Svētdiena, 10. maijs
Maija, Paija
weather-icon
+6° C, vējš 2.69 m/s, A-ZA vēja virziens

Veiks Dzirnavu dīķa peldošo salu videonovērošanu (10)

Foto: no “Dzirksteles” arhīva

Līdz 20. aprīlim pašvaldībā gaidīs piedāvājumus, lai iegādātos video straumēšanas kameru, kura tiks uzstādīta Gulbenē ar mērķi vērot Dzirnavu dīķī izvietoto peldošo salu dabas procesus. Par to liecina Gulbenes novada pašvaldības oficiālajā interneta vietnē publiskotā informācija.

Videonovērošanas kamera tiek gādāta projekta “Peldošās salas kā bioloģiskās daudzveidības pieturas un piesārņojuma mazinātāji pilsētu adaptācijas veicināšanai” īstenošanas gaitā.

Videonovērošanas kameru paredzēts uzstādīt uz ēkas fasādes Dīķa ielā 1 (novada sociālā dienesta atrašanās vieta).

Pagājušajā rudenī Dzirnavu dīķī tika ievietotas peldošās salas ar mērķi mazināt dīķī esošo piesārņojumu, kā arī paaugstināt informētību par dīķi kā vienu no pilsētas ūdenskrātuvēm, palielināt izpratni par zaļo infrastruktūru kā bioloģiskās daudzveidības patvērumu pilsētā.

Projekta “Peldošās salas kā bioloģiskās daudzveidības pieturas un piesārņojuma mazinātāji pilsētu adaptācijas veicināšanai” īstenošana paredzēta līdz 2027. gada 26.

novembrim. Projekta partneri ir Latvijas Hidroekoloģijas institūts, Stokholmas Vides institūta Tallinas centrs, Igaunijas Dabaszinātņu universitāte, SIA “Latvijas ornitoloģijas biedrība”, SIA “ALPS ainavu darbnīca”, Cēsu novada pašvaldība. Projekta kopējās attiecināmās izmaksas ir 893 630 eiro, no tām Gulbenes novada pašvaldības projekta daļas izmaksas – 80 000 eiro, kur Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums veido 80 procentus, bet valsts budžeta līdzfinansējums – 10 procentus.

Komentāri (10)

....
13:30 17.04.2026
Ka tik uzliks kameru tā salas sāks kautrēties un attīrīt visu.
Dabas vērotājs
18:32 17.04.2026
Vai tiešām nevar atrast labāku pielietojumu kam novirzīt naudu? Kāds taču nodarbojas ar šim muļķībām lai izdomātu kad vajag kameru uzlikt. Cik gan var bur garlaicīgis darbs cilvēkam kas šo izdomāja un vēl viņam par to arī algu samaksa
K
21:00 17.04.2026
Bail iedomāties kā šādi cilvēki plāno attīstīt Gulbeni.
Andris
13:31 18.04.2026
Pàreji uz Brívibas ielas nevar uzlikt, bet kameras, lai verotu bezjedzígas, jau nomirušas salas var. Murgs
Oi
15:21 18.04.2026
Lai mazurs un bebrs sēž uz savām mēslu salām un lūr, vismaz kaut kāds labums nodokļu maksātājiem, viņu uzturētājiem.
es
13:05 19.04.2026
Šitā h..a vēl jāvēro ar kameru?Nu nav ko teikt....redziet,kā var izdomāt,kā dabūt sev darbu pilnīgi bez labuma kādam....un stulbā dome ir gatava tērēties!
Andrīt
13:28 19.04.2026
Nevajag nekādu kameru uz Brīvības ielas?
gtp
13:30 19.04.2026
Pilnīgs absurds ar pašvaldības prioritātēm. Kamēr upē turpina ieplūst kanalizācija un gadiem netiek sakārtota elementāra piesārņojuma problēma, tikmēr nauda kaut kā mistiski atrodas peldošām salām un vēl videonovērošanas kamerām. Sanāk, ka nevis novērš īsto problēmu, bet cenšas uztaisīt skaistu izrādi apkārt sekām. Iedzīvotājiem stāsta, ka infrastruktūras sakārtošanai līdzekļu nav, bet eksperimentiem un kārtējiem projektiem nauda vienmēr atrodas. Normāli būtu vispirms pārtraukt kanalizācijas nonākšanu ūdenī un tikai tad spēlēties ar “vides uzlabošanas” idejām. Pretējā gadījumā tas izskatās nevis pēc rūpēm par vidi, bet pēc ļoti dārgas imitācijas, ka kaut kas tiek darīts.
zivs
15:06 19.04.2026
Ja būtu saprāts tad to dīķi nolaistu un upe pati attīrītu savu gultni, un nebūtu nauda jāber niedrēs.
vasja
18:20 19.04.2026
Kāpēc neraksta vārdus kurš ir idejas autors vai iedzīvotājiem nav tiesības to zināt ?

Dzirkstele.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.