Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

“BIOR” pētīs iedzīvotāju atveseļošanos pēc Covid-19 infekcijas pārslimošanas

Foto: “Pixabay.com”.

Valsts zinātniskais institūts “BIOR” pētīs iedzīvotāju atveseļošanos pēc Covid-19 infekcijas pārslimošanas, aģentūru LETA informēja “BIOR” pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“BIOR” pētījuma mērķis ir izstrādāt uzturvielām bagātu un sabalansētu uzturu, kas sekmētu ātrāku organisma atveseļošanos pēc Covid-19.

Dalībai pētījumā “BIOR” aicina pieteikties iedzīvotājus, kuri ir ārstējušies ar Covid-19 infekciju stacionārā un izrakstīti no stacionāra pēdējo trīs nedēļu laikā. Pētījumam iespējams pieteikties “BIOR” tīmekļvietnē.

Institūtā atzīmē, ka pacientiem, kuri atrodas stacionārā ar Covid-19, ir novērojams svara un muskuļu masas zudums. Arī uzņemtās enerģijas un olbaltumvielu daudzums nesasniedz rekomendēto daudzumu, kas norāda uz nepieciešamību pēc korekcijām uztura uzņemšanā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pētījuma dalībniekiem bez maksas veiks nepieciešamos mērījumus ķermeņa kompozīcijas novērtēšanai, izvērtēs ēšanas paradumus, analizēs pacienta ēdienkarti un kopā ar uztura speciālistiem izstrādās individuālu, katram pacientam pielāgotu uztura plānu. Pētījuma dalībnieki astoņas nedēļas saņems medicīnisko papildu uzturu, ko rekomendē pacientiem, kuriem ir nepietiekams uzturvielu nodrošinājums.

“BIOR” norāda, ka Latvijā šāds pētījums tiks veikts pirmoreiz, un tas ilgs līdz gada beigām.

Pētījumu veic “BIOR” sadarbībā ar Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcu un Vidzemes slimnīcu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“BIOR” uzdevums ir rūpēties par sabiedrības un dzīvnieku veselību, pārtikas un vides kvalitāti, zivju un citu ūdens bioloģisko resursu ilgtspējīgu izmantošanu, nodrošinot starptautiskiem standartiem atbilstošu pētniecisko darbību, veicot kvalitatīvu zinātnisko ekspertīzi un laboratoriskos izmeklējumus, sniedzot pakalpojumus starptautiskā mērogā.

LETA

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.