Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Akcijā “Porcelāns par džipu” Ukrainas aizstāvjiem kopumā saziedo gandrīz 6500 eiro

Foto: Pāvels Čornijs.

Alūksnes un Apes novada fonda rīkotajai akcijai “Porcelāns par džipu” kopumā saziedoti, 6491,07 eiro. Ir iegādāts džips, jaunas dubļu riepas, šprotes un rupjmaize. Tas viss kopā ar ZS “Lejiņas” pašgatavotajām tējām pagājušajā tika nogādāts Ukrainas neatkarības cīnītājiem netālu no kara izpostītās pilsētas Izjumas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdzekļu atlikums tiks novirzīts sestā džipa iegādei. Aktīvists Pāvels Čornijs uzskata, ka šādas akcijas turpināsies, kamēr Ukraina neatgūs savu neatkarību. “Es braucu ar džipu no Latvijas un, kad nogādāju to kara daļas rotas komandierim, jau pēc dažām stundām saņēmu ziņu, ka ar šo džipu no karadarbības zonas tiek pārvests bojā gājušais karavīrs. Tā ir sirreāla sajūta, ka tu esi braucis ar to mašīnu un pēc laika tajā jau tiek pārvadāts bojā gājušais,” stāsta P.Čornijs.

Šoreiz līdzi P.Čornnijam un pavadošajam šoferim devās arī alūksnietis Artis Alksnis. “Jau no kara sākuma Ukrainā esmu mēģinājis atrast jebkādu iespēju, kā palīdzēt. Kad P.Čornijs man piedāvāja doties līdzi, es uzreiz piekritu. Mans uzdevums bija būt pie stūres ambulances automašīnai. Lai arī nebijām tieši pie frontes, satiktie karavīri mums stāstīja par tur notiekošo. Bijām arī Izjumā, un ir dīvaina sajūta, redzot izpostītās ēkas un to, cik daudzi cilvēki ir zaudējuši savas dzīvesvietas,” stāsta A.Alksnis.

A.Alksnis uzsver, ka nogādāt automašīnas Ukrainā nav varoņdarbs, bet reāls veids, kā palīdzēt Ukrainai uzvarēt karā. “Es neesmu izdarījis ko īpašu, vien palīdzējis, un es turpināšu palīdzēt līdz pat Ukrainas uzvarai. Mums galu galā ir viens ienaidnieks, un mums visiem kopīgi būtu pret to jācīnās,” teic A.Alksnis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš uzsver, ka Izjumā vēl aizvien jūtamas kara sekas un, atgriežoties Alūksnē, ir dīvaina sajūta, jo šeit viss ir mierīgi un nav nekādu draudu. “Satiktie cilvēki Ukrainā mums vēlēja veiksmi, bet es viņiem teicu, ka veiksme ir vajadzīga tieši viņiem, jo mēs jau pēc pāris stundām būsim atpakaļ mājās, kur nenotiek karš. Izjumā, lai arī tur pašreiz nenotiek karadarbība, var redzēt izpostītās ēkas, redzējām pie Izjumas arī lielu saulespuķu lauku, kurā ir sapieru atzīmētas līnijas, kur vēl ir neneitralizēts lādiņš, līdz ar to šī zeme nav izmantojama,” stāsta A.Alksnis. Viņš plāno doties arī nākamajos braucienos.

P.Čornijs Ukrainas aizstāvju vārdā izsaka lielu pateicību Alūksnes un Apes novada fondam par džipu un biedrībai “Tev” par sagādāto ambulances automašīnu. Pateicība arī ikvienam ziedotājam un brīvprātīgajam, kā arī 4.maija svētku dalībniekiem, kuri svētku tirdziņa laikā džipam vienas dienas laikā saziedoja 1584,19 eiro.

– Diāna Lozko

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.