Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Aptauja: Šogad vairums iedzīvotāju Līgo svētku svinēšanai plāno atvēlēt 41 līdz 60 eiro

Šogad vairums iedzīvotāju Līgo svētku svinēšanai plāno atvēlēt 41 līdz 60 eiro, liecina “Maxima Latvija” veiktā aptauja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lielākā daļa iedzīvotāju jeb 86% savu galdu papildinās ar dažādiem sieriem, 85% izvēlēsies gaļu, ar dārzeņiem galdu papildinās 71% iedzīvotāju, savukārt ar dažādiem alkoholiskiem dzērieniem – 58% aptaujāto iedzīvotāju.

Vienlaikus svētku mielastam augļus izvēlas 50% aptaujāto iedzīvotāju, ar dažādām uzkodām, piemēram, čipsiem, grauzdiņiem, cepumiem, bezalkoholiskiem dzērieniem galdu papildinās 47% respondentu, savukārt ar maizes produktiem, piemēram pīrādziņiem – 42%.

Vairums iedzīvotāju jeb 59% atzīst, ka svētku galdam paredzētos produktus vēlētos iepirkt laicīgāk – dažas dienas pirms svētkiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aptaujā noskaidrots, ka 89% iedzīvotāju nepieciešamos produktus plāno iegādāties lielveikalā, 28% – tirgū, savukārt 10% – piemājās veikalā.

Katrā mājsaimniecībā ir savas Līgo mielasta gatavošanas tradīcijas, tomēr iezīmējas, ka iedzīvotāji labprāt gatavo mielastu pašu spēkiem, visbiežāk jeb gatavojot ģimenē piekoptas receptes (45%) vai izmēģinot internetā atrastas receptes (32%), turklāt vien 10% no respondentiem izvēlas jau gatavu produkciju veikalos, kā piemēram, dažādus salātus.

Lai arī ir virkne apstākļu, kas ietekmē izvēli par labu kādam produktam, tomēr 51% aptaujāto norādīja, ka izvēli ietekmē produktu cena, savukārt 44% iedzīvotāju būtiski ir īpaši Līgo akcijas produkti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vienlaikus aptaujā redzams, ka produktu izvēli ietekmē arī kompānija, kurā svētki tiks sagaidīti (38%), kā arī laikapstākļi (25%).

Aptauja veikta “Maxima Latvija” mājaslapā no 13. līdz 17.jūnijam un tajā piedalījās 1107 respondenti.

– LETA

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.