Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Brīvprātīgajiem pasniegti apbalvojumi “Cilvēks – cilvēkam”

Publicitātes foto.

Piektdien, 2.decembrī, Tieslietu ministrija pasniedza ikgadējo apbalvojumu “Cilvēks – cilvēkam”, lai izteiktu atzinību kriminālsodu izpildes procesā iesaistītajiem brīvprātīgajiem, kas strādā ar ieslodzītajiem vai probācijas klientiem. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atzīmējot Starptautisko brīvprātīgo dienu, unikālais apbalvojums “Cilvēks – cilvēkam” tiek pasniegts darbā ar ieslodzītajiem un probācijas klientiem iesaistītajiem brīvprātīgā darba veicējiem konferencē “Brīvprātīgi par drošāku sabiedrību”, kuru rīko Ieslodzījuma vietu pārvalde, Valsts probācijas dienests un Tieslietu ministrija ar Eiropas Sociālā fonda līdzfinansējuma atbalstu projekta “Bijušo ieslodzīto integrācija sabiedrībā un darba tirgū” ietvaros. Šogad apbalvojumu “Cilvēks – cilvēkam” saņēma Jānis Barkāns, Jānis Liepiņš un Lolita Terēze Nicmane, savukārt Tieslietu ministrijas Pateicības rakstus pasniedza Lailai Škobai un biedrībai “Bona fide Latvia”.

Šogad apbalvojumu trīs nominācijās saņēma trīs laureāti, kas brīvprātīgi un nesavtīgi atbalsta notiesātos gan ieslodzījuma vietās, gan laikā, kad viņi ir probācijas klienti, tādejādi palīdzot viņiem atgriezties sabiedrība un kopumā veicinot sabiedrības drošību.

Nominācijā par ieguldījumu sabiedrības iesaistīšanā un resocializācijas procesa veicināšanā un popularizēšanā kriminālsodu izpildes jomā balvu saņēma Jānis Barkāns. Viņš Valsts probācijas dienesta Vidzemes reģiona struktūrvienības Madonas nodaļā kopš 2019. gada 6. marta darbojas kā līdzgaitnieks. Viņš ir bijis līdzgaitnieks vismaz desmit aizbilstamajiem. Jānis ir uzņēmies atbildību par aizbilstamajiem, kuriem ir atkarību izraisošu vielu, pārsvarā alkohola, atkarība. Jānis ir godam pelnījis apbalvojumu “Cilvēks cilvēkam”, jo būdams brīvprātīgais līdzgaitnieks ne tikai palīdz aizbilstamajiem (probācijas klientiem) saturīgi pavadīt brīvo laiku, izkopt jaunas sociālās prasmes un iemaņas, bet arī ar savu personīgo piemēru motivē probācijas klientus mainīt savu dzīvi, risinot izveidojušās atkarības problēmas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nominācijā par personisku un pašaizliedzīgu ieguldījumu brīvprātīgajā darbā kriminālsodu izpildes jomā saņēma Jānis Liepiņš. Pirmā sadarbība ar Jāni Liepiņu Iļģuciema cietumam aizsākās šī gada maijā, kad katru savu pirmdienas vakaru viņš sāka veltīt cietuma notiesāto personu fiziskās kultūras attīstīšanā un nostiprināšanā ar apļa treniņa palīdzību. Jānis, ir pašaizliedzīgs, ar degsmi apveltīts brīvprātīgais, kuram ir svarīga mūsu sabiedrība, tās drošība un attīstība.

Nominācijā par ieguldījumu inovāciju un jaunas prakses ieviešanā brīvprātīgo darbā kriminālsodu izpildes jomā saņēma Lolita Terēze Nicmane. Viņa ir Valsts probācijas dienesta Atbildīguma un atbalsta apļu brīvprātīgā kopš 2016.gada, kopš 2017.gada viņa ir brīvprātīgā līdzgaitniece probācijas klientiem un kopš 2018.gada viņa ir arī brīvprātīgā izlīguma procesa starpniece.

Lolita ir vadījusi un organizējusi vismaz 10 izlīguma procesus starp probācijas klientu un cietušo, strādājusi atbildīguma un atbalsta apļos ar trīs aizbilstamajiem, kuri ir notiesāti par noziedzīgiem nodarījumiem pret tikumību un dzimumneaizskaramību, kā arī ir bijusi līdzgaitniece vismaz astoņiem probācijas klientiem. Lolita uzsver, ka cilvēks, kurš dzīvē pieļāvis kļūdu nav zudis sabiedrībai, viņam ir jādod otra iespēja un sabiedrības līdzdalība var sekmēt veiksmīgus resocializācijas procesus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Apbalvojumus laureātiem pasniedza Ministru prezidenta biedrs, tieslietu ministrs Jānis Bordāns.

Ikgadējais apbalvojums “Cilvēks – cilvēkam” izveidots ar Eiropas Sociālā fonda atbalstu. Apbalvojuma nosaukums “Cilvēks – cilvēkam” aizgūts no Valsts probācijas dienesta akcijas ar šādu nosaukumu, kas kopš 2003. gada tiek rīkota Cēsu Audzināšanas iestādē nepilngadīgajiem. Gan šī akcija, gan apbalvojums pierāda, ka ikviens cilvēks ir spējīgs un var ar savu darbu un iesaistīšanos atbalsta sniegšanā citiem cilvēkiem veidot Latvijas sabiedrību aizvien drošāku. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.