Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Aicina nevalstiskās organizācijas pieteikt idejas grūtībās nonākušo ļaužu atbalstam

Foto: no Borisa un Ināras Teterevu fonda arhīva.

Borisa un Ināras Teterevu fonds turpina atbalsta programmu uzņēmīgajiem un rosīgajiem “Pats savam SAIMES GALDAM”. Dalībai projektu konkursā ir aicinātas visu Latvijas reģionu bezpeļņas organizācijas, kuras vēlas palīdzēt grūtībās nonākušiem cilvēkiem veikt dārzkopības darbus pārtikas sagādāšanai sev un līdzcilvēkiem. Projektu idejas var iesniegt līdz 31. martam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šīs programmas ietvaros Borisa un Ināras Teterevu fonds atbalsta darbīgu bezpeļņas organizāciju centienus iesaistīt grūtībās nonākušus, taču uzņēmīgus un rosīgus savas apkaimes iedzīvotājus dārzkopības darbos, kas uzlabo viņu dzīves apstākļus.

Atbalstu ieguvušās organizācijas sarūpē sēklas, stādus un dārza kopšanas piederumus gan novada trūcīgo ģimeņu piemājas dārzu ierīkošanai, gan biedrību pārziņā esošo dārzu apstādīšanai. Vasarā organizē konsultācijas ģimenēm par dārza kopšanu, savukārt rudenī – par ražas uzglabāšanu ziemai un konservēšanu.

Vienam projektam ieteicamais budžets ir līdz 1750 eiro. Iecerēts piešķirt grantus vismaz 10 bezpeļņas organizācijām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai pieteiktos atbalstam, organizācijai vispirms līdz 31. martam fondam uz e-pastu: office@teterevufonds.lv jānosūta īss projekta ieceres apraksts brīvā formā.

Ja organizācija nolemj turpināt projekta pieteikšanas procesu, tā tiks aicināta iesniegt fondam sagatavotu pilnu projekta pieteikumu un budžetu.

Pretendenti finansējuma saņemšanai aicināti rūpīgi iepazīties ar programmas “Pats savam SAIMES GALDAM” nolikumu. Jautājumus var sūtīt elektroniski uz office@teterevufonds.lv.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai mazinātu Covid-19 infekcijas izplatības riskus, 2022. gadā organizācijas ir aicinātas projektos neplānot tādas aktivitātes, kas saistītas ar cilvēku vienlaicīgu sapulcēšanos vienkopus no dažādām mājsaimniecībām. Kā arī – nepieciešamības gadījumā organizācijas projekta budžetā samērīgi drīkst iekļaut izmaksas aizsarglīdzekļiem (piemēram, dezinfekcijas šķidrumi, sejas maskas, cimdi u.tml.), lai droši kontaktētos ar atbalstāmajām ģimenēm.

2021. gada projektu konkursā Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu ieguva 20 bezpeļņas organizācijas. Tās īstenoja projektus, dārzkopības darbos iesaistot 700 mājsaimniecības 18 pašvaldībās Vidzemē, Latgalē, Kurzemē un Zemgalē.

Vairākums programmas dalībnieku ir pārliecināti – ir būtiski palīdzēt ne tikai sev, bet arī dalīties ar tiem, kuri paši nevar parūpēties par sevi. Tādēļ ģimenes nereti daļu savas ražas atdāvināja veco ļaužu pansionātiem, sociālajiem centriem vai vienkārši – citām ģimenēm, kurām klājas grūti.

Projektu pretendenti aicināti izpētīt programmas materiālus:

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.