Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Aicina nenokavēt mācības par bioloģiski vērtīgu zālāju apsaimniekošanu

Ilustratīvs foto: Pārsla Konrāde.

Par bioloģiski vērtīgu zālāju (BDUZ) apsaimniekošanu praktiskas mācības iespējamas tikai augu aktīvajā veģetācijas posmā – vasarā. Arī šogad nepieciešamās zināšanas varēs iegūt tikai līdz septembra vidum, tādēļ saimnieki aicināti nekavēties ar pieteikšanos šīm mācībām, uzsver Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) Tālākizglītības nodaļas speciālisti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mācības ir obligātas tiem lauksaimniekiem, kas iesaistījušies LAP 2014.-2020. gadam pasākuma “Agrovide un klimats” aktivitātē “Bioloģiskās daudzveidības uzturēšana zālājos” un, ja ir uzņemtas saistības par Eiropas Savienības nozīmes ilggadīgo zālāju biotopiem (kas ir 1. līdz 4. zālāju ražības klase). Mācību mērķis ir veicināt izpratni par bioloģiski vērtīgo zālāju nozīmi ekosistēmā, nodrošinot tiem atbilstošu apsaimniekošanu un vērst uzmanību uz īpašo dabas vērtību saglabāšanu.

Mācību ilgums ir divas dienas, kuru laikā tiks apgūtas gan teorētiskās zināšanas, gan notiks praktiskās nodarbības uz lauka. Dalība mācībās ir bez maksas. Aktuālo mācību piedāvājumu par zālāju biotopu vai sugu dzīvotņu apsaimniekošanu, kas tiek aktualizēts katru dienu, var atrast LLKC mājaslapā https://ej.uz/woq9 vai arī sazinoties ar dzīvesvietai tuvāko LLKC reģionālo biroju.

2021.gadā atbalsta saņēmējiem nepieciešamo zināšanu ieguvei mācību laiku pagarināja līdz 2023. gada 30. maijam. Tas nozīmē, ka mācību apmeklēšanas periods ir garāks kā tiem atbalsta saņēmējiem, kuri atbalstam pieteikušies 2021. gadā, tā tiem, kuriem mācības bija jāapmeklē jau 2020. gadā. Tomēr jārēķinās arī ar to, ka pirmajā saistību gadā atbalsts tiek izmaksāts pilnā apmērā, otrajā – 50 % apmērā, bet atlikušie 50 % tiek izmaksāti tikai tad, kad mācības apmeklētas un Lauku atbalsta dienestā par to iesniegts atbilstošs apliecinājums.

Visi saimnieki, kam aktuāls mācību apmeklējums, aicināti neatlikt pieteikšanos uz vēlāku laiku, bet darīt to tagad, jo piedāvāto mācību kursu un norises vietu skaits ir ierobežots.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.