Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Būs Covid-19 vakcīnu blakusparādību kaitējuma kompensācijas nodaļa

Foto: “Pixabay.com”.

Zāļu valsts aģentūrā (ZVA) tiek veidota Covid-19 vakcīnu blakusparādību kaitējuma kompensācijas nodaļa, aģentūra LETA noskaidroja ZVA.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Covid-19 vakcīnu izraisīto blakņu kompensācijas sistēmu valdība apstiprināja šī gada maijā, līdz ar to no 1.maija ZVA ir jānodrošina jaunas funkcijas, kas prasa papildus cilvēkresursus un materiālos resursus.

Bija plānots, ka Covid-19 vakcīnu blakusparādību kaitējuma kompensācijas nodaļā tiks izveidotas astoņas jaunas amata vietas, kur četras klasificētas kā valsts pārvaldes juriskonsultanti, trīs kā vecākie eksperti jeb ārsti un viens kā nodaļas vadītājs.

Savukārt atbalsta procesa nodrošināšanai, piemēram, dokumentu aprite, reģistrācija, līgumu slēgšana un noformēšana, grāmatvedības procesu pārraudzība, kvalitātes vadības procesi u.c., cilvēkresursi tiks nodrošināti esošo ZVA darbinieku ietvaros.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valdībā apstiprinātajā Veselības ministrijas (VM) noteikumu projektā teikts, ka esošā finansējuma un personālresursu ietvaros aģentūra nevar nodrošināt jaunu funkciju. Līdz ar to jauno amata vietu izveidošanai aģentūrai ir nepieciešams papildus finansējums atlīdzībai un materiāltehniskajam nodrošinājumam 155 900 eiro apmērā gadā.

Līdz 5.augustam ZVA aicina pieteikties darbam Covid-19 vakcīnu blakusparādību kaitējuma kompensācijas nodaļā vadītāju un vecāko ekspertu.

ZVA Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Dita Okmane aģentūrai LETA skaidroja, ka budžeta grozījumu saskaņošanas posmā plānotais jaunu amatu skaits tika samazināts līdz pieciem, kā arī tika samazināts tam paredzētais finansējums 2022.gadam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Okmane informēja, ka no plānotajām piecām vietām viena paredzēta nodaļas vadītājam, viena – ārstam, bet trīs – juriskonsultantiem.

Līdz ar to jauno amata vietu izveidei nepieciešams finansējums 93 133 eiro. Līdzekļi nepieciešami kompensācijas prasījumu par vakcīnas pret Covid-19 infekciju apstiprināto blakusparādību dēļ pacienta veselībai vai dzīvībai radītā smaga vai vidēji smaga kaitējuma izvērtēšanai, kompensācijas apmēra noteikšanai, piešķiršanai un izmaksāšanai.

Šī gada beigās arī paredzēts izvērtēt šo funkciju izpildi un nepieciešamos resursus, sacīja Okmane.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

LETA jau vēstīja, ka ZVA pašlaik padziļināti izvērtē kādu pieteikumu par maksimālās kompensācijas – 142 290 eiro – izmaksu vakcinācijas pret Covid-19 izraisītu blakņu dēļ.

Saskaņā ar Latvijas Televīzijas raidījuma “Panorāma” secināto un Ministru kabineta noteikumiem, mirušās tuviniekiem šī kompensācija pienāktos, un sagaidāms, ka to arī izmaksās. ZVA apstiprināja, ka tas ir šogad ziemā plašāk izskanējušais gadījums par kādu 55-60 gadus vecu sievieti, kura mira septiņas dienas pēc “AstraZeneca” vakcīnas saņemšanas.

ZVA līdz šim saņemti 43 pieteikumi par kompensāciju izmaksu vakcinācijas pret Covid-19 radītu blakusparādību dēļ. 28 gadījumos pieteikumi noraidīti. Visbiežāk tāpēc, ka nav izpildītas visas formalitātes vai konkrētās blaknes nav minētas zāļu aprakstā. 15 iesniegumus vēl vērtē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pagaidām ir viens tāds gadījums, kurā, saskaņā ar Ministru kabineta izdotajiem noteikumiem, ZVA patlaban nesaskata iemeslus kompensācijas atteikumam. Turklāt tuviniekiem pienāktos maksimālā noteiktā summa – 142 290 eiro.

Tāpat ZVA pašlaik padziļināti pēta vēl divus gadījumus, kuros apstiprināta cēloņsakarība vakcīnai un blaknēm, tajā skaitā miokardītam jeb sirds muskuļa iekaisumam. Tagad speciālisti vērtē, cik ilgstošs bijis kaitējums un cik tas būtisks, jo no tā atkarīgs izmaksas apmērs. Saskaņā ar noteikumiem kompensāciju izmaksā vien tad, ja blaknes ir ilgstošas. Medicīnas tiesību eksperti to sauc par absurdu.

LETA

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (4)

  1. Laipni gaidīti balvu slimnīcā pretpotekļi! Vēlams ņemt līdz miskastes maisu.

  2. Jau šīs feikpandēmijas Balvu slimnīca bija vieta, no kuras retais atgriezās.

  3. Jokaini gan, vai tad nevar tās pats DEAK izskatīt, kam ir kaitejuns no vakcīnas un kam nav… Tagad tik vērs jaunus kabinetus, amatus un prasa finansējumu. Bagāta valsts izrādās ir Latvija

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.