidro LOSP izpilddirektors Guntis Vilnītis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aptauja tiek īstenota līdz 24.janvārim elektroniski šeit – https://ej.uz/aptauja_zemnieku_saimniecibas. Aptauja ir anonīma un iegūtie rezultāti tiks izmantoti apkopotā veidā, vērtējot kopējo atbilžu statistiku.

Visi dalībnieki, aizpildot aptauju, var pieteikties dalībai izlozē, kas notiks 3.februārī. Tajā tiks noteikti trīs laimētāji, no kuriem katrs saņems dāvanu karti 100 eiro vērtībā saimniecībā noderīgu preču iegādei. Par izlozes rezultātiem uzvarētāji tiks informēti individuāli.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.