Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Bruņotie spēki aicina pieteikties rezervistu militārās pamatapmācības kursam

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Nacionālie bruņotie spēki aicina Latvijas iedzīvotājus sniegt savu ieguldījumu Latvijas drošības stiprināšanā, izvēloties kādu no sev piemērotākajiem militārās apmācības un dienesta veidiem. Viens no veidiem, kā iesaistīties valsts aizsardzībā, ir apgūt rezervistu militāro apmācību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rezervistu militārās pamatapmācības kurss dod iespēju rezervistam – Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 55 gadiem bez militārās sagatavotības brīvprātīgi apgūt dienestam rezervē noteikto militāro pamatapmācību. Tie Latvijas pilsoņi, kuri būs sekmīgi apguvuši rezervistu militārās pamatapmācības kursu, dos karavīra zvērestu, saņems rezerves karavīra apliecību, mobilizācijas norīkojumu un tiks ieskaitīti bruņoto spēku rezervē rezerves karavīru statusā, tādējādi sākot pildīt rezerves karavīru pienākumus.

Rezervistu militārās pamatapmācības kurss 2024. gadā tiks organizēts trīs nedēļu garumā – no 27. jūlija līdz 17. augustam – un tam var pieteikties līdz 1. jūnijam, vienotajā rekrutēšanas platformā “klustikaravirs.lv” tiešsaistē aizpildot pieteikuma anketu.

Rezervistu militāro pamatzināšanu un iemaņu pamatkursā rezervists iegūst militārās pamatiemaņas individuālās apmācības līmenī, apgūstot ieroču apmācību, kaujas šaušanu, sakaru apmācību, lauka kaujas iemaņas, topogrāfiju, orientēšanos, medicīnu un normatīvos aktus. Savukārt kolektīvās apmācības līmenī – lauka kaujas iemaņas nodaļas līmenī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Apmācība noritēs klātienē klasē, apvidū un lauka apstākļos lekciju un praktisko lauka nodarbību veidā, kārtojot arī teorētiskās un praktiskās ieskaites. 

Militārās apmācības laikā rezervisti tiks nodrošināti ar dzīvojamo telpu kazarmā vai lauka apstākļos – teltī, kā arī ar formu, nepieciešamo ekipējumu un inventāru. Rezervistiem par katru militāro mācību dienu izmaksās 41,75 eiro dienā ar pārskaitījumu norādītajā bankas kontā mēneša laikā pēc apmācības kursa beigām. Rezervisti tiks nodrošināti ar ēdināšanu vai saņems karavīra uzturdevu par 14 eiro dienā.

Rezervistu militārās pamatapmācības kurss notiks Alūksnē, bet pirms kursa sākuma tiks atvērti pulcēšanās punkti Gulbenē, Valmierā, Jēkabpilī, Saldū un Rīgā, no kuriem rezervisti tiks nogādāti uz mācību vietu un atpakaļ. Kursa laikā 3. un 4. augustā tiks plānota brīva nedēļas nogale.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pieteikties apmācības kursam var Latvijas pilsoņi (vīrieši un sievietes) bez militārās sagatavotības vecumā no 18 līdz 55 gadiem, kuri ieguvuši vismaz pamatizglītību un pārvalda valsts valodu vidējā līmenī (B1). Militārajai apmācībai pieņems rezervistus, kuri atbilst dienestam rezervē noteiktajam veselības stāvoklim, ko pārbaudīs medicīniskā komisija. 

Informācija par pieteikšanos uz rezervista pamatapmācības kursu pieejama vienotajā rekrutēšanas platformā “klustikaravirs.lv”, Neskaidrību gadījumā var zvanīt darbdienās no pulksten 09.00 līdz 16.00 uz tālruni 67800270 vai rakstīt uz e-pastu “rezervists@mil.lv”.

Šī kursa apgūšana neatbrīvo 18 un 19 gadus vecus pilsoņus no iesaukšanas valsts aizsardzības dienestā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.