Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Atkusnī pasliktināsies ar piebraukto sniegu uzturēto un grants autoceļu stāvoklis

Foto: “Lvc.lv”.

Atbilstoši meteorologu prognozei jau šajās brīvdienās visā valsts teritorijā sāksies atkusnis. Šādos laikapstākļos pasliktināsies braukšanas apstākļi uz tiem ceļiem, kas ziemā tiek uzturēti ar piebraukta sniega kārtu – tie ir autoceļi ar C un zemāku uzturēšanas klasi, liela daļa no tiem ir ar grants segumu. Sniegam kūstot, šie ceļi kļūs ļoti slideni – uzsver VSIA Latvijas Valsts ceļi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Grants ceļiem ziemā bīstamās vietas kaisa ar pretslīdes materiāliem un rievo, taču atkusnī uzturēšanas darbi nav neefektīvi, jo kūstošais snigs un lietus noskalo smiltis no ceļa, bet rievojums izkūst. VSIA Latvijas Valsts ceļi aicina autovadītājus izvēlēties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un distanci.

Ilgstoša atkušņa rezultātā uz grants ceļiem var iestāties arī šķīdonis, tādā gadījumā tiks ieviesti masas ierobežojumi. Vairāk informācijas par šķīdoni šeit: https://lvceli.lv/buj/pavasara-skidonis/grants-celi/.

Autovadītājiem jārēķinās, ka grants autoceļu uzturēšanas darbus šķīdoņa laikā nav iespējams veikt – uzbraucot ar smago tehniku uz pārmitrināta, nestspēju zaudējuša ceļa, tas tiks sabojāts vēl vairāk. Uzlabot grants ceļa stāvokli var tikai tad, kad tas ir apžuvis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vairāk informācijas par valsts ceļu uzturēšanu ziemā un prasībām saskaņā ar uzturēšanas klasēm šeit: https://lvceli.lv/celu-tikls/buvnieciba-un-uzturesana/celu-uzturesana/.

Par apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem vai citiem ar satiksmi un ceļu stāvokli saistītiem novērojumiem VSIA Latvijas Valsts ceļi aicina informēt pa diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, kā arī uzņēmuma kontos sociālās saziņas platformās Twitter un Facebook

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.