Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Aprīlī aukstums mīsies ar siltām dienām

Foto: Gatis Bogdanovs

Šogad marta pirmajā pusē strauji atgriezās lauku cīruļi, ķīvītes un sējas zosis. Marta otrajā pusē jau masveidīgi sāka atgriezties strazdi un Lieldienu nedēļā – baltie stārķi, baltās cielavas un žubītes. Gājputnu salīdzinoši strauja atgriešanās norāda uz to, ka siltuma vilnis marta beigās vēl neliecina par to, ka siltas dienas būs arī turpmāk. Tā saka laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

V.Bukšs stāsta, ka atbilstoši februāra un marta nozīmīgajām dienām aprīlis rādās būt mērens, ar dažādiem nokrišņiem un to nevienmērīgu sadalījumu. Aprīļa pirmajā pusē laikapstākļi būs mainīgi. Mēneša sākumā būs dažas siltas dienas, bet vēlāk, iespējams, būs nakts sals, lietus, krusa un slapjš sniegs. Nokrišņi pārsvarā gaidāmi īslaicīgi. Temperatūras svārstības šajā laikā – no mīnus 3 grādiem dažās naktīs līdz plus 15 laikā ap 10.aprīli. Mēneša vidū nokrišņu mazāk, lielākoties būs sauss. Temperatūra nakts laikā pārsvarā no 0 līdz plus 7 grādiem, bet dažās saulainās pēcpusdienās var pietuvoties plus 18 grādiem.

Sulu mēneša otrajā pusē gaidāma aprīļa mainīgā daba. Laikā līdz Jurģim (23.aprīlis) dažviet vēl būs nakts salnas, un dažās dienās ziemeļu puses vēji var atnest gan krusu, gan sniegu. Vēlāk atkal var ieplūst siltāks gaiss un temperatūra saulainajās pēcpusdienās var pietuvoties 20-23 grādiem. Mēneša izskaņā, kad atgriezīsies pirmās bezdelīgas un ievām atvērsies pirmie ziedpumpuri, kļūs vēsāks un arī nokrišņu būs vairāk.

“Aprīļa pēdējās dienās un maija sākumā salnu vietās iespējamas salnas un ar īslaicīgiem nokrišņiem ziemeļrietenis var atnest arī “bezdelīgas sniegu”,” saka V.Bukšs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ticējums saka: ja aprīlis slapjš, tad Jāņi – sausi; ja aprīlis mitrs, tad būs laba sēņu vasara; ja aprīlī ir pērkona negaisi, vasara – silta un būs laba riekstu raža.

“Zibeņošana un pērkona ducināšana 1.aprīļa siltajā naktī norāda uz siltu un auglīgu vasaru,” saka V.Bukšs.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.