Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Daudzdzīvokļu māju dzīvokļu īpašnieku kopsapulces varēs noturēt arī elektroniski

Foto: “Pixabay.com”.

Daudzdzīvokļu māju dzīvokļu īpašnieku kopsapulces varēs noturēt arī elektroniski. To paredz Saeimā ceturtdien, 31.martā, galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi Dzīvokļa īpašuma likumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Grozījumi noteic, ka dzīvokļu īpašnieki mājas kopsapulcē varēs piedalīties arī attālināti un sapulces varēs organizēt arī daļēji attālināti. Elektronisko funkcionalitāti plānots nodrošināt Būvniecības informācijas sistēmā. Iepriekš kopsapulču norise bija noteikta tikai klātienē.

Iespēja dzīvokļu īpašniekiem uz sapulci sanākt attālināti ļaus ātrāk un efektīvāk pieņemt lēmumus par mājas iedzīvotājiem būtiskiem jautājumiem, piemēram, mājas renovāciju. Šādā sapulcē būs iespēja piedalīties arī tiem dzīvokļu īpašniekiem, kuru dalība dažādu iemeslu, piemēram, kustību traucējumu, dēļ varētu būt apgrūtināta, teikts grozījumu anotācijā.

Izmantojot elektronisko vidi, dzīvokļu īpašniekiem tiks nodrošināta iespēja par klātienes sapulces darba kārtības jautājumiem nobalsot iepriekš, ja kādu iemeslu dēļ noteiktajā datumā sapulcē nebūs iespējams piedalīties.  

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Attālināti – elektroniskajā vidē Būvniecības informācijas sistēmā – varēs organizēt arī mājas iedzīvotāju aptaujas. Ja aptauja tiks rīkota tāpat kā līdz šim – rakstveidā -, tad aptaujas rezultāti būs jāievada Būvniecības informācijas sistēmā.

Saeima 31.martā galīgajā lasījumā atbalstīja arī saistītus grozījumus Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likumā, nosakot, ka mājas lietas visās daudzdzīvokļu dzīvojamās mājās no 2023.gada 1.marta būs kārtojamas Būvniecības informācijas sistēmā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.