Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Aicina piedalīties pētījumā “Aptauja par sabiedrības attieksmi pret lielajiem plēsējiem Baltijas valstīs”

Latvijas valsts mežzinātnes institūta “Silava”, Tartu Universitātes Zooloģijas katedras, Igaunijas Dzīvības zinātņu universitātes Mežsaimniecības un meža ekoloģijas katedras un Lietuvas Dabas izpētes centra zinātnieki veic kopīgu pētījumu par sabiedrības attieksmi pret lielajiem plēsējiem – vilkiem, lūšiem un lāčiem, kurā visās trīs Baltijas valstīs tiek veikta iedzīvotāju aptauja, izmantojot interneta vidē aizpildāmas anketas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lielie plēsēji ir pretrunīgi vērtētas sugas, kas nereti ir iesaistītas konfliktos ar cilvēku interesēm, tādēļ, plānojot lielo plēsēju aizsardzības un apsaimniekošanas pasākumus, ir svarīgi ņemt vērā sabiedrības viedokli. Ikviena cilvēka dalība šajā aptaujā ir svarīga, lai gūtu reprezentatīvu ieskatu Baltijas valstu iedzīvotāju attieksmē, jo šī kopīgā pētījuma rezultāti veicinās zinātniski pamatotu lielo plēsēju populāciju apsaimniekošanu un konfliktu ar cilvēkiem mazināšanu. Ir svarīgas atbildes no dažādu vecuma grupu, dzīvesvietu un profesiju pārstāvjiem. Nozīmīgs ir katrs individuālais viedoklis!

Aptaujas anketu var aizpildīt saitē – https://survey.ut.ee/index.php/431354?lang=lv – līdz šī gada 31. martam.

Iepriekšējo reizi līdzīga aptauja Baltijas valstīs veikta 2005.–2006. gadā, bet Latvijā pēdējā šāda veida aptauja veikta 2017.gadā. Kopš tā laika notikušas izmaiņas gan lielo plēsēju populācijās, gan to apsaimniekošanas pasākumos un ar šiem dzīvniekiem saistītajos konfliktos. Latvijā pēdējo gadu laikā sabiedrības uzmanības lokā bieži nokļuvuši gan lāči, gan arī lūši, līdz ar to ir nepieciešams aktualizēt zināšanas par tagadējo sabiedrības attieksmi pret lielajiem plēsējiem. Nozīmīgi ir arī salīdzināt Latvijas aptaujas rezultātus ar kaimiņvalstu rezultātiem, jo mūsu valstī dzīvojošie vilki, lūši un lāči ir daļa no Baltijas plēsēju populācijām.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (8)

 1. Tieciet ar sevi galaa plesonu suga..ples miesu..ples aadu ples dzivibu ples dveseli ples naudu ples pasauli kopa un cilveci ..visus mazos dzivniekus putnus saples un noed..pats viens otru bez sals..saples tusktosiem cilveku dzivibas bez sirdsapzinas un greka…plesoni cilvek tu esi dieva kluda..mani zobi izbalee so plesonu prieksaa

  2
  2
 2. Latvijaa sabedribas atieksme pret laciem ir slepkavnieciska..ka kas ta nosauj…mes esam palikusi maz un neaizsargati no divkajainiem plesejiem.

  2
  1
 3. Pārāk daudz jūs esot palikuši! Un mežā sēdēt arī vairs negribat, bet nākat pie cilvēku mājām.

  1
  1
 4. Man bija sastapšanās ar vilkiem .Neko slikto nevaru pateikt.Suņu bāri ir bīstamākās jā tu esi viens.

  2
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.