Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Apsver vēl vienu vienreizēju pabalstu pensionāriem

Foto: “Pixabay.com”.

Labklājības ministrija (LM) piedāvā decembrī vēlreiz piešķirt vienreizēju maksājumu pensionāriem, liecina Saeimas mājaslapā publicētā LM prezentācija par atbalsta piedāvājumu mājsaimniecībām energoresursu cenu pieauguma kompensācijai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pensionāriem ar pensiju līdz 300 eiro tiek piedāvāts piešķirt 200 eiro piemaksu, savukārt pensijai virs 300 eiro vienreizējais maksājums būtu tik liels, lai pensija sasniegtu 500.

Šādu vienreizēju maksājumu tiek piedāvāts veikt katru gadu. 2023.gadā šādu vienreizēju maksājumu veiktu, par atskaites punktu ņemot 80% no ienākumu mediānas. Plānots, ka katru gadu šāda vienreizēja maksājuma veikšana izmaksātu ap 43 miljoniem eiro.

Pensiju indeksāciju šogad paredzēts veikt 1.septembrī, nevis 1.oktobrī. Pensiju indeksācija mēnesi agrāk nekā parasti izmaksās 26 miljonus eiro un attieksies uz aptuveni 563 000 iedzīvotāju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ministrijā norāda, ka paredzēts, ka no 2023.gada 1.janvāra iedzīvotāju minimālo ienākumu slieksnis nevarēs būt zemāks par 20% no ienākumu mediānas. Valsts budžeta līdzfinansējumu garantētā minimālā ienākuma un mājokļa pabalstu nodrošināšanai paredzēts nodrošināt 50% apmērā.

No 2023.gada 1.janvāra arī paredzēts noteikt lielākus koeficientus mājokļa pabalsta apmēra aprēķinam aizsargātajām grupām. To paredzēts palielināt atsevišķi dzīvojošiem pensionāriem, atsevišķi dzīvojošiem cilvēkiem ar invaliditāti un mājsaimniecībām ar bērniem.

LM norāda arī uz ieceri no 2023.gada palielināt minimālo algu līdz 640 vai 700 eiro.

LETA

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (1)

  1. Kaut kā neiet ta matemātika -ja līdz 300 tad piemaksās 200.ja virs 300-piemaksas lai ir 500. A kāda jēga? ka saņēma mazāk ta i saņems? Nav skaidra ta fiška kam tas īsti domats ? !

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.